Shehan Karunatilaka نویسنده سریلانکایی برنده جایزه بوکر شد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

«شهان کاروناتیلاکا» نویسنده سریلانکایی روز دوشنبه برای دومین رمانش «هفت قمر ماالی آلمیدا» که درباره یک عکاس جنگ مرده در ماموریتی در زندگی پس از مرگ است، برنده جایزه بوکر شد.

کاروناتیلاکا در اولین مراسم حضوری جایزه ادبی زبان انگلیسی از سال 2019، جایزه ای را از ملکه کنسورت کامیلا دریافت کرد. او همچنین یک جایزه 50000 پوندی (56810 دلاری) دریافت کرد.

داستان کاروناتیلاکا در سال 1990 سریلانکا و در طول جنگ داخلی این کشور اتفاق می‌افتد.

زمان برای معالی، که «هفت قمر» دارد تا به عزیزانش برسد و آنها را به عکس‌های مخفی راهنمایی کند که بی‌رحمی درگیری‌های کشورش را به تصویر می‌کشد، بسیار مهم است.

کاروناتیلاکا گفت: “امید من برای “هفت قمر” این است که در آینده ای نه چندان دور… در سریلانکا خوانده شود که فهمیده است این ایده های فساد، طعمه گذاری نژادی و دوست گرایی کارساز نبوده و هرگز کارساز نخواهد بود.” در سخنرانی پذیرشش

امیدوارم در سریلانکای خوانده شود که از داستان‌هایش درس می‌گیرد و «هفت ماه» در بخش فانتزی کتابفروشی باشد و با رئالیسم یا طنز سیاسی اشتباه گرفته نشود.»

فهرست نهایی نامزدهای جایزه بوکر امسال شامل “Treacle Walker” نویسنده بریتانیایی آلن گارنر، “شکوه” نویسنده زیمبابوه ای نوویولت بولاوایو، “چیزهای کوچک مانند اینها” اثر نویسنده ایرلندی کلر کیگان، نویسنده آمریکایی پرسیوال اورت “درختان” و “اوه ویلیام! ” نویسنده آمریکایی الیزابت استراوت.

نیل مک گرگور، رئیس داوران درباره کتاب کاروناتیلاکا گفت: «این یک تریلر متافیزیکی است، یک نوآر پس از مرگ که نه تنها مرزهای ژانرهای مختلف، بلکه مرزهای زندگی و مرگ، بدن و روح، شرق و غرب را از بین می برد.

مک گرگور افزود: “این یک غوغای کاملاً جدی فلسفی است که خواننده را به “قلب تاریک جهان” می برد – وحشت های مرگبار جنگ داخلی سریلانکا.” “و هنگامی که در آنجا وجود دارد، خواننده به لطافت و زیبایی، عشق و وفاداری، و دنبال آرمانی که زندگی هر انسانی را توجیه می کند، پی می برد.”

مارگارت اتوود، سلمان رشدی و یان مارتل از جمله برندگان سابق جایزه بوکر، که اولین بار در سال 1969 اعطا شد، هستند.

(رویترز)

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Purchase guideDigital currencyخبرBuydigital currency tutorialdigital currency channelHome Appliancesاخبار جدیدسایت ایرانیTax attorney