گوگل برای شکست دادن رقبای هوش مصنوعی تغییرات اساسی در جستجو ایجاد می کند

کارمندان گوگل زمانی که در ماه مارس متوجه شدند غول لوازم الکترونیکی مصرفی کره جنوبی سامسونگ در حال بررسی جایگزینی گوگل با Bing مایکروسافت به عنوان موتور جستجوی پیش فرض دستگاه های خود هستند، شوکه شدند.

برای سال‌ها، بینگ یک موتور جستجو نیز بود. اما زمانی که اخیراً فناوری هوش مصنوعی جدیدی را اضافه کرد، برای خودی های صنعت بسیار جالب تر شد.

بر اساس پیام های داخلی بررسی شده توسط نیویورک تایمز، واکنش گوگل به تهدید سامسونگ “هراس” بود. تخمین زده می شود 3 میلیارد دلار درآمد سالانه با قرارداد سامسونگ در خطر بود. 20 میلیارد دلار دیگر نیز به قرارداد مشابه اپل تعلق دارد که در سال جاری تمدید خواهد شد.

رقبای هوش مصنوعی مانند بینگ جدید به سرعت در حال تبدیل شدن به جدی ترین تهدید برای کسب و کار جستجوی گوگل در 25 سال گذشته هستند و در پاسخ، گوگل در حال رقابت برای ساخت یک موتور جستجوی کاملا جدید با استفاده از این فناوری است. طبق اسناد داخلی بررسی شده توسط The Times، همچنین در حال ارتقاء دستگاه موجود با ویژگی های هوش مصنوعی است.

ویژگی‌های جدید، تحت نام پروژه Magi، توسط طراحان، مهندسان و مدیرانی که در اتاق‌های به اصطلاح اسپرینت کار می‌کنند، ایجاد می‌شوند تا آخرین نسخه‌ها را بهینه و آزمایش کنند. موتور جستجوی جدید تجربه‌ای شخصی‌سازی‌شده‌تر از خدمات فعلی شرکت را به کاربران ارائه می‌دهد و سعی می‌کند نیازهای کاربران را پیش‌بینی کند.

لارا لوین، سخنگوی گوگل، در بیانیه‌ای گفت: «هر طرح طوفان فکری یا ایده محصول منجر به راه‌اندازی نمی‌شود، اما همانطور که قبلاً گفته‌ایم، ما هیجان‌زده هستیم که ویژگی‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی را برای جستجو بیاوریم و به اشتراک خواهیم گذاشت. جزئیات بیشتر به زودی.”

میلیاردها نفر هر روز از موتور جستجوی گوگل برای همه چیز استفاده می کنند، از پیدا کردن رستوران ها و مسیرها گرفته تا درک تشخیص پزشکی، و آن صفحه سفید ساده با آرم شرکت و یک نوار خالی در وسط یکی از پرکاربردترین صفحات وب در جهان است. . تغییرات در آن تاثیر قابل توجهی بر زندگی مردم عادی خواهد داشت و تا همین اواخر تصور چیزی که آن را به چالش بکشد دشوار بود.

گوگل از زمانی که OpenAI، یک استارت آپ در سانفرانسیسکو که با مایکروسافت کار می کند، یک ربات چت به نام ChatGPT را در ماه نوامبر به نمایش گذاشت، نگران رقبای مبتنی بر هوش مصنوعی است. حدود دو هفته بعد، گوگل یک کارگروه را در بخش جستجوی خود ایجاد کرد تا شروع به ساخت محصولات هوش مصنوعی کند، دو نفر با آگاهی از این تلاش ها که مجاز به بحث عمومی درباره آنها نبودند، گفتند.

مدرن کردن موتور جستجوی آن به یک وسواس در گوگل تبدیل شده است و تغییرات برنامه ریزی شده می تواند فناوری جدید هوش مصنوعی را در تلفن ها و خانه ها در سراسر جهان قرار دهد.

تهدید سامسونگ اولین شکاف احتمالی در تجارت به ظاهر تسخیرناپذیر جستجوی گوگل را نشان داد که در سال گذشته 162 میلیارد دلار ارزش داشت. اگرچه مشخص نبود که آیا کار مایکروسافت با هوش مصنوعی دلیل اصلی تغییر سامسونگ پس از 12 سال گذشته بوده است یا خیر، این فرض در داخل گوگل بود. این قرارداد در دست مذاکره است و سامسونگ می تواند به گوگل پایبند باشد.

اما این ایده که سامسونگ که سالانه صدها میلیون گوشی هوشمند با نرم‌افزار اندروید گوگل می‌سازد، حتی به فکر تعویض موتورهای جستجو نیز باشد، کارمندان گوگل را شوکه کرد.

پس از اینکه به برخی از کارگران گفته شد که این شرکت در این ماه به دنبال داوطلبانی برای کمک به جمع‌آوری مطالب برای ارائه به سامسونگ است، آنها با ایموجی و تعجب واکنش نشان دادند. یک نفر پاسخ داد: “وای، خوب، این وحشی است.”

یکی از سخنگویان گوگل گفت که این شرکت به طور مداوم موتور جستجوی خود را بهبود می بخشد تا به کاربران و شرکای خود دلایل بیشتری برای انتخاب گوگل ارائه دهد و سازندگان تلفن های اندرویدی آزادند که از فناوری های شرکت های مختلف برای بهبود تجربه کاربران خود استفاده کنند.

سامسونگ و مایکروسافت از اظهار نظر خودداری کردند.

