Meta بی سر و صدا کارکنان را در کاهش هزینه کاهش می دهد

متا پلتفرم ها شرکت

متا -2.88٪

به گفته افرادی که با برنامه های شرکت آشنا هستند، در حال برنامه ریزی برای کاهش حداقل 10 درصدی هزینه ها در ماه های آینده است که بخشی از آن از طریق کاهش کارکنان است، زیرا این غول رسانه های اجتماعی با توقف رشد و افزایش رقابت مواجه است.

به گفته مدیران فعلی و سابق آشنا به این موضوع، شرکت منلو پارک، کالیفرنیا، بی سر و صدا شروع به جذب تعداد قابل توجهی از کارکنان با سازماندهی مجدد بخش ها کرده و به کارکنان آسیب دیده فرصت محدودی برای درخواست برای سایر نقش های درون شرکت داده است. حرکتی که باعث کاهش پرسنل می شود و در عین حال مانع از انتشار انبوه لغزش های صورتی می شود.

به گفته افراد مطلع از برنامه های شرکت، انتظار می رود این کاهش ها مقدمه ای برای کاهش های عمیق تر باشد. مردم گفتند، در حالی که برخی از صرفه جویی ها از کاهش بودجه های سربار و مشاوره حاصل می شود، انتظار می رود که بخش اعظم آن ناشی از کاهش اشتغال باشد.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا پلتفرمز در ماه جولای گفت که این شرکت باید منابع خود را به سمت اولویت‌های شرکت تخصیص دهد.


عکس:

اندرو کابالرو-رینولدز/ خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

این اقدامات پس از هفته‌ها بحث عمومی مدیران متا در مورد نیاز به توقف استخدام و «اولویت‌بندی بی‌رحمانه» کسب‌وکار آن و در عین حال اجتناب از استفاده از واژه اخراج صورت می‌گیرد.

تریسی کلیتون، سخنگوی متا در پاسخ به سؤالات، به بیانیه ماه جولای مدیرعامل مارک زاکربرگ اشاره کرد که شرکت باید منابع را به سمت اولویت های شرکت تخصیص دهد، زیرا فشار بر تجارت افزایش می یابد.

“ما در مورد نیاز تیم‌هایمان به تغییر جهت رویارویی با این چالش‌ها علنی اعلام کرده‌ایم. کلایتون گفت. او گفت مهلت دادن به کارمندان آواره برای درخواست مشاغل جدید وسیله ای برای حفظ استعدادهایی است که متا ممکن است از دست بدهد. وی از بیان اینکه چه تعداد از کارمندان تحت تاثیر حرکت های اخیر قرار گرفته اند خودداری کرد.

این شرکت از سه ماهه سوم سال گذشته دستورالعمل‌های خود را برای هزینه‌های عملیاتی کاهش داده است، اما قبلاً پیشنهادی برای کاهش تعداد کار از طریق روش‌هایی غیر از فرسایش طبیعی نداشته است.

در میان برخی از کارمندان متا، فرآیند درخواست مجدد مشاغل در یک پنجره محدود در داخل به عنوان نوعی برزخ منابع انسانی شناخته می شود که آنها آن را “لیست 30 روزه” می نامند.

متا، از سال گذشته که نام شرکت مادر فیس‌بوک بود، مدت‌هاست که این رویه را داشته است که کارمندانی که نقش‌هایشان حذف می‌شود، در صورتی که نتوانند ظرف یک ماه شغل جدیدی در داخل پیدا کنند، در معرض اخراج قرار می‌گیرند. بسیاری از شرکت‌های دیگر نیز تلاش می‌کنند تا کارمندانی را که گروه‌هایشان بسته شده یا بازسازی شده‌اند، تغییر دهند.

