کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد خواستار اقدام هماهنگ شده است زیرا آوارگان اجباری به بالاترین حد خود یعنی 110 میلیون نفر رسیده است

گزارش سالانه شاخص این آژانس نشان می دهد که تا پایان سال 2022، تعداد افرادی که به دلیل جنگ، آزار و اذیت، خشونت و نقض حقوق بشر آواره شده اند، به این میزان رسیده است. رکورد 108.4 میلیون، 19.1 میلیون افزایش نسبت به سال قبل – که همچنین یک رکورد افزایش بود.

این رقم امروز تقریباً 110 میلیون استبا در نظر گرفتن بحران آوارگی سودان که همچنان شاهد فرار هزاران نفر در هفته به دلیل خشونت مداوم بین ارتش و شبه نظامیان رقیب است.

«این ارقام به ما نشان می‌دهد که برخی افراد چنین هستند برای عجله در تعارض بسیار سریع و برای یافتن راه حل بسیار کند است. فیلیپو گراندی، کمیساریای عالی پناهندگان، گفت که پیامد آن ویرانی، آوارگی و رنج برای هر یک از میلیون‌ها نفری است که به زور از خانه‌های خود آواره شده‌اند.

از مجموع جهانی، 35.3 میلیون نفر پناهنده بودند، افرادی که از بین المللی عبور کردند
مرز برای پیدا کردن امنیت، در حالی که سهم بیشتری، 58 درصد، به نمایندگی از 62.5 میلیون
مردم – به دلیل درگیری و خشونت در داخل آواره شدند.

بحران های جهانی

حمله روسیه به اوکراین بود راننده برتر جابجایی در سال 2022 تعداد پناهندگان از 27300 نفر در پایان سال 2021 به 5.7 میلیون در پایان سال 2022 – نشان دهنده سریعترین خروج پناهجویان از زمان جنگ جهانی دوم.

تخمین‌ها برای تعداد پناهندگان از افغانستان تا پایان سال به شدت بالاتر بود، زیرا برآوردهای تجدیدنظر شده از افغان‌هایی که در ایران میزبانی شده‌اند، بسیاری از آنها در سال‌های گذشته وارد شده بودند.

به طور مشابه، این گزارش بازبینی‌های رو به بالا توسط کلمبیا و پرو در تعداد ونزوئلایی‌هایی که عمدتاً به عنوان «دیگر افراد نیازمند حمایت بین‌المللی» در آن کشورها طبقه‌بندی می‌شوند، منعکس شده است.

بودجه فوری برای کشورهای میزبان

این ارقام همچنین نشان می دهد که این کشور همچنان کشورهای با درآمد پایین و متوسط ​​در جهان است. نه کشورهای ثروتمند که میزبان بیشترین آوارگان است.

UNHCR گفت 46 کشور کمتر توسعه یافته کمتر از 1.3 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را تشکیل می دهند، با این حال بیش از 20 درصد از کل پناهندگان را میزبانی می کنند.

این آژانس افزود، بودجه برای جابجایی و حمایت از میزبانان برای سال 2022 ناکافی باقی مانده است و همین امر تا کنون در سال جاری نیز اعمال می شود.

“تسهیم مسئولیت” مورد نیاز است

“مردم در سراسر جهان همچنان به نمایش خود ادامه می دهند مهمان نوازی فوق العاده برای پناهندگان به عنوان حمایت و کمک به افراد نیازمند. گراندی افزود: «اما حمایت بین المللی بسیار بیشتر و تقسیم مسئولیت عادلانه تر مورد نیاز استبه ویژه با کشورهایی که میزبان اکثر آوارگان جهان هستند.

در پایان سال 2022، حدود 4.4 میلیون نفر در سراسر جهان تخمین زده می شوند بدون تابعیت یا ملیت نامشخص بودند، دو درصد بیشتر از پایان سال 2021 است.

را روندهای جهانی در جابجایی اجباری 2022 این گزارش شش ماه قبل از دومین مجمع جهانی پناهندگان ارائه می شود، گردهمایی بزرگی در ژنو که طیف وسیعی از بازیگران را گرد هم می آورد تا راه حل های جدیدی برای مردم مجبور به فرار و میزبانان آنها بیابند و بر اهمیت همبستگی جهانی در مقابله با این مشکل تاکید کنند. .

روندهای جهانی در جابجایی اجباری 2022.

روندهای جهانی در جابجایی اجباری 2022.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

پاربرگ سایت

تماس با ما