پزشکان راجستان و دولت آشوک گهلوت در مورد لایحه حق بر سلامت به اجماع رسیدند | اخبار هند

دهلی نو: دولت تحت رهبری آشوک گهلوت و پزشکان خصوصی در راجستان روز سه شنبه در مورد لایحه حق بر سلامت به توافق رسیدند، لایحه ای که اخیراً ادعا کرده بود مانعی در عملکرد روان آنها ایجاد می کند و مشارکت مقامات محلی افزایش خواهد یافت. رئیس گهلوت این خبر را در توییتر اعلام کرد و گفت که خوشحال است که توافقی بین دولت وی و پزشکان در مورد لایحه حق بر سلامتی که ماه گذشته تصویب شد، حاصل شد.

هیئتی از پزشکان، از جمله پزشکان انجمن پزشکی هند (IMA)، بیمارستان‌های خصوصی، انجمن خانه‌های سالمندان، و انجمن کلینیک‌ها و بیمارستان‌های خصوصی متحد (UPCHAR)، با دولت گفتگو کردند و یادداشتی را در مورد هشت موضوع امضا کردند. پزشکان معترض گفتند که درخواست اصلی آنها مبنی بر اینکه بیمارستان‌های خصوصی که هیچ منفعتی از دولت در قالب زمین یا ساختمان با نرخ یارانه‌ای نگرفته‌اند، خارج از محدوده لایحه RTH قرار گیرند، پذیرفته شده است.

“توافق با دولت منعقد شده است. بخش خصوصی به طور کامل از لایحه RTH رها شده است. دولت آن را از منابع و نهادهای خود اجرا خواهد کرد. ما تجمع خود را به “ویجی رالی” تبدیل کرده ایم و یک جلسه عمومی برگزار خواهیم کرد. خبرگزاری PTI به نقل از دبیر انجمن بیمارستان‌های خصوصی و خانه‌های سالمندان، دکتر ویجی کاپور، گفت: جلسه بدنه برای لغو رسمی آشوب‌ها.

آشوک گهلوت گفت که راجستان اکنون به اولین ایالت در کشور تبدیل شده است که “حق سلامت” را اجرا می کند.

“خوشحالم که بالاخره توافقی بین دولت و پزشکان در مورد حق بر سلامتی حاصل شد و راجستان اولین ایالت در کشور شد که حق بر سلامتی را اجرا می کند. امیدوارم رابطه پزشک و بیمار در این مدت به همین شکل باقی بماند. آینده نیز همینطور.” او در توییتی به زبان هندی گفت.

اوایل هفته گذشته گهلوت با هیئتی از پزشکان معترض دیدار کرده و از آنها خواسته بود تا به اعتصاب خود پایان دهند.

پزشكان اما گفته بودند كه خواست يك ماده اي آنها پس گرفتن اين لايحه است و هرگونه بحث و گفتگو در مورد موارد اين لايحه تنها پس از تحقق خواسته دولت انجام مي شود.

لایحه حق سلامت راجستان چیست؟

طبق لایحه حق سلامت راجستان، هر ساکن ایالت حق درمان و مراقبت اضطراری “بدون پیش پرداخت” در هر “موسسات بهداشت عمومی، مراکز بهداشتی و درمانی، و مراکز مراقبت بهداشتی تعیین شده” را خواهد داشت.

در این لایحه آمده است که خدمات بهداشتی و درمانی رایگان شامل مشاوره، دارو، تشخیص، حمل و نقل اورژانسی، اقدامات درمانی و مراقبت های اورژانسی در کلیه موسسات بهداشتی دولتی و انتخاب مراکز خصوصی با شرایطی که در قوانین مشخص شده است ارائه می شود.

در موردی که ماهیت پزشکی و حقوقی دارد، لایحه حق بر سلامت گفته است که هیچ بیمارستان دولتی یا خصوصی نمی تواند درمان را صرفاً به دلیل دریافت مجوز پلیس به تعویق بیندازد.

اما پس از تصویب این لایحه، صدها پزشک به خیابان ها ریختند و گفتند که نیازی به این قانون نیست.

آنها گفتند که مؤسسات پزشکی قبلاً به مردم خدمات ارائه می دهند و این لایحه “بازرس راج” را افزایش می دهد زیرا مقامات محلی به نام بازرسی و اقداماتی مانند توقیف بر آنها فشار ایجاد می کند.

متعاقبا، اوشا شارما، وزیر ارشد راجستان و دیگر مقامات ارشد دولت ایالتی، جلسات مختلفی را با هیئتی از بیمارستان های خصوصی فعال برگزار کردند.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

BuyPurchase guideخبرDigital currencyHome Appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialسایت ایرانیپوکر آنلایناخبار جدید
تماس با ما