چه “مهارت های سبز” می تواند به نجات سیاره کمک کند؟ |

روز جهانی جوان که هر ساله در 12 آگوست امسال جشن گرفته می‌شود، بر مهارت‌های سبز تمرکز می‌کند و بر نقش کلیدی جوانان در گذار بسیار مورد نیاز به سمت سیاست‌های سازگار با محیط زیست و سازگار با آب و هوا تأکید می‌کند. برای شنیدن اینکه چه مهارت هایی در ایجاد آینده سبز ما حیاتی خواهد بود، UN News با اعضای گروه مشاوره جوانان در مورد تغییرات آب و هوایی که تخصص خود را به دبیر کل سازمان ملل ارائه می دهند صحبت کرد.

لیبرتی اکستون یک نوجوان 13 ساله اهل ایرلند یک فعال عدالت جوی شد. او با الهام از نمونه همسالان خود در استرالیا، شروع به شرکت در اعتراضات آب و هوایی کرد و بنیانگذار جنبش جمعه برای آینده شد. امروز، او همچنین علاقه شدیدی به اقتصاد دارد و از بازنگری در سیستم جهانی فعلی حمایت می کند و حفظ امید را تشویق می کند.

Saoirse: من معتقدم که محتاط بودن و انتقاد از سیستم های فعلی مهم است. من واقعاً به اقتصاد علاقه مند هستم و آگاهی از مسائلی که ریشه در سیستم های اقتصادی کلاسیک دارد بسیار ارزشمند است. همانطور که ما در فضاهای قانونی حرکت می کنیم، گاهی اوقات احساس ناامیدی کمی آسان است. اما راه حفظ امید این است که بفهمیم راه حل هایی برای حل نشدنی ها وجود دارد.

مثلاً اقتصاد [is] یک مسئله بزرگ است زیرا افراد زیادی هستند که علاقه ای به تغییر نظام اقتصادی ما ندارند. من فکر می کنم ارزش دارد که جنبه های منفی و اثرات منفی سیستم های اقتصادی کلاسیک را در نظر بگیریم، حداقل یک رویکرد انتقادی به آنها داشته باشیم. مراقبت الف نگرش انتقادی سالم بلکه کاملاً آگاه است که تغییر ممکن است [is a good “green skill”]. بنابراین مانند خوش بینی همراه با انتقاد است.

بنجامین استرزلکی یک مدافع اقدام آب و هوا و انتقال انرژی از لهستان. او یک شبکه جهانی از سازمان‌های انرژی تحت رهبری جوانان را هماهنگ کرد و با سازمان‌های بین‌دولتی از جمله آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر، انرژی پایدار برای همه و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) برای ایجاد فرصت‌هایی برای جوانان در انتقال انرژی کار کرد. رشته.

بنیامین: من از مسیر فاجعه باری که جهان از نظر افزایش انتشار گازهای گلخانه ای در پیش دارد، آگاه بودم که 70 درصد آن از بخش انرژی، از جمله انرژی و حمل و نقل ناشی می شود. [These industries] واقعاً کلیدهای حل این بحران آب و هوایی هستند. من فکر می کنم که استدلال کمی برای این انتقال بسیار مهم است. ما با پیام‌های زیادی مواجه هستیم، کمپین‌های زیادی از سوی سازمان‌ها، شرکت‌ها و دولت‌ها که تلاش می‌کنند توضیح دهند که چه کاری انجام می‌دهند تا سبزتر و پایدارتر باشند.

اما تعداد بسیار کمی از این کمپین ها و وعده ها با عمل واقعی پشتیبانی می شوند. من فکر می کنم که جوانان باید بتوانند بین کلمات را ببینند، به اعداد نگاه کنند و معنای این کمپین هایی را که می شنویم زیر سوال ببرند. بنابراین، در زمانی که خطر سبزشویی بیشتر از همیشه است، درک اعداد و استدلال کمی بسیار مهم است.

یکی دیگر از مشاوران جوان، جوانیک هنری، سنت لوسیا یک متخصص آب و هوا و توسعه است که قبلاً به عنوان فرستاده ویژه در مورد تغییرات آب و هوایی برای شبکه محیط زیست جوانان کارائیب خدمت می کرد و یکی از اعضای نسل بعدی بنیاد سازمان ملل بود که رویکردی علمی برای چالش آب و هوا داشت.

جوانیک: مهارت‌های دیجیتال سبز نقش مهمی در شکل‌دهی آینده‌ای پایدار برای نسل‌های فعلی و آینده خواهد داشت. دنیای ما به سرعت در حال تبدیل شدن به انحنای دیجیتالی است و ما به عنوان جوانان باید اطمینان حاصل کنیم که در موقعیتی هستیم که بتوانیم شکاف‌های موجود در برنامه‌های آموزشی، اشتغال و توسعه را با مهارت‌های دیجیتالی مورد نیاز برای اطمینان از انتقال عادلانه‌ای که به نفع مردم و کره زمین است، پر کنیم. این به ما این امکان را می دهد که با استفاده از تفکر نوآورانه جوانان به سمت ایجاد عصری پایدار که هیچ کس را پشت سر نمی گذارد، به طور مؤثر محیط دیجیتال پویای جهانی را در آغوش بگیریم.

مفهوم اصلی جا گذاشتن هیچ کس – وعده اصلی و تحول آفرین دستور کار 2030 برای توسعه پایدار و اهداف توسعه پایدار آن (SDGs) – و اندازه گیری طیف وسیعی از ایده های توسعه جویس مندز منشا آن کلمبیا و پاراگوئه است.

او یک مهاجر، کارآفرین اجتماعی و مدافع آب و هوا است که بر رابطه آب، غذا و عدالت انرژی تمرکز دارد. او همچنین یکی از بنیانگذاران تعدادی از سازمان های محلی و منطقه ای جوانان است.