تکان دادن کارکنان Big Tech

در متا از نظر تاریخی، معمولاً فقط کارمندانی بودند که نامطلوب تلقی می‌شدند که نتوانستند موقعیت‌های جدیدی را به دست آورند. در حال حاضر، کارکنان و مدیران آسیب دیده می گویند، کارگران با شهرت خوب و بررسی عملکرد قوی به طور منظم اخراج می شوند.

متا گزارش داد که در پایان سه ماهه دوم 83553 کارمند داشت که نسبت به سال گذشته 32 درصد افزایش داشت.

به عنوان بخشی از اقدامات کاهش هزینه خود، Alphabet شرکت

GOOG -0.36٪

گوگل همچنین برخی از کارمندان را ملزم کرده است که در صورت تمایل به ماندن در شرکت، برای مشاغل جدید درخواست دهند. به گفته افرادی که با این تصمیم آشنا هستند، هفته گذشته، گوگل تقریباً به نیمی از بیش از 100 کارمند در انکوباتور استارتاپ Area 120 این شرکت گفت که باید ظرف 90 روز مشاغل دیگری در این شرکت پیدا کنند.

به گفته افرادی که با این فرآیند آشنا هستند، گوگل معمولاً به کارمندان 60 روز مهلت می دهد تا برای مشاغل دیگر در شرکت درخواست دهند، اگرچه کارمندان منطقه 120 معمولاً در صورت لغو پروژه ها زمان بیشتری دریافت می کنند.

در ماه مارس، بیش از 1400 کارمند گوگل طوماری را امضا کردند و خواستار تمدید دوره معمول 60 روزه این شرکت به 180 روز برای گروهی متشکل از بیش از 100 کارمند در بخش رایانش ابری شدند و به آنها اشاره کردند که “موانع انتقالی که بسیاری از کارگران با آن روبرو هستند.” “

یکی از سخنگویان گوگل گفت که تقریباً 95 درصد از کارمندانی که ابراز علاقه به ماندن در این شرکت کرده‌اند، نقش‌های جدیدی را در مدت اعلان پیدا کرده‌اند. آلفابت در پایان سه ماهه دوم 174014 کارمند داشت که 20.8 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت.

در سیلیکون ولی، پس از اینکه بزرگترین شرکت‌ها با سرعتی سرسام‌آور در طول همه‌گیری استخدام شدند، کاهش کارکنان قابل توجه است. در ماه مه 2021، تام آلیسون، رئیس برنامه فیس بوک، یادداشتی با عنوان “چرا استخدام در حال حاضر اینقدر سخت است؟” آقای. آلیسون از “عدم تعادل عمده عرضه و تقاضا بین نیازهای استخدامی ما و در دسترس بودن استعدادها” ابراز تاسف کرد. او نوشت که با کمبود شدید مهندسان، شرکت استخدام‌کنندگان بیشتری را استخدام می‌کرد، اما یافتن آنها نیز سخت بود.

در ماه جولای، ساندار پیچای، مدیر عامل آلفابت گفت که گوگل تا پایان سال استخدام را کند خواهد کرد.


عکس:

دیوید پل موریس/اخبار بلومبرگ

با سرد شدن فضای اقتصادی و آشفتگی بازار تبلیغات دیجیتال، زبان برخی از مدیران برجسته فناوری اکنون به طور مشخص متفاوت است.

“واقعاً، احتمالاً تعدادی از افراد در شرکت هستند که نباید اینجا باشند.” زاکربرگ در ماه ژوئن در تالار شهر شرکت گفت. به طور جداگانه، رئیس مهندسی این شرکت فراخوانی را از مدیران صادر کرد تا کارکنانی را که در حال تردد هستند شناسایی کرده و آنها را در طرح های اصلاحی به عنوان مقدمه ای برای خاتمه دادن به آنها قرار دهند.

بر اساس پست های مشاهده شده توسط وال استریت ژورنال، عبارت های بی رحمانه یادداشت منجر به تمسخر و عصبانیت قابل توجهی در انجمن های داخلی شرکت شد.

