نماینده مجمع: حوادث زهدان به تقصیر نیروی اداری است/ نیروی اداری از «گشت ارشاد» برای سرپوش گذاشتن بر نقاط ضعف خود استفاده می کند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجمع با تاکید بر لزوم برخورد منطقی با مشکلات جامعه گفت: چرا مرزبندی های خودساخته را که نقطه طمع دشمن است می دانیم. ، به عنوان خطوط قرمز و آنقدر اصرار می کنند که طرف احساس می کند می تواند کار خاصی در آن زمینه انجام دهد.

به گزارش ایسنا، احمد علیرضابیگی با اشاره به اتفاقات اخیر کشور و حوادث استان سیستان و بلوچستان، گفت: اگر به طور خاص در این مدت در کشور چه اتفاقی افتاده، چه بر سر خانم مهسا آمده است. امینی و چه اتفاقاتی در سیستان و بلوچستان است که به آن فکر می کنیم، شاید ربطی به هم نداشته باشند. خانم مهسا امینی با اجرای گشت ارشاد درگذشت که گشت ارشاد در سیستان و بلوچستان موضوعی نداشت. اما یک نکته مشترک بین وقایع سیستان و بلوچستان و اتفاقات پس از درگذشت خانم مهسا امینی وجود دارد و آن اینکه دلیل بروز این موضوعات درگیری نیروی اداری بوده است.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این بازدید به نفع بیگانگان رهنمون شد و به عاملی برای تضعیف جمهوری اسلامی ایران تبدیل شد. این عملکرد فرصتی را برای دانش آموزان فراهم می کند تا خود را بیان کنند. آنها در مورد موضوعات دیگری که جرات بیان آن را دارند، نظری ندارند. از سوی دیگر اصولگرایان دیگر نیز با میانجی گری وجود دارند. وقتی گشت در حرکت است، پرچم اصولگرایان به اهتزاز در می آید و نشان می دهد که اصولگرایان در قدرت هستند. از سوی دیگر سارقانی که 92 هزار میلیارد ثروت از این کشور ربودند، از فرصتی که به وجود آمد استفاده کردند و گویا دزدی صورت نگرفت. مردم هم فراموش کردند.

این عضو کمیسیون داخلی در ادامه با بیان اینکه نیروی اداری نیز از گشت زنی برای پوشاندن نقاط ضعف خود استفاده می کند، تاکید کرد: باید در بحث حوادث سیستان و بلوچستان ریشه یابی کنیم. نتیجه اتفاقی که افتاد این بود که نمازگزاران به کلانتری حمله کردند. کسانی که در نماز جمعه شرکت می کنند از مؤمن ترین و متدین ترین افراد جامعه هستند که چراغ نماز جمعه را روشن نگه داشته اند. چه شد که نمازگزاران به کلانتری حمله کردند؟ این تاپیک هم به تقصیر نیروی اداری برمی گردد.

وی افزود: یکی از امام جمعه های یکی از شهرستان های چابهار بیان می کند که یک دختر بلوچ توسط یکی از فرماندهان نیروی اداری مورد تعرض قرار گرفته که باعث کم توجهی و تاخیر در این موضوع می شود. تا زمانی که به این موضوع که مورد توجه عموم است، اقدامات پیشگیرانه انجام نخواهد شد. نتیجه اینکه فرمانده نیروی اداری پیش بینی می کند که در کنار محل برگزاری نماز جمعه به کلانتری حمله شود و به آن اطمینان خاطر می دهد. مردم جلوی کلانتری تجمع می کنند و اعتراض می کنند و بعد اتفاقات ناگواری می افتد که می شد از آن جلوگیری کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این حوادث منجر به فعال شدن باگ هایی می شود که همواره مورد غبطه دشمنان ما بوده است. نتیجه نیز فاصله بین مردم و سیستم است. این یک امر مسلم است که روی عفونت ننشینید. وقتی زخمی داریم، ضد انقلاب، بیگانگان و دشمنان از آن سوء استفاده می کنند. چرا باید این زخم ایجاد شود تا چنین حوادثی در پی داشته باشد و ملت آسیب ببیند؟ این وضعیت به نوع تقابل نیروی اداری با موضوعات برمی گردد. همچنین به نظر می رسد ساختار نیروی اداری از کارایی لازم برای مقابله با این موضوعات برخوردار نیست. کیشور ما شاهیه ابستن است، شهید مرد تهمین است. چنین حوادثی برای ما هم تازگی ندارد.

