5 ترفند برای پیشگیری و درمان در ترکیه

دو ماه است که تابستان گرمی را پشت سر می گذاریم و در این فصل افرادی که به پوشیدن صندل و کفش های پاشنه بلند عادت دارند اغلب با مشکل آفتاب سوختگی و ترک پاشنه پا مواجه می شوند.

به گزارش اسنا، پوشیدن صندل و کفش دم باز و راه رفتن در ساحل از جمله فعالیت هایی است که پاهای ما را در معرض حرارت زیاد و سطوح لکه دار قرار می دهد و می تواند منجر به خشکی پوست، لکه های تیره و اختلالات مختلف شود که ظاهر و سلامت پا را تحت تأثیر قرار می دهد. تاثیر می گذارد

اما این مشکلات به راحتی و با رعایت چند توصیه بهداشتی و مراقبتی قابل حل است.

کارشناسان توصیه می کنند که در فصل بهار و تابستان به پاهای خود توجه بیشتری داشته باشید تا از سلامت آن ها در تمام طول سال اطمینان حاصل کنید.

در ادامه به نقل از روزنامه ایندیپندنت می پردازیم و به توصیه های مهم برای بهبود مراقبت از پا و حفظ سلامت این اندام مهم و کار می پردازیم:

محافظت در برابر آفتاب

هنگام استفاده از ضد آفتاب برای بدن، اکثر ما پاهای خود را فراموش می کنیم که اشتباه بزرگی است. هنگامی که شاخص UV بالا باشد، ممکن است تنها پس از چند دقیقه قرار گرفتن در معرض نور خورشید، آفتاب سوختگی یا لکه های تیره روی پوست ظاهر شود.

محافظت در برابر آفتاب فقط مربوط به پوست نیست. ناخن ها همچنین از ترکیبات پروتئینی ساخته شده اند که به محافظت بیشتری نیاز دارند و به اندازه پوست در برابر آسیب اشعه ماوراء بنفش آسیب پذیر هستند.

هنگامی که در معرض عوامل خارجی مانند آفتاب، هوای بسیار خشک، رطوبت بالا، ماسه یا آب شور قرار می گیرید، پوست اطراف ناخن های شما بیشتر مستعد خشکی می شود که در نهایت به ناخن ها و سلامت کلی شما آسیب می رساند.

جریان عمیق

در تابستان، طبیعتاً تمایل داریم زمان بیشتری را خارج از مقصد بگذرانیم. این بدان معنی است که ما احتمالاً بیشتر از حد معمول از پاهای خود استفاده خواهیم کرد که ممکن است باعث شود سریعتر از حد معمول خشک شوند. پاشنه‌ها وزن بیشتری را تحمل می‌کنند، بنابراین پوست روی آن‌ها معمولاً سریع‌تر از بین می‌رود.

به همین دلیل است که مرطوب کردن پاها، مخصوصاً پاشنه پا، باید بخشی منظم از برنامه روزانه شما باشد. فقط زمانی این کار را انجام می دهید که احساس کنید خشک یا گرفتگی دارد.

همچنین برای حفظ رطوبت حتما بلافاصله بعد از حمام از کرم ها، ماسک ها و روغن ها استفاده کنید، زیرا پوست زمانی که مرطوب است مواد را به بهترین شکل جذب می کند.

تا حد امکان از راه رفتن با پای برهنه خودداری کنید

در طول تابستان، راه رفتن با پای برهنه در اطراف خانه، در استخر، یا در شن و ماسه جالب و سرگرم کننده به نظر می رسد، اما همچنین می تواند آسیب های زیادی را به همراه داشته باشد. هنگامی که پا برهنه هستید، پاهای شما گرمای سطح را سریعتر جذب می کند، که می تواند در عرض چند ثانیه منجر به آفتاب سوختگی و قرمزی شود.

پاهای خود را خشک نگه دارید

پاها نقش مهمی در تنظیم دمای بدن دارند. به همین دلیل تمایل به تعریق دارند و اگرچه این تعریق کاملا طبیعی است اما می تواند مشکلات زیادی از رشد باکتری ها گرفته تا کف، بوهای نامطبوع و قارچ ها را ایجاد کند.

اگر کفش های بسته می پوشید، سعی کنید همیشه جوراب بپوشید تا مقداری از رطوبت را جذب کند. اگر ترجیح می دهید در ماه های گرم جوراب ها را کنار بگذارید، استفاده از پودر می تواند کمک کننده باشد.

لایه بندی کلید است

برای خلاص شدن از شر سلول‌های خشک سطح پوست که ممکن است باعث زبری و زمختی پاهای شما شود، یک یا دو بار در هفته سطوح زبر پاهای خود را لایه برداری کنید.

گزینه های مختلفی برای لایه بندی وجود دارد. لایه های فیزیکی، مانند انواع سنگ های طبیعی و مصنوعی، گزینه های خوبی هستند، به شرطی که آنها را جدا نگه دارید.

هنگام استفاده از سوهان یا کاغذ سنباده برای از بین بردن پوست خشک یا کف، به یاد داشته باشید که هنگام کار بر روی پوست نرم فشار کمتری وارد کنید و در هنگام کار با کف فشار بیشتری وارد کنید تا به پوست شما آسیب نرساند.

گزینه دیگر گزینه دیگری است، یک بسته لایه لایه است. ماسک هایی به شکل جوراب که به نرم شدن پوست کمک می کند تا لایه برداری پوست طبیعی آسان تر شود. این فرآیند چند روز طول می کشد و اولین نشانه های لایه برداری حدود دوشنبه ظاهر می شود و تا 10 روز ادامه خواهد داشت.

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

BuyخبرPurchase guideDigital currencydigital currency tutorialdigital currency channelHome Appliancesسایت ایرانیپوکر آنلایناخبار جدید
تماس با ما