هیئت نظارت از متا برای رفتار ترجیحی انتقاد می کند

متا، مالک فیس‌بوک و اینستاگرام، روز سه‌شنبه توسط هیئت نظارت منصوب شده توسط شرکت به دلیل سیاست‌هایی که به افراد مشهور، سیاستمداران و شرکای تجاری در مقایسه با اکثریت قریب به اتفاق کاربرانش رفتار ویژه‌ای می‌دهد، مورد انتقاد شدید قرار گرفت.

طبق برنامه‌ای به نام بررسی متقاطع، افرادی که تعداد فالوورهای زیادی داشتند، می‌توانستند چیزهایی را در فیس‌بوک و اینستاگرام بگویند و به اشتراک بگذارند که در غیر این صورت به دلیل نقض خط‌مشی‌های شرکت به سرعت حذف می‌شدند، طبق گفته هیئت نظارت که متا برای قضاوت ایجاد کرده بود. سئوالات سیاست خاردار مرتبط با آزادی بیان، حقوق بشر و اعتدال محتوا.

هیئت مدیره در گزارشی گفت: «هیئت مدیره نگران این است که چگونه متا منافع تجاری را در تعدیل محتوا در اولویت قرار داده است. به گفته آن، برنامه بررسی متقاطع “حفاظت بیشتری را برای بیان برخی از کاربران فراهم کرد.”

هیئت نظارت توصیه کرد که متا سیستم بررسی متقاطع خود را با افزایش شفافیت “به طور اساسی” در مورد افرادی که در لیست VIP های برنامه قرار دارند و پنهان کردن پست های آنها در حین بازبینی آنها، اصلاح کند. او افزود که متا باید گفتار را که “اهمیت عمومی ویژه ای دارد” در اولویت قرار دهد. توصیه های هیأت مدیره که شامل حدود 20 نفر از دانشگاهیان، کارشناسان حقوق بشر و حقوقدانان است، الزام آور نیست.

این گزارش یادآور قدرتی بود که شبکه‌های اجتماعی در تصمیم‌گیری درباره اینکه چه پست‌هایی را دنبال کنند، چه چیزی را حذف کنند و چگونه با حساب‌های خاص رفتار کنند، دارند. توییتر، فیسبوک، تیک تاک و دیگران مدت‌هاست که به دلیل صدور احکام یکجانبه در مورد محتوای موجود در پلتفرم‌هایشان که می‌تواند بر بحث‌های سیاسی و مسائل اجتماعی تأثیر بگذارد، مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

ایلان ماسک، مالک جدید توییتر، اکنون در کانون توجه است که سرویس رسانه های اجتماعی او چگونه محتوا را تعدیل می کند. توییتر سیاست‌هایی را برای دور نگه داشتن اطلاعات نادرست و سخنان نفرت‌انگیز از پلتفرم ایجاد کرده بود، اما آقای. ماسک گفته است که به گفتمان بدون محدودیت اعتقاد دارد و اجرای برخی از این سیاست ها را کنار گذاشته است.

متا در ماه‌های اخیر پس از انتقاد درباره محتوای سمی در آن پلتفرم‌ها، بر تجارت شبکه‌های اجتماعی خود بی‌اهمیت شده است. مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی این شرکت، در عوض اولویت را برای حرکت به دنیای دیجیتالی فراگیر متاورس قرار داده است. متا میلیاردها دلار برای این تغییر هزینه کرده است، اگرچه مشخص نیست که آیا مصرف کنندگان از محصولات مرتبط با متاورس استقبال خواهند کرد یا خیر. این شرکت اخیراً بیش از 11000 کارمند یا حدود 13 درصد از نیروی کار خود را اخراج کرده است.

برایان اوزی، استاد دانشکده مدیریت کلوگ، گفت: “دعوت هیئت نظارت متا برای بازنگری اساسی در قوانین تعدیل محتوا باعث ایجاد انصاف بیشتر، زمینه بازی برابر و نگه داشتن کاربران پروفایل VIP با همان استانداردهای سختگیرانه کاربر معمولی خواهد شد.” در دانشگاه نورث وسترن “برای جلوگیری از هرج و مرج، باید یک قانون وجود داشته باشد که بر همه آنها حکومت کند.”

نیک کلگ، معاون امور جهانی متا، روز سه‌شنبه گفت که متا سیستم بررسی متقاطع را ایجاد کرده است تا از تأثیرگذاری زیاد پست‌های حذف شده به اشتباه جلوگیری کند. وی گفت: این شرکت ظرف 90 روز به گزارش هیئت نظارت پاسخ خواهد داد.

