پس از طوفان کسب و کارهای جدید، یک اقتصاد خنک کننده نفوذ می کند

یک نتیجه غیرمنتظره از دوران همه‌گیری، افزایش فعالیت‌های کارآفرینی بوده است. از سال 2020، درخواست‌ها برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای جدید به شدت افزایش یافته است و رکود چند دهه‌ای را معکوس کرده است.

دلایل رونق چندگانه است. میلیون ها نفر به طور ناگهانی بیکار شدند و به آنها زمان و تمایل برای راه اندازی مشاغل جدید داده شد. پس‌اندازهای شخصی افزایش یافت، که تا حدی به دلیل کف‌آلود بودن بازار سهام و پرداخت‌های محرک دولتی افزایش یافت و کارآفرینان بالقوه را با ابزاری برای تحقق چشم‌اندازهایشان فراهم کرد. نرخ بهره پایین باعث شد پول ارزان و به طور گسترده در دسترس باشد.

اما محیط پرشور اقتصادی که به تقویت این روحیه کارآفرینی کمک کرد، جای خود را به تورم بالا، افزایش نرخ بهره و کاهش پس‌انداز داده است. این امر باعث شده است که این مشاغل نوپا در لحظه ای که در شکننده ترین حالت خود هستند، از جریان های متقابل مالی چالش برانگیز – و رکود احتمالی عبور کنند. حتی در شرایط عادی، تقریباً نیمی از مشاغل جدید در عرض پنج سال شکست می‌خورند.

جان هالتیوانگر، اقتصاددان دانشگاه مریلند که در زمینه کارآفرینی مطالعه می کند، می گوید: «کسب و کارهای جوان ذاتاً آسیب پذیر هستند. آنها به احتمال زیاد شکست می خورند و به خصوص در شرایط رکود اقتصادی شکست می خورند.

بر اساس داده های اداره سرشماری، در سال 2021، آمریکایی ها برای راه اندازی 5.4 میلیون کسب و کار جدید درخواست دادند. این بالاتر از 4.4 میلیون درخواست ثبت شده در سال 2020 بود که بالاترین میزان در بیش از 15 سال گذشته بود که دولت پیگیری می کرد. (پرونده‌ها از سال گذشته تا نوامبر قبل از سال 2020 انجام می‌شد، اما پس از سال 2021، ارقام دسامبر این هفته منتشر می‌شوند.)

داده‌های مربوط به شکل‌گیری واقعی کسب‌وکار برای چندین سال در دسترس نخواهد بود، بنابراین هنوز امکان اندازه‌گیری اثرات اقتصاد خنک‌کننده بر سرمایه‌گذاری‌های جدید وجود ندارد. این که آیا این کسب و کارهای جدید پیشرفت می کنند می تواند پیامدهای گسترده ای برای سلامت و پویایی کل اقتصاد داشته باشد.

جان دیری، رئیس مرکز کارآفرینی آمریکایی، یک سازمان مدافع، گفت: «نوآوری باعث افزایش بهره وری می شود. و نوآوری به طور نامتناسبی از کسب و کارهای جدید به دست می آید.

اما او هشدار داد که سیاست پولی فدرال رزرو – که قصد دارد سریع‌ترین افزایش قیمت‌ها را در چند دهه اخیر کاهش دهد – “با کاهش تقاضا و افزایش قیمت پول، بادهای مخالفی را که کارآفرینان با آن روبرو هستند، افزایش می‌دهد.”

در مصاحبه‌ها، کارآفرینان ترکیبی از عزم و استعفا را در مورد ماه‌های آینده ابراز کردند. برخی می گویند از تحولات همه گیر در مورد چگونگی تحمل ناملایمات مالی که به اعتقاد آنها مدل های کسب و کار آنها را در برابر رکود مقاوم کرده است، درس هایی آموخته اند. دیگران به روشنی در مورد نیاز به بودجه خارجی که می ترسیدند دیگر نرسد، نگاه می کردند.

