یک “تغییر جهت گیری رادیکال” مورد نیاز است زیرا نیمی از بشریت فاقد مراقبت های بهداشتی اولیه هستند

علاوه بر این، بر اساس گزارش مشترک سازمان بهداشت جهانی (WHO) و بانک جهانی، دو میلیارد نفر در هنگام پرداخت از جیب خود برای مراقبت های پزشکی ضروری با مشکلات مالی جدی مواجه هستند.

تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت: «عدم دسترسی بسیاری از مردم به مراقبت‌های بهداشتی مقرون‌به‌صرفه، باکیفیت و اولیه، نه تنها سلامت خود را به خطر می‌اندازد، بلکه ثبات جوامع، جوامع و اقتصادها را نیز به خطر می‌اندازد. .

ما به شدت به اراده سیاسی قوی‌تر، سرمایه‌گذاری تهاجمی‌تر در حوزه سلامت و تغییرات قاطع برای تغییر سیستم‌های بهداشتی مبتنی بر مراقبت‌های اولیه نیاز داریم.»

زنگ خطری برای اهداف بهداشت جهانی

این بحران یک تهدید بزرگ برای اهداف توسعه پایدار جهانی مرتبط با سلامت (SDGs) است که هدف آن دستیابی به پوشش سلامت همگانی برای همه تا سال 2030 است.

بر اساس این گزارش، طی دو دهه گذشته، کمتر از یک سوم کشورهای جهان پوشش بهداشتی را بهبود بخشیده اند و سطوح “فاجعه بار” هزینه های مراقبت های بهداشتی را کاهش داده اند که اغلب از 25 درصد درآمد خانوارها فراتر می رود.

بازگشت به مسیر

برای بازگشت به مسیر اهداف بلندپروازانه، این گزارش خواستار سرمایه گذاری قابل توجه در بخش عمومی توسط دولت ها و شرکای توسعه است.

این سند بر نیاز به “تغییر جهت گیری ریشه ای” سیستم های بهداشتی، اولویت دادن به مراقبت های بهداشتی اولیه، و تقویت برابری و حمایت مالی تاکید می کند.

این گزارش می‌گوید اصلاحات برای رسیدگی کامل به تأثیر مخرب کووید-19 بر سیستم‌های بهداشتی و نیروی کار بهداشت جهانی و همچنین مبارزه با چالش‌های ناشی از رکود اقتصادی بسیار مهم است.

عوامل دیگر شامل تأثیرات تغییرات آب و هوایی و تغییر اولویت های سیاسی است.

کمک به مردم برای رهایی از فقر

مامتا مورثی، معاون توسعه انسانی رئیس جمهور، گفت: “ما می دانیم که دستیابی به پوشش همگانی سلامت گامی حیاتی برای کمک به مردم برای فرار و دور ماندن از فقر است، اما مشکلات مالی به ویژه برای فقیرترین و آسیب پذیرترین اقشار همچنان در حال افزایش است.” در بانک جهانی

این گزارش تصویری تلخ را ترسیم می‌کند، اما شواهدی نیز برای راه‌هایی برای اولویت‌بندی سلامت در بودجه‌های عمومی و تقویت سیستم‌های بهداشتی برای برابری بیشتر در ارائه خدمات بهداشتی با کیفیت پایه و حفاظت مالی ارائه می‌دهد.»

این گزارش روز پنجشنبه پیش از نشست بلندپایه مجمع عمومی سازمان ملل منتشر شد، جایی که انتظار می‌رود رهبران جهان تعهد خود را برای اقدام و تحقق پوشش جهانی سلامت برای همه تجدید کنند.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

پاربرگ سایت

تماس با ما