گوگل سال هاست که در زمینه هوش مصنوعی تحقیق می کند. آزمایشگاه DeepMind آن در لندن یکی از بهترین مراکز تحقیقاتی هوش مصنوعی در جهان محسوب می‌شود و این شرکت در پروژه‌های هوش مصنوعی مانند ماشین‌های خودران و به اصطلاح مدل‌های زبان بزرگ که در توسعه استفاده می‌شود، پیشگام بوده است. چت ربات ها در سال‌های اخیر، گوگل از مدل‌های زبان بزرگ برای بهبود کیفیت نتایج جستجوی خود استفاده کرده است، اما از پذیرش کامل هوش مصنوعی خودداری می‌کند، زیرا مستعد تولید اظهارات نادرست و مغرضانه بوده است.

اکنون اولویت برنده شدن کنترل چیز بزرگ بعدی این صنعت است. ماه گذشته، گوگل چت بات خود را با نام Bard منتشر کرد، اما این فناوری نظرات متفاوتی دریافت کرد.

طرح‌ها برای موتور جستجوی جدید، که جاه‌طلبی‌های گوگل برای تجسم مجدد تجربه جستجو را نشان می‌دهد، هنوز در مراحل اولیه است و زمان‌بندی مشخصی درباره زمان عرضه فناوری جستجوی جدید وجود ندارد.

این سیستم وقتی کاربران شروع به استفاده از آن می کنند، آنچه را که کاربران می خواهند بدانند بر اساس آنچه که در جستجوی آن هستند، یاد می گیرد. و لیستی از گزینه های از پیش انتخاب شده برای اشیاء برای خرید، اطلاعات برای تحقیق و سایر اطلاعات را ارائه می دهد. همچنین بیشتر مکالمه خواهد بود – کمی شبیه چت کردن با یک فرد مفید.

اما مدت ها قبل از بازسازی موتور جستجو، طبق اسناد داخلی، پروژه Magi ویژگی هایی را به موتور جستجوی موجود اضافه می کند. به گفته یک فرد مطلع، گوگل بیش از 160 نفر دارد که تمام وقت روی آن کار می کنند.

Magi تبلیغات را در ترکیبی از نتایج جستجو نگه می دارد. جست و جوهایی که می توانند منجر به تراکنش مالی شوند، مثلاً خرید کفش یا رزرو پرواز، همچنان تبلیغات را در صفحات نتایج خود نشان می دهند.

این برای Google مهم است، زیرا تبلیغات جستجو راه اصلی کسب درآمد است. ربات چت آن، Bard، تبلیغاتی را ارائه نمی دهد و در صنعت فناوری پیش بینی می شود که پاسخ های هوش مصنوعی در موتورهای جستجو، تبلیغات را کمتر به کاربران مرتبط کند.

اضافات جستجوی برنامه ریزی شده همچنین می تواند به سوالات مربوط به کدگذاری نرم افزار پاسخ دهد و بر اساس درخواست کاربر کد بنویسد. بر اساس یک سند، گوگل ممکن است نامی را در زیر پاسخ های کد رایانه قرار دهد.

هفته گذشته، گوگل از برخی از کارمندان دعوت کرد تا ویژگی‌های Magi را آزمایش کنند و آنها را تشویق کرد تا از موتور جستجو سؤالات بعدی بپرسند تا درباره توانایی آن در برگزاری مکالمه قضاوت کنند. بر اساس سند برنامه‌ریزی، انتظار می‌رود گوگل ماه آینده این ابزارها را برای عموم منتشر کند و ویژگی‌های بیشتری را در پاییز اضافه کند.

این شرکت قصد دارد در ابتدا این ویژگی ها را برای حداکثر یک میلیون نفر منتشر کند. این رقم باید به تدریج تا پایان سال به 30 میلیون افزایش یابد. این ویژگی ها به طور انحصاری در ایالات متحده در دسترس خواهند بود.

یکی از مدیران گوگل در سندی نوشت، گوگل همچنین تلاش هایی را برای استفاده از فناوری نقشه برداری Google Earth با کمک هوش مصنوعی و جستجوی موسیقی از طریق مکالمه با ربات چت بررسی کرده است.

سایر ایده های محصول در مراحل مختلف توسعه هستند. ابزاری به نام GIFI از هوش مصنوعی برای تولید تصاویر در نتایج Google Image استفاده می کند. ابزار دیگر، Tivoli Tutor، زبان جدیدی را از طریق مکالمات متنی AI به کاربران آموزش می‌دهد.

محصول دیگری، Searchalong، به کاربران اجازه می‌دهد در حین گشت و گذار در وب از طریق مرورگر کروم گوگل، از ربات چت سؤال بپرسند. برای مثال، افراد ممکن است از چت بات برای فعالیت‌های نزدیک به اجاره‌ای Airbnb بخواهند، و هوش مصنوعی صفحه و بقیه اینترنت را برای پاسخ اسکن می‌کند.

جیم لسینسکی، معاون سابق فروش و خدمات گوگل، گفت که این شرکت وارد عمل شده و اکنون باید کاربران را متقاعد کند که به اندازه رقبای خود “قدرتمند، شایسته و معاصر” است.

“اگر ما موتور جستجوی پیشرو هستیم و این یک ویژگی جدید، یک ویژگی جدید، یک ویژگی جدید موتورهای جستجو است، می‌خواهیم مطمئن شویم که در این مسابقه نیز حضور داریم.” لسینسکی، استاد بازاریابی در دانشگاه نورث وسترن، در مصاحبه ای گفت.

دایسوکه واکابایاشی، کارن وایز سوگند تریپ میکل گزارش کمک کرد

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

BuyخبرPurchase guideDigital currencydigital currency tutorialdigital currency channelHome Appliancesسایت ایرانیپوکر آنلایناخبار جدید
تماس با ما