وزارت دادگستری از دادگاه عالی می‌خواهد که حکم لغو ممنوعیت سهام ATF را لغو کندCNN

وزارت دادگستری روز جمعه از دیوان عالی درخواست کرد که حکم دادگاه تجدیدنظر را که ممنوعیت فدرال دوره ترامپ در مورد سهام به اصطلاح بالابرنده را لغو می کند، مورد بررسی قرار دهد.

این درخواست در حالی مطرح می‌شود که دادگاه عالی مکرراً از ایجاد مزاحمت برای احکامی که به نفع محدودیت دستگاه هستند، از جمله در نظر نگرفتن چالشی برای ممنوعیت فدرال در ماه اکتبر، خودداری کرده است. دست انداز ها ضمیمه هایی هستند که اساساً به تیراندازان اجازه می دهند با یک بار فشار دادن ماشه، تفنگ های نیمه خودکار را به طور مداوم شلیک کنند.

مانند مسلسل‌های دیگر، تفنگ‌های اصلاح‌شده با دسته‌های دست‌انداز بسیار خطرناک هستند. کنگره داشتن چنین سلاح هایی را به دلایل موجهی ممنوع کرد. وکیل کل ایالات متحده الیزابت پرلوگار در پرونده جدید به دیوان عالی نوشت. “تصمیم زیر با بهترین تفسیر قانون در تضاد است، یک درگیری مداری به رسمیت شناخته شده ایجاد می کند و آسیب قابل توجهی به امنیت عمومی می زند.”

حکم دادگاه استیناف ژانویه به این نتیجه رسید که اداره الکل، تنباکو، سلاح گرم و مواد منفجره، ATF، صلاحیت طبقه‌بندی دستگاه‌ها را به عنوان مسلسل ندارد، طبقه‌بندی که عملاً آنها را ممنوع کرده است. اما در پرونده جدید، وزارت دادگستری استدلال کرد که قبل از صدور حکم، سه دادگاه تجدیدنظر دیگر مقررات مربوط به سهام را تایید کرده بودند.

در سال 2018، ATF این دستگاه‌ها را تحت قانون ملی سلاح‌های گرم پس از اینکه رئیس‌جمهور وقت دونالد ترامپ دستور بازنگری در انبارها را داد – که چند ماه قبل در تیراندازی دسته جمعی لاس وگاس در سال 2017 مورد استفاده قرار گرفتند، این دستگاه‌ها را به عنوان مسلسل طبقه‌بندی کرد.

اما اکثریت استیناف در ژانویه استدلال کردند که سهام بالابر تحت پوشش قانون قرار نمی گیرد.

“خواندن ساده زبان قانونی، همراه با در نظر گرفتن دقیق مکانیک یک سلاح گرم نیمه اتوماتیک، نشان می دهد که یک دست انداز از تعریف فنی “ماشین مسلسل” مندرج در قانون کنترل اسلحه و قانون ملی سلاح گرم مستثنی است. قاضی جنیفر واکر الرود به نظر اکثریت نوشت.

در سال 2010، ATF تشخیص داده بود که استوک های دست انداز صرفاً لوازم جانبی یا قطعات سلاح گرم هستند – و بنابراین به عنوان یک سلاح گرم تنظیم نمی شوند.

اما پس از تیراندازی در لاس وگاس که منجر به کشته شدن بیش از 50 نفر و مجروح شدن صدها نفر شد، وزارت دادگستری گفت که “دستگاه ها به تیرانداز یک سلاح گرم نیمه اتوماتیک اجازه می دهد تا یک چرخه شلیک مداوم را با یک بار فشار دادن ماشه آغاز کند”، شبیه به تفنگ های خودکار.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

پاربرگ سایت

تماس با ما