پیروزی غافلگیرکننده در فینال WTA آینه سال در تنیس زنان است

فورت ورث – یک فصل تکان دهنده تنیس زنان دوشنبه شب با پیروزی غیرمنتظره کارولین گارسیا در فینال WTA به پایان رسید – یک شگفتی دیگر در یک سال پر از آن.

در ماه مه، گارسیا در رتبه 79 جهان قرار گرفت و هنوز از مشکلات مزمن پا که او را مجبور به تغییر کفش با مارک دیگری کرده بود، بهبود می یافت. اما کهنه سرباز فرانسوی فصل را در شماره شماره به پایان خواهد رساند. 4 پس از کسب بزرگترین عنوان انفرادی دوران حرفه ای خود با پیروزی قانع کننده، 7-6 (4)، 6-4، برابر آرینا سابالنکا در روز دوشنبه که پایانی دوباره در نیم فصل دوم بود.

گارسیا در مصاحبه ای نزدیک نیمه شب که یکی از جوایز او – کلاه گاوچرانی جدید – روی سرش نشسته بود، گفت: “من امسال از راه برگشتم.” هرگز فکر نمی‌کردم امروز اینجا باشم، اما واقعاً یک پروژه روز به روز بود و به تدریج به بازی‌ام اعتماد بیشتری پیدا کردم و از نظر بدنی احساس بهتر و بهتری پیدا کردم.»

او به تمام سرعت و چابکی خود نیاز داشت تا در این تورنمنت نخبه که برای هشت بازیکن برتر انفرادی در نظر گرفته شده است پیروز شود. پس از باخت در بازی گروهی مقابل ایگا سویاتک مورد علاقه مسابقات، شماره فراری امسال. 1، گارسیا قبل از پیروزی در آخرین مسابقه رفت و برگشت خود در برابر داریا کاساتکینا، یک روسی مدبر که می تواند به خوبی دفاع کند و دوست دارد فورهندها را لوپ کند و چرخش ها و سرعت ها را تغییر دهد، دو امتیاز حذف شد.

سابالنکا، یک برج قدرت شش فوتی از بلاروس با خالکوبی ببر بزرگ روی ساعد چپش، چالشی کاملا متفاوت را در فینال پرسرعت روز دوشنبه، که پر از سرویس های بزرگ، برنده های تمام عیار و غرغرهای رعد آلود سابالنکا بود، ایجاد کرد. حاشیه خطا بسیار کم بود و هر دو زن شوت‌های خود را از روی تور کم کردند. رالی‌های طولانی نسبت به برنده‌های آس‌ها و ضربات سریع زمینی کمیاب‌تر بودند، و با این حال با توجه به ین گارسیا برای قرار گرفتن در خط اصلی و شتاب زدن به تور، تضاد چشم‌گیر در سبک‌ها بود.

گارسیا که تنها فرزند و درونگرا است، تنیس برون‌گرا بازی می‌کند: جسورانه و اغلب تماشایی در حالی که به توپ‌های کوتاه می‌پرد و رگبار می‌زند یا از دست‌های نرمش برای ایجاد زوایای تندتر استفاده می‌کند.

او گفت: «درست است که واقعاً مطمئن بودن از خود در ورزش عامل مهمی است. اما فکر می‌کنم در طول سال‌ها بالغ‌تر شده‌ام و با ذهنیتم در زمین بازی راحت‌تر شده‌ام، که کاملاً با آنچه خارج از زمین هستم متفاوت است، که نسبتاً ترسو و محجوب است. درست است که من گاهی اوقات در هماهنگ کردن این دو بخش از شخصیتم با مشکل مواجه شده ام، اما تنیس به شما کمک می کند تا چیزهای زیادی در مورد خودتان یاد بگیرید و من امسال در آن بهتر شده ام.”

اگرچه هر بازی پرخطر است، اما به سطوح مختلف ترجمه می شود. او تنها بازیکن WTA بود که امسال در زمین های خاکی، چمن و زمین هارد عناوین کسب کرد و همچنین فینال WTA را در زمین سرپوشیده در Dickies Arena برد. او دومین زن فرانسوی است که از زمان آغاز به کار آن در سال 1972، قهرمان یک‌نفره پایان فصل می‌شود و به آملی مورسمو، قهرمان سال 2005 که دوست داشت حمله کند و عنوان خود را در ایالات متحده کسب کرد، پیوست.

Mauresmo’s در لس آنجلس، Garcia’s در فورت ورث – شهری که قبل از اینکه WTA کمتر از دو ماه قبل از مسابقات و پس از انتقال آن از شنژن، چین، آن را به عنوان میزبان اعلام کند، به سختی نامش را شنیده بود.

گارسیا گفت: «تنها چیزی که در مورد آن می دانستم فرودگاه دالاس-فورث ورث بود.

اما اولین سفر او به تگزاس بسیار لذت بخش بود و دوشنبه آنقدر متعالی بود که او از انجام جشن با هواپیمای علامت تجاری خود “Fly with Caro” در پیروزی غافل شد.

“درسته!” حق با شماست!” او بعداً وقتی در مورد آن سؤال شد گفت. «آنقدر احساسات وجود داشت که هواپیما را کاملاً فراموش کردم. من باید این کار را در هتل انجام دهم یا فردا.”

قهرمانی گارسیا در فورت ورث علیرغم جدایی از مربی او برتراند پرت، چهره کلیدی در احیای گارسیا، اتفاق افتاد. پرت کمی قبل از فینال WTA استعفا داد.

او به L’Équipe، نشریه ورزشی فرانسه گفت: “در این چند هفته اخیر، مشکلاتی وجود داشت و آنها در نهایت جو را خراب کردند.” من این کار را برای لذت انجام می دهم و کمتر بود.»