جنیفر ساتون، که در سال 2021 یک بار آبمیوه و سلامتی را در پارک سیتی، یوتا راه اندازی کرد، گفت: “مطمئناً این یک سفر پر دست انداز بود.” او گفت که او بیشتر نگران تورم و همچنین دورنمای رکود اقتصادی است. می تواند گردشگری را که هر کسب و کاری به آن وابسته است کاهش دهد. او مکان دومی را در داخل یک فروشگاه مواد غذایی افتتاح کرد، تا حدی به این دلیل که به سرمایه اولیه کمتری نسبت به افتتاح ویترین فروشگاه مستقل دیگر نیاز داشت.

با این حال، از بسیاری جهات، خانم. ساتون خوش شانس است. او تا حد زیادی شرکت خود، High Vibes Juicery and Wellness Bar را با پس‌انداز و بدهی کارت اعتباری خانواده‌اش تأمین مالی کرد.

تیلور والاس، یک کارآفرین در فلوریدا، در موقعیت متفاوتی قرار دارد.

پس از اخراج او از شرکت واقعیت افزوده Magic Leap در آغاز همه‌گیری، با دوستی به نام Mike Mayleben که به دنبال راه‌اندازی یک کسب‌وکار مراقبت روزانه برای سگ‌ها بود، دوباره ارتباط برقرار کرد. در پاییز 2020، این دو شروع به خرید مکان‌های مراقبت روزانه از سگ‌ها کردند که برای فروش بود و آنها را به یک تجارت جدید به نام Paws ‘n’ Rec تبدیل کردند.

این شرکت که مراقبت روزانه، شبانه روزی و نظافت مبتنی بر عضویت را ارائه می دهد، در حال حاضر دو مکان در منطقه تامپا، فلوریدا، دارد که سومین مکان در دست ساخت است. اما این شرکت می‌خواهد با افتتاح مکان‌های بیشتر رشد کند – درست همانطور که تورم هزینه‌های ساخت و ساز را بالا می‌برد و افزایش نرخ‌های بهره شرایط وام‌ها را سخت‌تر می‌کند. هزینه های استقراض او در خط اعتباری شرکت، که او انتظار دارد به زودی از آن استفاده کند، بر اساس نرخ های بهره رایج است و نسبت به سال گذشته بیش از چهار درصد افزایش یافته است.

او گفت: گران شدن بدهی برای ما و همه چالش برانگیز خواهد بود. زمانی که این کار را شروع کردیم، با پولی که ارزان‌ترین پولی است که تا به حال در ایالات متحده بوده، سروکار داشتیم.»

برخی از کارآفرینان گفتند که نرخ های بهره بالاتر و عدم اطمینان در مورد اقتصاد نیز به نظر می رسد منابع سرمایه را که زمانی در جریان بوده اند، خشک کرده است.

هنگامی که Lundon Attisha اولین تجارت خود را شروع کرد، Bidstitch، یک بازار آنلاین مبتنی بر اشتراک و سایت خبری برای لباس های قدیمی، در تابستان 2021، او به سرعت توانست حدود 200000 دلار سرمایه گذاری خطرپذیر و سرمایه گذاری فرشته جمع آوری کند.

آقای دکتر می‌گوید: «فکر می‌کردم ستاره‌ی جذب سرمایه هستم. آتیشا که در عرض یک ماه کار خود را در یک شرکت حقوقی رها کرد تا شرکت خود را راه اندازی کند. “فضا در آن نقطه تا حدودی آبدار بود.”

او گفت، اما زمانی که او سال گذشته برای جمع آوری پول دوباره رفت، به نظر می رسید که سرمایه گذاران تمایلی به سرمایه گذاری در شرکت های اولیه ندارند. او گفت: “لحن اتاق با سرمایه گذاران – تغییر محسوسی وجود داشت.” او سرانجام در سپتامبر Bidstitch را به یک شرکت نمونه کار در لس آنجلس فروخت.