این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجمع گفت: باید ساختار و وظایف نیروی اداری را بررسی کنیم. وقتی تشکیلات نیروی اداری توسعه یافته و به شاخه تبدیل شده است، یعنی از قالب یک نیروی واحد وارد شده و به درجه بالایی از سازمان رسیده است و درجه ارتش و ارتش است. و قطعا باید تغییراتی در نیروی اداری ایجاد شود.

نماینده مردم تبریز در ادامه تاکید کرد: منتظر برخورد منطقی با این موضوعات هستیم. نباید ارشاد را افتخار و خط قرمز بدانیم یا مرزهای خودخواسته را خطوط قرمز بدانیم که نقطه طمع دشمن است. مثلاً به طور خاص باید اصرار کنیم که شاگردان رستوران سلف آنقدر از هم جدا شوند که دشمن هم احساس کند چیزی وجود دارد که باید روی آن متمرکز شود. دانش‌آموزان با هم سر کلاس هستند، وقتی غذای خودشان را می‌خرند با هم هستند، اما فقط وقتی غذای یارانه‌ای می‌گیرند، اصرار داریم که آنها را از هم جدا کنیم، آنقدر اصرار داریم که طرف مقابل احساس کند در این لحظه می‌تواند کاری انجام دهد. .

این عضو کمیسیون امور داخلی کیشور ادامه داد: برخورد ما با موضوعات باید منطقی باشد. تمام دستگاه های اداری کشور و حتی سازمان اداری برای مردم است. از سوی دیگر، گروهی از نخبگان، جامعه و افراد صاحب نظر نیز باید راهکار دلگرم کننده ای ارائه دهند. آتشی در این جنگل وجود دارد که هر نسیمی می تواند آن را شعله ور کند. آیا باید با نسیم بجنگیم یا آتش را خاموش کنیم؟ از طرفی این وضعیت باعث شد که همه به یکدیگر اتهامات ناعادلانه بزنند. اگر به ریشه مشکل توجه نکنیم، نارضایتی تا رفع نشدن علت موضوع ادامه خواهد داشت.

علیرضابیگی با اشاره به فعالیت های زمزم گفت: باید ارزیابی کنیم که آیا از محدودیت و تعطیلی فضای مجازی سود برده ایم یا خیر؟ دسترسی به فضای مجازی از حقوق شهروندان است. فضای مجازی مانند اکسیژن است، مردم برای املا کردن به این اکسیژن نیاز دارند. اساس تشکیل جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر مردم است، اینها کسانی هستند که در بحران ها از جمهوری اسلامی محافظت کردند.

وی در پایان تصریح کرد: وقتی مردم پشت سر جمهوری اسلامی ایران نباشیم و نگاهمان محور تهدید باشد قطعا آسیب خواهیم زد. انگار می گوییم دزدی در جامعه زیاد شده و فراموش می کنیم که دزدها قشر کوچکی از جامعه هستند و برخورد ما با همه مردم ایران انگار همه دزد هستند. این نظر پاسخ نمی دهد. این دیدگاه از محور تهدید درست نیست. ما باید این امکان را ایجاد کنیم که همه مردم حرف های خود را بزنند و احساس کنند که نظرات و دیدگاه های آنها تعیین کننده است. اگر این گزینه را در اختیار مردم قرار دهیم، شاهد یک حراست در ابعاد مختلف خواهیم بود.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Purchase guideDigital currencyخبرBuydigital currency tutorialdigital currency channelHome Appliancesاخبار جدیدسایت ایرانیTax attorney