کریم بنزما به الاتحاد عربستان پیوست

کریم بنزما، یکی از بهترین بازیکنان فوتبال و بیش از یک دهه است که در غول اسپانیایی رئال مادرید حضور داشت، با پیوستن به الاتحاد، قهرمان عربستان سعودی با قراردادی سه ساله موافقت کرد که او را به آخرین جایزه برای یک پادشاهی تبدیل خواهد کرد. به سرعت در حال گسترش جاه طلبی ها و نفوذ خود در ورزش است.

تصمیم بنزما، مهاجم 35 ساله فرانسوی برای انتقال به عربستان بود روز سه شنبه الاتحاد تایید کرد بعد از روزها شایعه در حالی که این یک انتخاب غیرمعمول برای بازیکنی است که هنوز به عنوان یک استعداد نخبه در یکی از بهترین لیگ های اروپا تلقی می شود، خرید او ممکن است آخرین خرید برجسته لیگ عربستان نباشد که پروژه ای میلیارد دلاری را آغاز می کند. ثروت به ظاهر بی انتها صندوق سرمایه گذاری عمومی تحت کنترل دولت، تا پادشاهی را به یک بازیکن بزرگ در فوتبال جهان تبدیل کند.

آمدن بنزما تنها چند ماه پس از آن اتفاق خواهد افتاد که یک باشگاه سعودی دیگر ستاره دیگری، مهاجم پرتغالی کریستیانو رونالدو را با یکی از غنی ترین قراردادهای تاریخ فوتبال جذب کرد.

بین دیگر خیمه شب بازی بازیکنان گفته می شود که هدف لیگ عربستان سعودی، لیونل مسی است که آرژانتین را در ماه دسامبر در قطر به عنوان قهرمانی جام جهانی رساند. بر اساس مصاحبه با عوامل، مقامات ورزشی عربستان سعودی و مشاورانی که برای اجرای این پروژه استخدام شده اند، دستمزدهای ارائه شده به بازیکنان یکی از بزرگترین حقوق های تاریخ ورزش است. همه به شرط ناشناس ماندن صحبت کردند زیرا مذاکرات خصوصی است.

مقامات سعودی امیدوارند که حضور ستارگانی مانند رونالدو و بنزما ده ها بازیکن موفق دیگر از لیگ های معتبر اروپایی را متقاعد کند تا آنها را به پادشاهی دنبال کنند. این قراردادها بخشی از یک طرح بلندپروازانه است که در بالاترین سطوح دولت عربستان حمایت می شود و توسط صندوق سرمایه گذاری عمومی حمایت می شود تا اعتبار لیگ عربستان و جایگاه این کشور در ورزش جهانی را بالا ببرد و تصورات عربستان سعودی را تغییر دهد. صحنه جهانی

از نظر مقیاس و جاه طلبی مشابه کمپین مالی عربستان برای تسلط بر گلف حرفه ای از طریق سری قدیمی LIV Golf، تلاش فوتبال یک برنامه متمرکز برای تبدیل لیگ داخلی است که مدت هاست به مقصدی برای استعدادهای نخبه تبدیل شده است.

امضای قرارداد بنزما چند روز پس از عربستان انجام شد از مالکیت گذشت از چهار باشگاه بزرگ لیگ برتر عربستان به PIF از دولت با اعلام این صندوق 75 درصد از سهام هر تیم را گرفته است: الاتحاد، قهرمان تازه تاج عربستان. النصر که رونالدو را به خدمت گرفته است. و الاهلی و الهلال. آنها یکی از بزرگترین و بهترین باشگاه های فوتبال عربستان سعودی هستند که دنبال می شوند.

