وقتی یک کشیش و یک رقصنده قطبی عاشق می شوند

ظاهراً مسابقه سختی بود. در یک بعدازظهر دسامبر در سال 2013، دالیا آملیا فرانکلین، رقصنده قطبی و مربی، به کشیش ویلی دواین فرانسوا سوم در خارج از کلیسای باپتیست اول کورینث در هارلم نزدیک شد. خانم فرانکلین فقط قصد داشت خودش را معرفی کند، اما تحت تأثیر قرار گرفت.

او گفت: “این زیبایی اضداد بود.”

زندگی آنها از نظر حرفه ای بسیار متفاوت است، اما آنها در یک مکان ایمانی ملاقات کردند. موعظه می کرد و گوش می داد.

آقای فرانسوا، 36 ساله، خدمت خود را در سن 16 سالگی در کلیسای باپتیست اول اتحادیه در زادگاهش گالوستون، تگزاس آغاز کرد. او از کالج مورهاوس با لیسانس تاریخ و دین فارغ التحصیل شد. او بعداً مدرک کارشناسی ارشد الهیات را از هاروارد دریافت کرد و پس از آن دکترای وزارت در رهبری کلیسا و شاهد جامعه از دانشگاه اموری دریافت کرد.

اگرچه او بیشتر زندگی خود را وقف کلیسا کرد، اما تعجبی نداشت که عاشق یک رقصنده قطبی شد.

او گفت: «من خود را یکی از آن شوالیه‌هایی می‌دانم که عمداً به اخلاق عشقی که کلیساها برای ما قائل هستند، زندگی می‌کنند.

آقای فرانسوا خود را مردی مترقی می داند. او گفت که ستون ایمان مذهبی او تعهد به عدالت و اعتلای گروه های به حاشیه رانده شده از جمله سیاه پوستان، جامعه LGBTQ، زنان و بی خانمان ها است. (علاوه بر موعظه، او دانشیار حوزه علمیه نیویورک است و به تدریس الهیات رهایی بخش، یک رویکرد الهیاتی مسیحی که محور آزادی ستمدیدگان است، می باشد.)

خانم فرانکلین در مصاحبه اخیر خود گفت: “من کتاب مقدس را بدون اینکه خیلی تحت اللفظی بدانم آن را جدی می گیرم، و زندگی من را به روی گنجینه های بزرگی مانند گنجینه های اینجا باز کرده است.”

گاهی اوقات این او را با روحانیون و اعضای جماعت در تضاد قرار می دهد، از جمله زمانی که برای اولین بار در مورد خانم فرانکلین به آنها می گوید. او گفت که به او گفته شده است: «نه، تو کشیش هستی، نمی‌توانی با یک برهنه زن قرار بگذاری. شما فقط نمی توانید این کار را انجام دهید.”

اگرچه خانم فرانکلین یک رقصنده و مربی حرفه‌ای بود که اغلب توسط اعضای کلیسا اشتباه می‌شد. (او گفت که هرگز کارهای استریپرها را تحقیر نمی کند، زیرا “بدون استریپرها، رقص با میله وجود نخواهد داشت.”)

آقای فرانسوا گفت: “من باید با سطوح مشخصی دوباره تعریف می کردم که چگونه کار او با آنچه در کلوپ های استریپ با آن آشنا بودند متفاوت است.”

خانم فرانکلین، 38 ساله، از وارن، اوهایو، از دانشگاه ایالتی اوهایو با مدرک لیسانس در علوم تغذیه و ورزش فارغ التحصیل شد. او در سال 2007 به نیویورک نقل مکان کرد تا حرفه رقص خود را دنبال کند.

دوستش او را به کلاس های رقص قطبی در Crunch Fitness برد و او ابتدا در مورد آن مطمئن نبود. او در خانواده ای مذهبی بزرگ شد و به طور منظم در کلیسا شرکت می کرد. او حتی آواز می خواند و گروه کر را رهبری می کرد. اما او به رقص قطبی متعهد بود و حاضر نشد از آن خجالت بکشد.

او شروع به ثبت نام در مسابقات رقص قطبی در سراسر کشور کرد، جایی که اغلب مقام اول را کسب می کرد. او همچنین شروع به تدریس pole کرد، حتی به سفرهای بین المللی برای میزبانی کلاس ها. در سال 2014، از روی کاناپه آقای فرانسوا، او Black Girls Pole را تأسیس کرد، سازمانی که به زنان سیاه پوست در مورد رقص با میله و تناسب اندام آموزش می دهد.

او گفت: «او اولین کسی بود که در مورد Black Girls Pole با او صحبت کردم و اینکه چگونه می‌خواستم این سازمان را به سازمانی تبدیل کنم که واقعاً زنان سیاه‌پوست را برای امتحان تناسب اندام تقویت می‌کند. .

و آقای فرانسوا همیشه بزرگترین حامی او بوده است.

