UN 2.0: تصور مجدد سازمان جهانی خود برای جهانی در حال تغییر

این دگرگونی در مهارت ها و فرهنگ، که در چشم انداز دبیرکل سازمان ملل متحد 2.0 منعکس شده است، منجر به نتایج قوی تر، حمایت بهتر کشورهای عضو و پیشرفت سریع تر به سمت اهداف توسعه پایدار خواهد شد.

در طی میزگردی با کشورهای عضو، گروهی از رهبران و کارشناسان سازمان ملل، پتانسیل و استراتژی های UN 2.0 را توضیح دادند. آنها اولین داستان‌های موفقیت‌آمیز را برجسته کردند که در صورت تکرار، تأثیر سازمان ملل متحد قوی‌تر، چابک‌تر و مدرن‌تر را در زمین افزایش می‌دهد.

این رویداد قبل از شروع جلسه توجیهی خط مشی دبیرکل در مورد اصلاح UN 2.0 برگزار شد.

در قلب UN 2.0 “پنج تغییر” قرار دارد، ترکیبی قدرتمند از داده ها، نوآوری، راه حل های دیجیتال، آینده نگری و راه حل های علوم رفتاری.

ملیسا فلمینگ، معاون دبیرکل در امور ارتباطات جهانی، که بحث را آغاز کرد، بر نیاز به تغییر و پیشرفت به سمت دستور کار 2030 برای توسعه پایدار، که توسط همه کشورهای عضو سازمان ملل در سال 2015 به عنوان طرحی برای صلح و رفاه به تصویب رسید، تاکید کرد. – در حال حاضر در جاده نیست.

در پاسخ به تقاضای فزاینده برای اصلاحات، UN 2.0 تغییری در روشی است که سازمان‌های سیستم سازمان ملل برای تسریع پیشرفت به سمت اهداف توسعه پایدار (SDGs) کار می‌کنند.

مشاور سیاستگذاری دبیرکل گای رایدر، که تجربه گسترده ای را از یک دهه رهبری در سازمان بین المللی کار (ILO) به ارمغان می آورد، توضیح داد که UN 2.0 با هدف تجهیز سازمان های ملل متحد به تخصص مدرن مورد نیاز است. این یک شریک موثر برای کشورهای عضو در قرن بیست و یکم است.

سازمان ملل اصلاح شده هیچ کس را پشت سر نمی گذارد

کاترین پولارد، معاون دبیرکل در امور استراتژی مدیریت، سیاست و انطباق، توضیح داد که ذینفعان اصلی UN 2.0 افرادی هستند که سازمان ملل در 193 کشور عضو خود به آنها خدمت می کند. “اما به همان اندازه مهم، UN 2.0 در مورد خود سازمان های ملل متحد است، زیرا آنها مهارت های جدید، استعدادهای جدید، اهداف جدید را برای اجرای بهتر مأموریت ما توسعه می دهند.”

ملیسا فلمینگ (راست)، معاون دبیرکل در امور ارتباطات جهانی، میزگرد UN 2.0 Vision در بنیاد فورد را مدیریت می کند.

سازمان ملل همچنان در عرصه چندجانبه نقش مهمی دارد. خانم پولارد گفت که برای حفظ این ارتباط، سازمان مهارت های کارکنان را توسعه می دهد، آموزش های بیشتری ارائه می دهد، استعدادهای جدید را جذب می کند و سیاست های منابع انسانی را بهبود می بخشد.

مانند بسیاری از چیزها در دنیای امروز، UN 2.0 توسط راه حل های دیجیتال و فناوری های پیشرفته هدایت می شود. رابرت اوپ، مدیر دیجیتال UNDP، آژانس سازمان ملل متحد که توسعه بین‌المللی را ترویج می‌کند، از پتانسیل ارائه شده توسط فناوری‌های جدید دفاع کرد و در مورد آنچه آینده ممکن است به ارمغان آورد، فکر کرد.