پرت جز این توضیح نداد که با خود گارسیا مشکلی ندارد.

گارسیا به جای تا کردن، به سرعت بازسازی کرد و با یک مشاور مربی، خوان پابلو گوزمان، و والدینش، لوئیس پل و میلن، به فینال WTA رسید. لویی پل که مدتها معمار حرفه دخترش بود، دوباره به عنوان مربی اصلی هفته خدمت کرد.

کارولین گارسیا در مورد استعفای پرت گفت: «البته رسیدگی به آن غیرمنتظره و پیچیده بود. من سعی کردم تمام خاطرات خوبی را که امسال ساختیم و تمام کارهایی که روی آنها کار کرده بودیم دوباره به یاد بیاورم و به خاطر بسپارم.”

امسال در بازی زنان خیلی تغییر کرده است. فصل با حضور اشلی بارتی در رتبه اول شروع شد. 1 پس از قهرمانی در مسابقات گرند اسلم خانگی خود، اوپن استرالیا، در ژانویه.

در ماه مارس، بدون انجام مسابقه دیگری، بارتی با اعلام بازنشستگی خود از مسابقات در سن 25 سالگی، دنیای تنیس را شوکه کرد. اگرچه با توجه به اینکه چند دهه از بازنشستگی تنیس خارج شده است، رد کردن یک بازگشت بی احتیاطی به نظر می رسد، بارتی این هفته اصرار داشت که منظورش این بوده است. . او در مصاحبه ای در ملبورن با آسوشیتدپرس استرالیا گفت: “شما هرگز نمی توانید بگویید هرگز، اما نه.” “نه نه نه. من تمام کردم.»

همچنین این سالی بود که سرنا ویلیامز، که اکنون 41 سال دارد، احتمالاً با بازی ای که زمانی بر آن تسلط داشت خداحافظی کرد و در اوپن خداحافظی ایالات متحده بازی کرد و در رسیدن به دور سوم، درخشش هایی از فرم قدیمی خود را نشان داد.

گارسیا در آن مسابقه عمیق‌ترین دوندگی خود را در یک مسابقه بزرگ انجام داد و به نیمه‌نهایی اوپن آمریکا راه یافت و سپس در ست‌های مستقیم به اونس ژابور باخت. اگرچه گارسیا در هفته‌های اخیر برای بازپس گیری این فرم تلاش کرده بود، اما گفت که از ناامیدی خود در US Open برای سوخت در فورت ورث استفاده کرده است.

گارسیا گفت: «فکر می‌کنم آن تجربه امروز به خوبی به من کمک کرد.

او در فینال فوق‌العاده خدمات ارائه کرد، هرگز با نقطه شکست مواجه نشد و بارها با برنده‌های آس و برنده سرویس در امتیازات محوری برای حفظ سابالنکا، یک بازیکن برگشت‌دهنده خط‌آهن و تهاجمی، از ایجاد شتاب جلوگیری کرد.

سخت ترین بازی سرویس گارسیا آخرین بار بود، اما اگرچه سابالنکا یک امتیاز مسابقه را با یک برنده بک هند نجات داد و گارسیا را به دوش کشید، سابالنکا نتوانست نقطه شکست ایجاد کند. وقتی آخرین فورهند سابالنکا از دست رفت، گارسیا با خوشحالی به زمین افتاد در حالی که سابالنکا با عصبانیت دو بار به راکت خود در زمین سرپوشیده ضربه زد. او گارسیا را کنار تور در آغوش گرفت و سپس روی صندلی نشست، سرش را با یک حوله سفید پوشاند و بلند بلند گریه کرد.

اگرچه او سال را با رتبه شماره شروع کرد. 2 در جهان، سابالنکا در سال 2022 موفق به قهرمانی در یک تورنمنت نشد و مانند همه بازیکنان روسیه و بلاروس به دلیل حمله روسیه به اوکراین از ویمبلدون محروم شد.

تور WTA روشی فراگیرتر را در پیش گرفت و به آن بازیکنان اجازه داد تا به عنوان بی طرف رقابت کنند و آنها یک پایان قوی در فورت ورث داشتند و ورونیکا کودرمتوا از روسیه با الیز مرتنس از بلژیک هم تیمی شد تا عنوان دو نفره زنان را به دست آورد.

جنگ همچنان ادامه دارد، اما استیو سیمون، رئیس و مدیر اجرایی WTA، گفت که این تور قصد دارد درها را برای بازیکنان روسی و بلاروسی برای رقابت انفرادی در سال 2023 باز نگه دارد و برای بازگرداندن دسترسی به ویمبلدون نیز تلاش خواهد کرد.

سیمون گفت: «ما نمی توانیم به اندازه کافی اقدامات مذموم روسیه علیه اوکراین را محکوم کنیم. اما ما همچنان از این اصل دفاع خواهیم کرد، و آن این است که ورزشکاران ما باید بتوانند در صورت واجد شرایط بودن برای ورود، بدون توجه به اینکه اهل کجا هستند، رقابت کنند.”

روسیه و بلاروس از مسابقات تیمی محروم هستند، اما به این معنی که فصل سابالنکا و کودرمتووا به پایان رسیده است. گارسیا به فرانسه بازخواهد گشت تا در پلی آف جام بیلی ژان کینگ مقابل هلند بازی کند و در روز جمعه و شنبه در لو پورتل بازی کند.

او ممکن است تا آن زمان کلاه گاوچران خود را از سر نبرد.

او دوشنبه شب گفت: “این یک سوغاتی خوب است.” “و من درست بعد از رسیدن به اینجا یکی گرفتم، بنابراین الان دوتا دارم.”

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

BuyPurchase guideخبرDigital currencyHome Appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialسایت ایرانیپوکر آنلایناخبار جدید
تماس با ما