وقتی آنها برای اولین بار در یک مراسم یکشنبه در سال 2013 ملاقات کردند، خانم فرانکلین از زمان نقل مکان به نیویورک در کلیسا حضور داشت و اولین روز آقای فرانسوا به عنوان کارمند در اینجا بود.

او گفت: «تا به حال نشنیدم که کسی چنین موعظه کند. پس از خطبه، در حالی که او و دوستانش بیرون کلیسا جمع شده بودند و برای صبحانه برنامه ریزی می کردند، او را دید که آنجا ایستاده بود و تصمیم گرفت به او نزدیک شود. اما وقتی او موعظه او را ستایش کرد، یخ کرد.

او گفت: «من فکر می‌کردم که او کاملاً شگفت‌انگیز است، همانطور که هنوز هم هستم.»

او سپس با پرسیدن از یک دوست مشترک، عضو جماعت، لارنس یانگ، در مورد خانم فرانکلین به دنبال اطلاعات بیشتر شد.

حدود یک هفته بعد، آقای یانگ از او پرسید که درباره آقای فرانسوا چه فکر می‌کند: «من می‌گفتم «کشیش ویلی؟» او یک کشیش است.» او فکر می کرد. “در مورد او چه فکر کنم؟” بله، او فکر می کرد که او ناز است، اما به دلیل موقعیتش در کلیسا به سرعت این افکار را رد کرد.

آنها به طور منظم بعد از کلیسا و در جلسات گروهی شروع به ملاقات کردند. آقای یانگ خواستگاری بازی کرد و هر دوی آنها را به رویدادهای گروهی دعوت کرد بدون اینکه به آنها بگوید که دیگری آنجا خواهد بود.

دوستان و اعضای خانواده به او هشدار دادند: “شما نمی توانید یک مرد کت و شلوار را گول بزنید.” اما او به مسیو فرانسوا علاقه مند بود. هر چه وقت بیشتری را با هم در یک محیط جمعی سپری می کردند، می خندیدند و با هم خوش می گذراندند، خانم فرانکلین کمتر او را یک روحانی غیرقابل لمس می دانست. مراودات آنها عاشقانه تر شد.

او گفت: «من تیر خوردم. من سعی می کنم خیلی خوب به نظر برسم و راه هایی برای صحبت با او پیدا کنم.»

در طول اجرای Super Bowl در سال 2014 در کلیسا، او از او خواست تا بیرون بیاید.

آنها تصمیم گرفتند در یک کافه تریا در چلسی ملاقات کنند. کمی قبل از جلسه، او با او تماس گرفت تا در مورد برخی از سکسکه های روزش در استودیو رقصی که در چلسی در آن کار می کرد صحبت کند.

او گفت: «ما هرگز با هم مکالمه تلفنی نداشتیم. و او سه ساعت قبل از قرار ملاقاتمان برای تخلیه با من تماس گرفت و من متوجه شدم که او بیش از حد به اشتراک می گذارد.

به دلیل روز سختی که داشت، بلافاصله پس از تدریس در استودیوی خود، با شلوار لی، تی شرت و تی شرت در جلسه حاضر شد. او گفت: “من حتی در اولین قرار ملاقات هم ناز نبودم.” او را اذیت نکرد. در جلسه عمدتاً صحبت می کرد و گوش می داد. این موضوع او را اذیت نکرد. (او گفت: “گوش را بریدم – متعجبم که برای قرار دوم برگشت.”

آنها هر پنجشنبه شروع به ملاقات کردند. آن‌ها در چلسی موستانگ سالی همبرگر می‌خریدند و روی کاناپه‌اش فیلم Scandal را تماشا می‌کردند. آقای فرانسوا گفت که از طریق این جلسات هفتگی، آن دو توانستند بر “ممانعت ها و شیوه های” ملاقات با یک کشیش و یک رقصنده میله غلبه کنند.

در شب‌های «رسوایی»، او گفت که «طرف دیگر» رقص روی قطب را دیده است که «هیپرجنس‌گرا» شده بود. او شانه‌های او و بدنش را درد می‌دید و از ورزش‌کاری مورد نیاز رقصندگان میله‌ای شگفت‌زده شد.

آقای فرانسوا گفت: “من او را به عنوان یک رقصنده قطبی، یک قهرمان مسابقات، یک برنده جایزه و یک کارآفرین معرفی کردم که با اعتماد به نفس کار می کند و به زنان کمک می کند تا مشکلات تصویر بدن خود را حل کنند.” او در هیبت بود.

آنها در 22 مارس 2014 رسمی شدند.

ستون های نذر بیشتر را اینجا بخوانید و تمام اخبار ازدواج، رابطه و طلاق ما را اینجا بخوانید.