هیئت نظارت سال گذشته پس از گزارش وجود آن توسط وال استریت ژورنال و یک افشاگر، فرانسیس هاگن، تحقیق درباره برنامه چک متقابل را آغاز کرد. هیئت مدیره سال گذشته به شدت از این شرکت به دلیل عدم شفافیت در مورد برنامه انتقاد کرد.

روز سه‌شنبه، هیئت نظارت متوجه شد که برنامه بررسی متقاطع تضمین می‌کند که کاربران برجسته قبل از حذف پست‌هایشان به دلیل نقض شرایط خدمات شرکت، بازبینی بیشتری از یک ناظر انسانی دریافت می‌کنند. هیئت مدیره از این شرکت به دلیل عدم شفافیت و «رفتار نابرابر» با تأثیرگذارترین و قدرتمندترین کاربران فیس بوک و اینستاگرام به بهای از دست دادن حقوق بشر و ارزش های شرکت انتقاد کرد. در این گزارش آمده است که متا هفت ماه طول کشید تا به تصمیم نهایی در مورد محتوای پست شده توسط یک حساب کاربری در برنامه بررسی متقابل برسد.

آقای. زاکربرگ برای ایجاد هیئت نظارت فشار آورده بود تا شرکت او تنها نهادی نباشد که در تصمیم گیری های تعدیل محتوا دخیل است. از زمانی که هیئت مدیره رسیدگی به پرونده ها را در پاییز 2020 آغاز کرد، تعدادی اعتراض به اقدامات متا در زمینه محتوا صادر کرد.

در سال 2021، هیئت مدیره به متا توصیه کرد که عکس‌های سینه‌های پس از جراحی را که سیستم‌های خودکار این شرکت به دلایل برهنگی حذف کرده بودند، بازیابی کند. این عکس‌ها که متا آن‌ها را بازیابی کرد، توسط یک کاربر برزیلی اینستاگرام منتشر شده بود که یک کمپین آگاهی‌بخشی درباره سرطان سینه را تبلیغ می‌کرد. هیئت مدیره از اتکای متا به سیستم های خودکار برای حذف پست ها انتقاد کرد.

هیئت مدیره همچنین ممنوعیت متا رئیس جمهور سابق دونالد جی. ترامپ از فیس بوک و اینستاگرام را پس از شورش در ساختمان کنگره ایالات متحده در ژانویه 2021 در نظر گرفت. در ماه مه 2021، هیئت مدیره گفت متا باید تصمیم خود برای ممنوعیت آقای ترامپ را بررسی کند. ترامپ، افزود که این شرکت سیستم های مناسبی برای صدور تعلیق دائمی رئیس جمهور سابق ندارد.

آقای. ترامپ بخشی از برنامه بازرسی متقابل بود. هیئت مدیره متا را به دلیل عدم ارائه اطلاعات در مورد بررسی متقابل، از جمله اینکه چه ارقامی بخشی از آن است، مورد سرزنش قرار داد.

آقای. کلگ از آن زمان گفته است که متا تصمیم خواهد گرفت که آیا اجازه دهد آقای. حساب های ترامپ تا ژانویه بازیابی می شود.

توماس هیوز، مدیر هیئت نظارت، گفت که گزارش روز سه‌شنبه «گامی مهم در تلاش‌های مداوم هیئت مدیره برای ایجاد مسئولیت‌پذیری، ثبات و انصاف بیشتر در پلتفرم‌های متا» است.

سایر شرکت های رسانه های اجتماعی به دنبال تکرار سیستم هیئت نظارت متا بوده اند. بعد از آقای ماسک مدیریت توییتر را در دست گرفت و گفت که قصد دارد «شورای تعدیل محتوا» را تشکیل دهد. او این طرح را دنبال نکرده است و فعالان و سرمایه گذاران را به دلیل تحت فشار قرار دادن او برای پیروی از مدل متا سرزنش می کند.

متا همچنین با احتمال عدم امکان نمایش تبلیغات شخصی در اتحادیه اروپا بدون دریافت رضایت قبلی از کاربران مواجه است. به گفته یک فرد مطلع، تصمیمات تصویب شده توسط یک نهاد اروپایی حفاظت از داده ها در این هفته، این شرکت را ملزم می کند تا به کاربران فیس بوک و اینستاگرام اجازه دهد تا از تبلیغات بر اساس داده های شخصی جمع آوری شده توسط متا انصراف دهند.

انتظار می‌رود حکم نهایی که قابل تجدیدنظر باشد، ماه آینده توسط مقامات ایرلندی که به عنوان تنظیم‌کننده اصلی حریم خصوصی داده‌های متا در اروپا عمل می‌کنند، اعلام شود، زیرا مقر اتحادیه اروپا در دوبلین است.

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Purchase guideDigital currencyخبرBuydigital currency tutorialdigital currency channelHome Appliancesاخبار جدیدسایت ایرانیTax attorney