قیمت سهام متا تا کنون در سال 2022 بیش از 56.6 درصد کاهش داشته است و ارزش بازار این شرکت از زمان اوج خود در سپتامبر 2021 تا پایان روز سه شنبه، بیش از 685 میلیارد دلار کاهش یافته است.

گوگل انعطاف پذیرتر بوده است، اما قیمت سهام این غول جستجو نیز در سال گذشته 27.3 درصد کاهش یافته است. در ماه ژوئیه، ساندار پیچای، مدیر اجرایی آلفابت گفت که گوگل تا پایان سال استخدام را کند خواهد کرد و از کارمندان خواست تا “کارآفرین تر” باشند. آقای. پیچای در کنفرانسی در اوایل این ماه گفت که می‌خواهد شرکت 20 درصد بهره‌ورتر شود، بدون اینکه جزئیاتی در مورد اینکه چگونه این بهبود را اندازه‌گیری می‌کند.

ضربه محکم و ناگهانی شرکت

یکی از موارد پرت در اعلام عمومی اخراج است. این شرکت هفته گذشته اعلام کرد که پس از افزایش 65 درصدی تعداد کارمندان خود از پایان سال 2020، حدود 20 درصد از کارکنان خود را کاهش خواهد داد.

ایوان اشپیگل، مدیر اجرایی، در یادداشتی به کارکنان گفت: «ما باید ساختار هزینه‌های خود را کاهش دهیم تا از متحمل شدن ضررهای مداوم جلوگیری کنیم. او گفت که این شرکت در حال راه‌اندازی فهرست استعدادهای انتخابی برای کمک به کارمندان در حال خروج است تا در خارج از شرکت کار پیدا کنند.

آلیسون راتلج-پاریسی، معاون ارشد کارکنان در Justworks، یک شرکت حرفه ای خدمات کارکنان، گفت: سیلیکون ولی همچنان یک بازار استعداد رقابتی است، بنابراین یافتن راه هایی برای جابجایی کارکنان در یک شرکت می تواند مزایایی را به همراه داشته باشد.

این مضحک خواهد بود که یک شرکت گروهی از افرادی را که می‌شناسند، مدیریت کرده‌اند، با آن‌ها رابطه دارند، کمک کرده‌اند، بدون فکر کردن به روشی که مکان دیگری و خانه‌ای دیگر برایشان بیابد، کنار بگذارد. در داخل سازمان، او گفت.

دیو فیش، مدیر اجرایی سایت شغلی Ladders، گفت: رقابت کارمندان برای تعداد محدودی از موقعیت‌های داخلی، از جمله موفقیت در بهره‌وری و روحیه، جنبه‌های منفی بالقوه‌ای دارد. او گفت: “حرف های زیادی وجود خواهد داشت، ممکن است خصومت و انگشت اشاره زیادی وجود داشته باشد که به طور طبیعی شروع به ایجاد می کند.” فیش گفت.

در متا، تلاش برای استخدام مجدد به خوبی در جریان است.

یک دانشمند داده متا در یک فروم داخلی ماه گذشته نوشت: “من یک دانشمند سریع هستم که مشتاق قبول کردن یک چالش هستم و مشخصاً با این پست، کسی که نمی ترسد خود را در آنجا قرار دهد.” به دنبال یک موقعیت جدید “شما 100% از عکس‌هایی را که نمی‌گیرید از دست می‌دهید و اگر بدون گشتن در هر مسیری که می‌توانم را ترک کنم، به خودم لگد می‌زنم.”

به جف هورویتز در jeff.horwitz@wsj.com، سالوادور رودریگز در salvador.rodriguez@wsj.com و مایلز کروپا در miles.kruppa@wsj.com بنویسید.

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

پاربرگ سایت

تماس با ما
این وب‌سایت محتوا را با استفاده از هوش مصنوعی و داده‌های اینترنتی تولید می‌کند و از صحت محتوای ارائه شده مبرا است و از استفاده از آن تشویق نمی‌کنیم.