اما این رابطه بدون سکسکه ایجاد نشد. تا ژوئن 2016، شکست های ارتباطی آنها منجر به یک سری جدایی و آشتی در طول چندین سال شد.

آقای فرانسوا گفت: «این یکی از آن افسانه ها نیست.

در ژوئن 2020، آنها از پسرشان، ویلی دواین فرانسوا چهارم استقبال کردند و نمونه دیگری از مشارکت در قضاوت جامعه خود را نشان دادند. خانم فرانکلین گفت: “خوب بود اگر یک زوج دیگر وجود داشت.” اما مطمئناً باید یک رقصنده قطبی و یک کشیش باشد.»

پس از به دنیا آمدن پسرشان، اگرچه رابطه آنها همچنان پرتنش بود، اما آنها با “بیدار شدن از خواب و تعویض پوشک” این سختی را پشت سر گذاشتند.

در نهایت، آنها به عنوان شریک و والدین جدید گام برداشتند و هیچ یک از روش های غیرخطی خود پشیمان نشدند. خانم فرانکلین گفت: «تقریبا خوشحالم که این مدت طول کشید زیرا هر فصل همدیگر را می دیدیم. «ما یکدیگر را در ناپختگی، بهبودی و افسردگی خود دیده‌ایم. ما شاهد رشد یکدیگر بودیم.”

آقای فرانسوا افزود: «این سکولار بودن روابط ماست.

آقای فرانسوا در یک شب سرد زمستانی در دسامبر 2022 در خارج از کلیسای باپتیست اول کورینت جایی که برای اولین بار ملاقات کردند، خواستگاری کرد. دوست دختر مسیو فرانسوا او را به کلیسا معرفی کرد، جایی که هیچ کس پیشنهادی نداد.

این دو با هم در Pleasantville، NJ زندگی می کنند. او همچنین رئیس مرکز غیرانتفاعی کلیسای سیاه برای عدالت و برابری است. خانم فرانکلین مدیر عامل Black Girls Pole و بنیانگذار Sada Wellness است، یک فضای حرکتی و استودیو رقص قطبی که در ۱۶ اکتبر در شهر صنعتی بروکلین افتتاح شد.

در 8 سپتامبر، این زوج در مقابل 110 مهمان در قایق بادبانی Cloud 9 Charters در FDR Drive ازدواج کردند. کشیش مایک والروند از اولین کلیسای باپتیست کورینث مراسم را انجام داد.

برای جشن گرفتن یک دهه از داستان عشق نیویورک، این زوج می‌خواستند دوستان و خانواده‌شان که بسیاری از آنها به این شهر سفر کرده‌اند، نیویورک را متفاوت تجربه کنند. قایق بادبانی در اطراف منهتن در آن چیزی که این زوج «بادبان دهه» نامیدند گشت و گذار کرد.

خانم فرانکلین گفت که موضوع “مورد کراوات سیاه” جشن “عشق و تعالی سیاهان” است.

خانم فرانکلین گفت: “ما همیشه در مورد یکدیگر یاد می گیریم زیرا هر دو به طور مداوم در حال تکامل هستیم.” “من از دیدن شخصی که قرار است در پنج سال، 10 سال، 50 سال آینده شود، هیجان زده هستم. زیرا ما واقعاً می‌خواهیم به بهترین شکلی که می‌توانیم باشیم – کسی که خدا ما را دعوت کرده است باشیم.»


چه زمانی 8 سپتامبر 2023

جایی که Cloud 9 Charters، منهتن

“بادبان دهه” پس از رد و بدل شدن نذر عروس و داماد و دور انداختن جارو، قایق برای سفری پنج ساعته در شهر به راه افتاد. تازه عروس‌ها اولین رقص رقص Snoh ​​Aalegra را با آهنگ «Find Someone Like You» به کارگردانی جاستین تیمبرلیک «Suit and Tie» داشتند.

ترانه عاشقانه شیرین آقای فرانسوا یکی از اعضای انجمن برادری کاپا آلفا پسی است، بنابراین او سرود برادری را با برادرانش خواند. آقای فرانسوا و برادرانش مورهاوس همچنین سرود کالج مورهاوس را خواندند تا مطمئن شوند که جهان می داند مورهاوس در این قایق است.

یک شغل فقط برای بزرگسالان ما فرزندان شما را دوست داریم، اما امشب برای شما اینجا هستیم. این زوج در وب سایت عروسی خود نوشتند که به پرستار بچه مورد علاقه خود زنگ بزنید و بچه ها را در خانه رها کنید. (تنها فرزندان پسر 3 ساله و سه خواهرزاده آقای فرانسوا بودند.) آنها DJ Ocross را استخدام کردند تا آهنگ های هیپ هاپ و R&B مورد علاقه خود را از اواخر دهه 90 و اوایل دهه 2000 پخش کند. با این حال، در عروسی رقص میله ای وجود نداشت.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

پاربرگ سایت

تماس با ما