OCHA هشدار می دهد که تهدیدها افزایش می یابد، خشونت علیه شهرک نشینان کرانه باختری

بر اساس گزارش دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OHCA)، خشونت شهرک نشینان اسرائیلی از میانگین بالای سه حادثه در روز در سال 2023 به هفت مورد در روز در حال حاضر افزایش یافته است.

در این مدت، OCHA 171 حمله به شهرک‌سازی‌ها علیه فلسطینی‌ها را ثبت کرد که منجر به 26 تلفات مختلف، 115 خسارت به اموال فلسطینی و نزدیک به 30 حادثه خسارت و خسارت مالی شد.

این دفتر خاطرنشان کرد که آزار و اذیت، تجاوز و ارعاب در این گزارش گنجانده نشده است، اگرچه آنها همچنین فشار بر فلسطینی ها را برای ترک سرزمین های خود افزایش می دهند.

تعداد فزاینده ای از شهرک نشینان اسرائیلی به کرانه باختری که از سال 1967 توسط اسرائیل اشغال شده است نقل مکان کرده اند و راه حل بالقوه دو کشوری را برای درگیری طولانی مدت که در آن دو کشور به صورت مسالمت آمیز همزیستی کرده اند، تضعیف می کند.

محدودیت های دسترسی

محدودیت های دسترسی که معمولاً توسط مقامات اسرائیلی اعمال می شود، در کرانه باختری از جمله بیت المقدس شرقی تشدید شده است. اینها به ویژه در نزدیکی شهرک های اسرائیلی و در به اصطلاح منطقه درز شدید هستند. سرزمین فلسطین توسط دیوار 712 کیلومتری اسرائیل در کرانه باختری منزوی شده است.

OCHA گفت که شهرک نشینان همچنین محدودیت های حرکتی را اعمال کردند، راه های دسترسی به جوامع فلسطینی را بستند و دسترسی آنها به خدمات اولیه و معیشت را محدود کردند. در برخی موارد، شهرک نشینان به منابع آبی متکی بر جوامع چوپانی نیز آسیب رسانده اند.

OCHA افزود که خدمات کمک های بشردوستانه، از جمله بهداشت و آموزش، پس از تشدید محدودیت ها باید به حالت تعلیق در می آمدند.

استفاده از سلاح گرم

این دفتر همچنین خاطرنشان کرد که از سلاح گرم برای ارعاب فلسطینی ها استفاده شده است، به طوری که از 7 اکتبر بیش از یک مورد از هر سه حادثه مربوط به شهرک سازی ها شامل استفاده شهرک نشینان از سلاح گرم برای تهدید فلسطینی ها از جمله تیراندازی بوده است.

در 12 اکتبر، هشت خانواده 51 نفری از جامعه شبانی شیدا وهملان در نابلس، در شمال کرانه باختری، پس از تهدید شهرک نشینان با تهدید اسلحه به قتل و آتش زدن چادرهایشان در شب بیرون رانده شدند. OCHA.

“حمایت فعال” از نیروهای اسرائیلی

وی افزود که تقریباً در نیمی از موارد، نیروهای امنیتی اسرائیل مهاجمان را “همراه یا فعالانه حمایت کرده اند”.

بسیاری از حوادث اخیر با درگیری میان نیروهای اسرائیلی و فلسطینی ها همراه بوده است که منجر به کشته شدن سه فلسطینی و زخمی شدن ده ها نفر شد. این دفتر گفت که تا پایان اکتبر، هشت فلسطینی مستقیماً توسط شهرک نشینان کشته شده اند.

24 ساختمان مسکونی، 40 مزرعه، 67 وسیله نقلیه و بیش از 400 درخت و گیاه آسیب دیده یا تخریب شده است.

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyBuyPurchase guideخبرdigital currency channelHome Appliancesdigital currency tutorialسایت ایرانیاخبار جدیدخرید فالوور اینستاگرام