انتظار می‌رود این چهار باشگاه ذینفعان اصلی تمرکز جدید PIF بر ارتقای سطح لیگ باشند. اما مالکیت مشترک آنها توسط صندوق در حال حاضر سؤالاتی را در مورد یکپارچگی ورزشی ایجاد می کند، زیرا قوانین هیئت حاکمه جهانی فوتبال، فیفا، و کنفدراسیون حاکم فوتبال آسیا، مالک یک مالک را از کنترل چندین باشگاه در یک رقابت منع می کند. مقامات سعودی این هفته گفتند که تدابیری اتخاذ کرده اند تا اطمینان حاصل شود که تیم های متعلق به PIF از این مقررات پیروی می کنند، اما هیچ مدرکی دال بر وجود چنین پادمانی ارائه نکردند.

مشارکت این ایالت در فوتبال پس از عملکرد شگفت‌آور تیم ملی عربستان سعودی در جام جهانی سال گذشته صورت گرفت، جایی که عملکرد این تیم شامل پیروزی خیره‌کننده مقابل آرژانتین بود. هدف اعلام شده این پروژه این است که دسته برتر کشور، لیگ برتر عربستان، به یکی از 10 لیگ برتر داخلی جهان تبدیل شود. بعید است که این لیگ به رقیب واقعی لیگ های معتبرتر در اروپا و جاهای دیگر تبدیل شود، اما منابع PIF می تواند بازار جهانی چند میلیارد دلاری بازیکنان را بی ثبات کند و قیمت استعدادهای برتر در سراسر جهان را بالا ببرد.

طرح خرید جای پایی در فوتبال جهان یادآور طرح مشابه یک دهه پیش است که در آن چین از خریدهای پرمخاطب و با دلاری بازیکنان و باشگاه های اروپایی استفاده کرد. این طرح که با شکسته شدن قراردادها، انفجارهای اقتصادی و همه گیری ویروس کرونا خدشه دار شد، اکنون به نظر می رسد که در حال عقب نشینی است.

مقامات دولتی گفته اند که پروژه عربستان سعودی اهداف گسترده تری از تنها چند ده امضای ویترینی دارد. دولت ورزش را بخش امیدوارکننده‌ای می‌بیند، زیرا تلاش می‌کند اقتصاد عربستان را متنوع کند، و مقامات همچنین گفته‌اند که افزایش اهمیت ورزش به مقابله با مشکل چاقی در این کشور کمک می‌کند.

طرح عربستان سعودی بر پایه پایه مالی محکم آغاز می شود: PIF قبلاً قراردادهای تجاری 20 ساله به ارزش ده ها میلیون دلار با باشگاه هایی که اکنون تحت کنترل خود دارد امضا کرده است و خود لیگ را از طریق یکی از شرکت های موجود در مجموعه خود حمایت می کند. توسعه دهنده املاک روشن.

هدف این است که چهار تیم بزرگ هر کدام سه بازیکن خارجی برتر را به خدمت بگیرند و طبق گفته یکی از افرادی که در جریان برنامه‌هایی برای آوردن ستاره‌های خارجی به لیگ هستند، هشت بازیکن دیگر بین 12 تیم باقی مانده در لیگ توزیع شوند. ، که به شرط ناشناس ماندن صحبت کرد زیرا آنها مجاز به بحث عمومی درباره آنها نبودند.

منتقدان عربستان سعودی هزینه‌های سنگین این کشور در ورزش را تلاشی برای بهبود وجهه پادشاهی در خارج از کشور و منحرف کردن توجه از سوابق حقوق بشری آن می‌دانند. مقامات سعودی بارها این اتهامات را رد کرده اند.

مشخص نیست که بنزما چه زمانی به جده، جایی که الاتحاد مستقر است، می‌آید، حالا که او آینده خود را به کشوری متعهد کرده است که سابقه فوتبالی غنی دارد و این ورزش با شور و شوق دنبال می‌شود.

با این حال، یک چیز مسلم است: هواداران الاتحاد که به عنوان یکی از پرشورترین تیم های کشور شناخته می شوند و پس از کسب آخرین عنوان قهرمانی خود در لیگ، هر زمان که این کار را انجام دهد، آماده خواهند بود تا تشک خوش آمدگویی را برپا کنند.

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

پاربرگ سایت

تماس با ما