LSU در مقابل آیووا در آخرین رتبه بندی تلویزیون زنان NCAA

ESPN روز دوشنبه گفت که نبرد فشرده یکشنبه برای قهرمانی بسکتبال زنان در کالج بین ایالت لوئیزیانا و آیووا به طور میانگین 9.9 میلیون بیننده را به خود جلب کرد و آن را به پربیننده ترین فینال بسکتبال زنان NCAA در تاریخ تلویزیون تبدیل کرد. اوج بیننده نزدیک به 12.6 میلیون بیننده بود و کل بیننده تقریباً دو برابر بازی قهرمانی سال گذشته بود.

به گفته این شبکه، این پربیننده ترین رویداد ورزشی کالج تا کنون در ESPN+، پلتفرم پخش شبکه ورزشی بود. این بازی اولین بار در دهه‌های اخیر بود که آنجل ریس، ستاره پرتغالی ایالت لوئیزیانا و کیتلین کلارک، تیرانداز 3 امتیازی خیره‌کننده ایالت آیووا، در شبکه ABC، شبکه اصلی ESPN، نمایش داده شدند.

مونیکا سینانو، مرکز شروع ایالت آیووا، یکشنبه گفت: «این بازی ای است که ما آن را دوست داریم و دیدن آن که به رسمیت شناخته شده ای که شایسته آن است، لذت بخش است. زمان آن فرا رسیده است که بسکتبال زنان چنین بیننده‌ای داشته باشد و فقط می‌تواند صعود کند.»

Czinano دو کلمه توصیه به بینندگان داشت که فقط با بازی زنان هماهنگ می شوند: “خفه شو.”

او گفت: “این فقط جالب تر و سرگرم کننده تر می شود.” “بازی بسیار خوب در حال توسعه است. خوشحالم که الان روت می کنی، اما همینطور ادامه بده.”

اعداد اولیه بینندگان که توسط نیلسن گردآوری شده است، آخرین آمار در یک تورنمنت رکوردشکنی برای بازی زنان بود: بالاترین دنبال کننده مسابقات (357,542); بالاترین امتیاز نهایی (102-85)؛ امتیاز برتر در نیمه نهایی (59 توسط LSU)؛ بیشترین دابل دابل در یک فصل (توسط ریس با 34)؛ و کلارک راند هشتم با اولین تریپل دابل 40 امتیازی خود در مسابقات NCAA دسته اول مردان یا زنان.

اعداد یکشنبه رکورد قبلی را با میلیون ها شکست – که در سال 2002 توسط کانکتیکات vs. 5.68 میلیون برای قهرمانی اوکلاهاما، هاسکی توسط سو برد، سویین کش، آسجا جونز، تامیکا ویلیامز و دیانا تاوراسی هدایت شدند. تماشاگران ESPN برای بازی نیمه نهایی روز جمعه بین آیووا و کارولینای جنوبی نیز با 5.5 میلیون بیننده، بیشترین تعداد تماشاگران نیمه نهایی را داشتند.

ESPN بیشتر مسابقات زنان را از سال 1996 پخش کرده است، زمانی که حقوق را از CBS به دست آورد. تعداد تماشاگران قبل از بازی های جمعه شب نسبت به مسابقات سال گذشته 42 درصد افزایش یافته بود. اما حق نمایش مسابقات و 28 عنوان دیگر NCAA در سال آینده قابل دریافت است.

رهبران بسکتبال زنان مدتهاست که برای به حداکثر رساندن حقوق تلویزیونی مسابقات برای کمک به جبران عدم تعادل شدید با بازی مردان مبارزه کرده اند. NCAA تخمین می زند که مسابقات زنان در سال 2025 حداقل 85 میلیون دلار ارزش داشته باشد، از 6 میلیون دلار در قرارداد فعلی ESPN. بسکتبال زنان بخشی از بسته پخش بزرگتر 34 میلیون دلاری است که شامل سایر ورزش های NCAA است. رئیس جدید انجمن، چارلی بیکر، در آخر هفته پیشنهاد کرد که مسابقات زنان می تواند در سال آینده برگزار شود.

برای برخی از بزرگترین ستارگان این ورزش، اعداد بالاخره در حال افزایش است.

کلارک پس از بازی یکشنبه گفت: «وقتی مردم می‌آیند و بازی را می‌بینند و آن را درک می‌کنند، می‌بینند که محصول چقدر سرگرم‌کننده است و چقدر عالی است و برای چیزهای بیشتر بازمی‌گردند. “این من را شگفت زده نمی کند.”

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

پاربرگ سایت

تماس با ما