این تجربه به شکل‌گیری مدل کسب‌وکار برای دومین شرکتی که او سال گذشته راه‌اندازی کرد، Cita Reservations، یک سیستم رزرو آنلاین برای میزها در رستوران‌های پرطرفدار کمک کرد. این شرکت به جای اتکا به بودجه خارجی، بلافاصله شروع به دریافت هزینه از مردم کرد و رزروهای برخی رستوران ها را به قیمت 200 دلار فروخت. برای جلب توجه، او به تأثیرگذاران رسانه های اجتماعی رزرو می کند.

او گفت: «ما باید بیشتر حواسمان به این باشیم که منابع را کجا قرار می دهیم.

داده‌های سرشماری نشان می‌دهد که بخش بزرگی از برنامه‌های کسب‌وکار جدید برای شرکت‌های انحصاری بود که هیچ قصدی برای استخدام کارمندان نداشتند. بسیاری از پرونده‌ها نیز برای مشاغلی در صنایعی بود که در اثر همه‌گیری دچار مشکل شده بودند، از جمله خرده‌فروشی، خدمات غذایی و تدارکات، که ممکن است برخی از آنها جایگزین برخی دیگر شده باشند که تعطیل شده‌اند.

اما علیرغم کاهشی که می‌تواند به کسب‌وکارهای جدید آسیب برساند، بسیاری از اقتصاددانان خوش‌بین هستند که عجله برای راه‌اندازی کسب‌وکارهایی که در سال 2020 آغاز شد، همچنان به رشد شغل، نوآوری و در نهایت اقتصاد مولدتر تبدیل خواهد شد.

لوک پاردو، اقتصاددان در Gusto، یک پلت فرم حقوق و دستمزد و مزایا برای مشاغل کوچک، گفت: «بسیاری از این مشاغل جدید به رشد و استخدام ادامه می دهند. این کسب‌وکارهای جدید در حال حاضر واقعاً باعث رشد اشتغال می‌شوند، زیرا به رشد خود ادامه می‌دهند و به این دلیل که در نقش‌های آینده خود جاه‌طلبی دارند.»

اسپنسر لاولس، مدیر اجرایی یک تولیدکننده خلاء در پرایس، یوتا، که پدرش در سال 1985 شروع به کار کرد، در ماه‌های اولیه همه‌گیری ناامید شد زیرا مشکلات زنجیره تامین مانع از دریافت قطعات از چین شده بود. بنابراین او شروع به استفاده از پرینترهای سه بعدی کرد که شرکتش برای ساخت قطعات خودش داشت. شرکت هایی که به طور مشابه در غرغرهای زنجیره تامین گیر کرده بودند، متوجه کارهای او شدند و از او خواستند تا اقلامی را نیز برای آنها چاپ کند.

در نوامبر 2020، او Merit3D، یک شرکت چاپ سه بعدی را راه اندازی کرد. این تجارت در ابتدا دو کارمند داشت، اما در حال رشد است. سال گذشته 20 کارگر داشت. امسال او قصد دارد 30 تا 40 داشته باشد.

برنامه های استخدام او به همین جا ختم نمی شود. او می‌خواهد Merit3D در نهایت 1700 کارمند داشته باشد که به جبران از دست دادن مشاغل در نیروگاه‌های نزدیک که در سال‌های آینده تعطیل خواهند شد، کمک می‌کند.

آقای. لاولس گفت که هدفش برای امسال این است که “درآمد هر چه بیشتر برای شرکت به ارمغان بیاورد تا بتواند در اسرع وقت از خود حمایت کند.” او از دورنمای رکود اقتصادی نسبتاً متاثر نبود.

او گفت: «من فکر می‌کنم رکود شدیدتر از آن چیزی که بیشتر مردم فکر می‌کنند ضربه می‌زند. چگونه برای آن آماده می شویم این است که در کاری که می توانیم انجام دهیم بهترین می شویم.”

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyBuyPurchase guideخبرdigital currency tutorialdigital currency channelHome Appliancesاخبار جدیدسایت ایرانیTax attorney