گرما، خشکسالی و آتش‌سوزی‌های جنگلی در یکی از گرم‌ترین ژوئیه‌های ثبت شده – WMO |

بر اساس گزارش سازمان جهانی هواشناسی (WMO)، دمای هوا نزدیک به 0.4 درجه سانتیگراد بالاتر از میانگین سالهای 1991 تا 2020 در بیشتر مناطق اروپا بوده است و جنوب غربی و غرب اروپا بالاتر از میانگین ترین مناطق هستند. موج گرمای شدید در حدود اواسط ژوئیه.

کلر نالیس، سخنگوی WMO توضیح داد: «این به رغم رویداد La Niña است که قرار است تأثیر خنک کننده داشته باشد.

او افزود: «ما این را در برخی جاها دیدیم، اما نه در سطح جهانی،» و خاطرنشان کرد که «یکی از سه گرم ترین است. [Julys] در ثبت، کمی خنک‌تر از جولای 2019، گرم‌تر در سال 2016 – اما تفاوت بسیار نزدیک است.

ثبت دما

پرتغال، غرب فرانسه و ایرلند رکوردها را شکستند، در حالی که انگلیس برای اولین بار به رکورد 40 درجه سانتیگراد رسید.

رکوردهای ملی تمام دوران برای حداکثر دمای روزانه نیز در ولز و اسکاتلند شکسته شد.

اسپانیا همچنین گرم ترین ماه ثبت شده خود را در جولای با میانگین دمای ملی 25.6 درجه سانتیگراد داشته است – با موج گرما از 8 تا 26 جولای که شدیدترین و طولانی ترین موج در تاریخ ثبت شده بود.

با استفاده از داده‌های سرویس تغییر اقلیم کوپرنیک کمیسیون اروپا، آژانس هواشناسی سازمان ملل تایید کرد که اروپا ششمین گرم ترین جولای خود را داشته است.

گرما به سمت شمال و شرق حرکت کرد و دمای بسیار بالایی را در کشورهای دیگر از جمله آلمان و بخش‌هایی از اسکاندیناوی ایجاد کرد و رکوردهای محلی جولای و تمام دوران در چندین مکان در سوئد شکسته شد.

ناهنجاری های دما

در همان زمان، از شاخ آفریقا تا جنوب هند، و بسیاری از آسیای مرکزی تا بیشتر استرالیا دمای کمتر از حد متوسط ​​را تجربه کردند.

دمای هوای سطحی

WMO

دمای هوای سطحی

همچنین بر گروهی از قلمرو که از ایسلند، در سراسر اسکاندیناوی از طریق کشورهای بالتیک تا دریای خزر ادامه داشت، تسلط داشت.

علاوه بر این، دما در گرجستان و در سراسر ترکیه به طور کلی کمتر از میانگین بود.

کوچک شدن یخ قطبی

ژوئیه همچنین شاهد کمترین میزان یخ دریای قطب جنوب در تاریخ بود که هفت درصد کمتر از میانگین است.

یخ دریای قطب شمال چهار درصد کمتر از میانگین بود و طبق رکوردهای ماهواره ای در ژوئیه دوازدهمین پایین ترین رتبه را به خود اختصاص داد.

WMO با استناد به سرویس تغییرات آب و هوایی کوپرنیک گفت که غلظت یخ دریای قطب شمال در ماه ژوئیه کمترین میزان در رکورد ماهواره‌ای بود که در سال 1979 آغاز شد و یخ دریا در آنجا دوازدهمین کمترین میزان تا به حال بود.

یخچال‌های طبیعی یک «تابستان بی‌رحمانه و بی‌رحمانه» را دیده‌اند. خانم. نولیس ادامه داد.

“ما با برف کم بر روی یخچال های طبیعی در کوه های آلپ که توسط خدمات هواشناسی گزارش شده است، و اکنون موج های گرمای پی در پی شروع کردیم – این خبر بدی برای یخچال های طبیعی در اروپا است. با این حال، تصویر یخچال های طبیعی گرینلند پیچیده تر است، زیرا گرمای بی امان وجود نداشته است.

پتری تالاس، دبیر کل WMO در هجده گرما در یک کنفرانس مطبوعاتی در 18 جولای گفت: “این نوع موج گرما طبیعی جدید است”.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyBuyPurchase guideخبرdigital currency tutorialdigital currency channelHome Appliancesاخبار جدیدسایت ایرانیTax attorney