وی با بیان اینکه در صورت اجرای موفقیت‌آمیز «کوئینتت تغییر» در سیستم سازمان ملل متحد، انعطاف‌پذیری سازمان را افزایش می‌دهد، گفت: «اتحادیه اروپا مشکل اکنون است، اما به زودی محاسبات کوانتومی و پیشرفت‌های دیگری رخ خواهد داد، چیزهایی که هرگز انتظارش را نداشتیم». برای پاسخ به چالش های جدید و کمک به کشورهای عضو به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

داده ها، نوآوری دیجیتال، آینده نگری و علوم رفتاری نقش کلیدی دارند

سازمان ملل متحد فعالانه از کشورهای عضو در جستجوی راه حل های جدید حمایت می کند. شبکه ای از آزمایشگاه های نوآوری در بیش از 90 کشور جهان ایجاد شده است که به عنوان بستری برای تبادل تجربیات جدید در فناوری، اطلاعات و سایر زمینه ها عمل می کند.

مقر سازمان ملل در نیویورک

فیزل ثمرین، دانشمند داده های آسیا-اقیانوسیه سازمان ملل متحد در پالس جهانی، توضیح داد که یک داستان موفقیت قابل توجه از اندونزی است. او توضیح داد که چگونه تیمش با دولت و هزاران شرکت کوچک و متوسط ​​برای آماده شدن برای آینده کار می کند. علاوه بر این، مهارت های تجزیه و تحلیل داده های تیم همراه با تخصص اندونزی به تکرار سیستم های هشدار اولیه برای بلایای طبیعی در منطقه کمک کرده است.

UN 2.0 فراتر از اطلاعات و راه حل های دیجیتال است. یک حوزه چند رشته‌ای که ایده‌هایی از علوم رفتاری، روان‌شناسی، اقتصاد، ارتباطات، علوم داده، جامعه‌شناسی و سایر زمینه‌ها را با هم ترکیب می‌کند، نقش مهمی را در گروه تغییر بازی می‌کند.

کلر هوبدن، کارشناس ILO در امور خانگی، مثالی از بخش غیررسمی آرژانتین آورد. با حمایت همتایان خود در سازمان ملل، دولت توانست به طور قابل توجهی پوشش تامین اجتماعی را برای کارگران خانگی، مانند پرستاران و پرستاران، که اغلب دسترسی به آنها سخت است، گسترش دهد.

خانم هوبدن با اشاره به پتانسیل عظیمی برای تکرار این روش‌ها با توجه به وجود 75 میلیون کارگر، گفت: “با مداخله بسیار کم، امیدواریم بتوانیم افراد بیشتری به امنیت اجتماعی، حقوق و کار شایسته دسترسی داشته باشند.” در هر کجای دنیا

“ما می توانیم با ابزارهای جدید بهتر عمل کنیم”

آقای رایدر در گفتگو با دیپلمات‌های ارشد تاکید کرد که UN 2.0 “در مورد پتانسیل انجام بهتر کارمان است اگر نگاهی تازه به برخی از کارهایی که برای مدت طولانی انجام می‌دادیم بیندازیم”.

آقای رایدر در مورد دیدار آتی همکارانش در سازمان ملل گفت: «کاری که شما انجام داده اید عالی بوده است. اکنون ابزارهای جدیدی داریم. بیایید آن ابزارهای جدید را برداریم، از آنها استفاده کنیم و شاید کارهایی را که قبلا انجام می دادیم بهبود ببخشیم. نمی توان گفت آنچه در گذشته اتفاق افتاده بد بوده است. او می‌گوید کاری که در آینده انجام می‌دهیم می‌تواند بهتر باشد.»

این رویداد توسط نمایندگی های دائمی نروژ و جمهوری اندونزی در سازمان ملل متحد به همراه دفتر اجرایی دبیر کل سازماندهی شد.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Purchase guideDigital currencyخبرBuydigital currency tutorialdigital currency channelHome Appliancesاخبار جدیدسایت ایرانیTax attorney