جویس: مهارت سبز به نظر من مهمترین است “ارتباطات بدون خشونت”. یعنی یادگیری گوش دادن. ما یاد می گیریم سخنرانی کنیم و این و آن را تکرار کنیم، اما یاد نمی گیریم که شنونده فعال باشیم، به دیگران گوش دهیم، به فضا احترام بگذاریم. اگر ما در حال ساختن دنیای متفاوتی هستیم، باید به روشی بسیار متفاوت، به روشی واقعاً پایدار، آن را پیش ببریم. ارتباطات بدون خشونت کلید ایجاد پروژه های پایدار است. برای اطمینان از یادگیری بین فرهنگ ها، حمایت از چندفرهنگی و احترام از همه نوع ضروری است.

پیامی به رهبران جهان

در ماه سپتامبر، همه اعضای گروه مشاوران جوانان به مقر سازمان ملل در نیویورک خواهند آمد تا پیام نسل خود را به رهبران جهانی که به طور سنتی برای هفته بلندپایه مجمع عمومی گرد هم آمده بودند، برسانند.

مدافعان برخی از درخواست‌های کلیدی خود را طی گفتگو با اخبار سازمان ملل مورد بحث قرار دادند.

Saoirse: این واقعاً مهم است که بدانیم عناصری از سیستم فعلی ما و روشی که ما کارهایی را انجام می دهیم وجود دارد که واقعاً برای هدف مناسب نیستند. این بدان معناست که بررسی راه هایی که دولت ها می توانند بهتر با یکدیگر همکاری کنند، مهم است. ما چیزهایی مانند صندوق ضرر و زیان را می بینیم … اما چگونه می توانیم آن را تضمین کنیم [fund would be] نمایشگاه؟ چگونه می توانیم اطمینان حاصل کنیم که این فقط در مورد سازگاری نیست، بلکه در مورد کاهش، پیشگیری از بحران آب و هوا، و اطمینان از اینکه کشورهایی که بیشترین مسئولیت بحران آب و هوا را دارند، مسئولیت بیشتری برای متوقف کردن اثرات بحران آب و هوا بر عهده می گیرند؟ فرآیندها، شیوه‌ها و ساختارهایی که افراد با آن سازگار می‌شوند، اراده خواهند کرد [miss the mark] مگر اینکه واقعاً سعی کنیم بحران آب و هوا را متوقف کنیم.

بنیامین: جهان در مسیر رسیدن به اهداف آب و هوایی و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ما قرار ندارد. [Emissions] آنها پایین نمی روند آنها حتی مستقیم نیستند. آنها همچنان در بخش ها و کشورها به رشد خود ادامه می دهند. بنابراین باید اقدامات فوری تری انجام شود. من فکر می‌کنم که ما مسیرهای روشنی را توسط محققان، از جمله IPCC تعیین کرده‌ایم، که به وضوح به ما می‌گویند که باید ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر نصب شده خود را تا سال ۲۰۳۰ سه برابر کنیم و به ۱۱ تراوات برسانیم.

ما باید به هرگونه اکتشاف و تولید سوخت های فسیلی پایان دهیم و سرمایه گذاری خود را در انتقال انرژی تا سال 2030 به 4 تریلیون دلار در سال افزایش دهیم. اینها سه موضوع اصلی هستند که باید در نظر بگیریم – سرمایه گذاری، پایان دادن به تولید سوخت فسیلی و گسترش سریع تولید انرژی های تجدیدپذیر – حتی اگر بخواهیم به اهداف اقلیمی توافق پاریس فکر کنیم.

جوانیک: برای جامعه بین المللی، قضیه ساده است [because now] دیگر سوالات چند گزینه ای وجود ندارد. تنها گزینه انجام اقدامات جاه طلبانه اقلیمی است که شامل کاهش، سازگاری، مالی، ضرر و زیان می شود. شکست در انجام این کار با درجه ای از شجاعت، کشورهای در حال توسعه جزیره ای کوچک (SIDS) و سایر کشورهای در حال توسعه حساس به آب و هوا را به حرکت در می آورد. [towards] ناپدید شدن تدریجی

بسیاری از اقتصادهای ما در حال حاضر به دلیل تأثیرات تشدیدکننده تغییرات آب و هوایی تحت حمایت زندگی هستند و تلاش های جمعی برای اطمینان از بقا و شکوفایی ما کلیدی است. [The window of opportunity is] به سرعت به اقدامات اقلیمی واقعاً توربوشارژ که توسط همکاری بین المللی هدایت می شود، نزدیک می شود. اولویت‌بندی منابع مشترک برای پیشبرد تلاش‌های صلح جهانی و اطمینان از عدالت اقلیمی می‌تواند کاتالیزوری در این فرآیند باشد.

جویس: من از شما می خواهم که جاه طلبی بیشتری داشته باشید، اما همچنین درک کنید که به عنوان جوانان به منابع نیاز داریم، به حمایت مالی نیاز داریم. این کافی نیست که به یک رویداد بروید، عکس بگیرید و برگردید و بگویید: “من به اندازه کافی برای آب و هوا کار می کنم.” ما برای توسعه پروژه های اجتماعی به پول و حمایت نیاز داریم. برای دستیابی به تغییر جهانی از طریق اقدامات محلی، ما باید از جوامعی که در خط مقدم بحران آب و هوا هستند حمایت کنیم. بنابراین، من از شما می خواهم که به نتایج ملموس از همکاری بین نسلی دست یابید.

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

BuyPurchase guideخبرDigital currencyHome Appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialسایت ایرانیپوکر آنلایناخبار جدید
تماس با ما