پسر 21 ساله مبتلا به اوتیسم

روز شنبه هفته گذشته یک بیمار مبتلا به اوتیسم توسط موتورسوار مورد سرقت قرار گرفت، پسر 21 ساله ای که پس از آزار و اذیت در خیابان رها شده بود اکنون در وضعیت بدی قرار دارد.

به گزارش خبرآنلاین، یک هفته پس از آزار، شاهدان می گویند هر دو دستش کاملا قرمز و متورم است، حال عمومی اش خوب نیست و مدام گریه می کند، همانطور که گفته شد مادرش 5 کیلو وزن کم کرده و اشتها ندارد. ، اکنون دوباره در بیمارستان بستری شده است تا بشود به و کومک کرد.

قربانی آزار این بار پسری 21 ساله مبتلا به اوتیسم است که شنبه گذشته توسط یک موتورسوار در سه جاده آذربایجان ربوده شد و یک روز بعد با حالتی تلخ در کنار خیابان رها شد. سعیده صالح غفاری، مدیر عامل انجمن اوتیسم ایران می گوید: خانواده وی پس از چند روز در بیمارستان فیروزآباد توانستند او را پیدا کنند.

صالح غفاری در پاسخ به این سوال که آیا این فرد مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است یا خیر، اظهار داشت: تا جایی که اطلاع دارم پزشکی قانونی در این یک هفته یعنی از شنبه هفته گذشته که کودک دزدیده شد تا اینکه روز چهارشنبه او را به خیابان رها کردند و خانواده‌اش توانستند او را در بیمارستان پیدا کنند و متاسفانه هیچ یک از سازمان‌هایی که باید در این حادثه نقشی ایفا می‌کردند از جمله پزشکی قانونی و پلیس کار خود را به درستی انجام ندادند.

وی ادامه می دهد: حال عمومی این بیمار اصلا خوب نیست، دوباره در بیمارستان بستری شده و نیاز به مراقبت ویژه دارد، نیاز به حمایت روحی دارد. مادرش حدود 5 کیلوگرم وزن کم کرده، اشتها ندارد، فقط جیغ می‌زند و تب دارد. هر دو دستش کاملا متورم و قرمز شده است، این بیمار دیگر هوشیار نیست.

اززرگر را دستگر کندیر

مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران با بیان اینکه پیگیر این ماجرا هستیم و تمامی فیلم ها و عکس های فردی که این کودک را ربوده است توسط خانواده وی به خانواده تحویل داده شده است، گفت: وی می گوید: بزرگترین کمکی که از رسانه ها می خواهیم این است که صدای جامعه اوتیسم به گوش برسد، امروز جامعه اوتیسم ایران از پلیس و قوه قضائیه می خواهد که این فرد مجرم و مجرم را پیدا کند تا حداقل جرم آدم ربایی اشد مجازات دارد منتظر دکتر هستیم هر چه زودتر قانون رسیدگی شود تا نتیجه آزار و شکنجه معلوم شود اصلا نمی دانم پزشکی قانونی بتواند بعد از گذشت یک هفته مسائل دیگر را تایید کنند، اما حداقل او را به جرم آدم ربایی دستگیر کنند.»

صالح غفاری یادآور می شود: طی یک هفته گذشته استعلام های ما از سازمان های مربوطه بی نتیجه مانده است، با وجود اینکه پرونده را مختومه اعلام کرده اند، با ما تماس گرفتند و فکر می کردند که از زمانی که بچه به دنیا آمده، اگر این بچه باشد، پرونده را رها می کنیم. واقعاً خوب نیست، ما نمی توانیم به راحتی از این حادثه ای که به جسم، روح و روان این شخص آسیب می زند، بگذریم.

صالح غفاری ادامه می دهد: اکنون ربوده شدن این بیمار مبتلا به اوتیسم باعث افزایش مراقبت ها شده است. خانواده کافی است یک لحظه غفلت از فرزندش برای ناپدید شدن بیمار کافی است.

وی در پاسخ به اینکه آیا پیش از این موارد مفقودی یا مفقودی این بیماران وجود داشته است یا خیر، می گوید: موارد گم شدن بیماران در طیف اوتیسم شایع است، اما این اولین بار است که انجمن اوتیسم ایران بیمارانی را با این بیماری ربوده است. شرایط.» وحشتناک است. از همه خانواده های مبتلا به اوتیسم می خواهیم که تمام استانداردهای ایمنی را رعایت کنند، به ویژه برای کودکان اوتیسمی که صحبت نمی کنند و خطر را درک نمی کنند، به ویژه بیمارانی که سابقه ترک خانه دارند، خانواده ها باید بسیار مراقب باشند تا فرزندان ما درگیر مسائل مشابه نشوند. بلایا. .»

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

پاربرگ سایت

تماس با ما