واکنش آمریکا به حکم ۳۴ سال حبس برای زنان فعال عربستانی

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن در حال بررسی پرونده یک زن عرب فعال در زمینه حقوق زنان است که در عربستان به 34 سال زندان محکوم شده است.

به گزارش ما به نقل از وب سایت این نشریه، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشستی خبری درباره دستگیری سلمی الشهاب، دانشجوی سعودی دندانپزشکی دانشگاه لیدز انگلیس گفت: در ژانویه 2021 برای مرخصی به وطن بازگشت و تنها دلیلش داشتن حساب توئیتر بود و با پیگیری و بازنشر مطالب مخالفان و فعالان حقوق بشر، این منتقد از سوی دادگاه سعودی به 34 سال زندان محکوم شد. واشنگتن در حال بررسی پرونده سلمی الشهاب، فعال زن سعودی است که به دلیل انتشار توییت هایی در مورد حقوق زنان به 34 سال زندان محکوم شده است.

و پرایس ادامه داد: استفاده از حق آزادی بیان برای دفاع از حقوق زنان هرگز نباید جرم انگاری شود. آزادی بیان واقعی است و ما در سراسر جهان، در هر زمان، با هر دولتی و در هر مکانی از آن حمایت می کنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا مشارکت اخیر آمریکا (سفر رئیس جمهور این کشور به عربستان) باعث تشویق ریاض در این زمینه شده است، گفت: مشارکت ما به وضوح نشان داد که حقوق بشر این موضوع در دیدارهای بایدن در جده و همچنین در گفتگوی آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه با فیصل بن فرحان، همتای سعودی خود و همچنین در گفت وگو با سایر مقامات ارشد آمریکایی وجود داشت. دولت با همتایان سعودی خود.

وی افزود: ما نه تنها زمانی که موضوع مربوط به حقوق بشر در عربستان است، نظارت سیستماتیک را مطرح می کنیم، بلکه هر جا که چنین شرایطی حاکم باشد، نظارت و موضوعات و موارد خاصی که توجه ما را جلب می کند و همچنین مواردی که به نظر می رسد در آن وجود دارد را بیان می کنیم. در تعارض با حقوق اشاره می کنیم.

دادگاهی در عربستان سعودی در ماه ژوئن این فعال حقوق زنان را به اتهام انتشار توییت‌هایی که باعث اخلال در نظم، امنیت اجتماعی و ثبات عمومی شده بود، به شش سال زندان، سه سال تعلیق و شش سال ممنوعیت سفر محکوم کرد.

اما در 9 اوت دادگاه تجدید نظر عربستان تصمیم به تشدید مجازات سلمی الشهاب گرفت و او را به اتهام انتشار توییت هایی در حمایت از برخی مخالفان به 34 سال زندان و 34 سال ممنوعیت سفر محکوم کرد. کشور را با ثبات کند.

این دادگاه در حکمی جدید اعلام کرد که هیچ مدرک معتبری مبنی بر اینکه متهم هرگز هیچ یک از این جرایم را تکرار نخواهد کرد وجود ندارد.

این در حالی است که الشهاب یک فعال برجسته به حساب نمی آید و حساب توییتر او حدود 2600 فالوور دارد و توییت هایش در مورد دفاع از حقوق زنان در عربستان است.

برخی از نهادهای حقوقی حکم صادر شده برای این زن عرب را که طولانی ترین حکم زندان برای یک فعال زن در عربستان محسوب می شود، محکوم کرده اند.

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Purchase guideDigital currencyخبرBuydigital currency tutorialdigital currency channelHome Appliancesاخبار جدیدسایت ایرانیTax attorney