نشست دوشنبه: کمک ایالات متحده به اوکراین نامشخص است

کنگره ایالات متحده با تصویب یک لایحه هزینه های بی وقفه در روز شنبه برای باز نگه داشتن دولت به طور موقت از تعطیلی دولت جلوگیری کرد. با این حال، این لایحه هیچ گونه کمک اضافی به اوکراین ارائه نمی کند. رهبران هر دو حزب در کاخ سفید و سنا برای تامین بودجه بیشتر اوکراینی فشار آورده‌اند و ناکامی در انجام این کار بر تمایل کاهشی برخی جمهوری‌خواهان برای تامین مالی تلاش‌های جنگی کیف تاکید کرد.

اعضای هر دو طرف ابراز اطمینان کردند که تعهدات مالی آینده مورد توافق قرار خواهد گرفت. دولت اوکراین دیروز گفت مطمئن است که ایالات متحده به حمایت از این کشور در جنگ با روسیه ادامه خواهد داد.

علیرغم عدم حمایت اضافی از اوکراین، این لایحه به مدت 45 روز به بودجه خود در سطوح فعلی ادامه می‌دهد و فوراً بر خط لوله کمک‌های نظامی ایالات متحده تأثیر نخواهد گذاشت. این لایحه همچنین برنامه ای را برای ارسال پول به اوکراین برای مقاصدی از جمله آموزش نظامی حفظ می کند و پنتاگون هنوز این اختیار را دارد که حدود 5.6 میلیارد دلار تسلیحات و تجهیزات از انبارهای موجود استخراج کند.

دیروز، کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که آماده دستیابی به توافقی برای ادامه جریان کمک های نظامی به اوکراین است، اما چنین توافقی به این بستگی دارد که کنگره تغییرات قابل توجهی در امنیت مرزی ایالات متحده ایجاد کند.

الکساندر ووچیچ، رئیس‌جمهور صربستان در ویدئویی که در اینستاگرام منتشر کرد، ادعاها مبنی بر اینکه ایالات متحده مشغول جمع‌آوری نیرو در امتداد مرز کوزوو است را رد کرد و آنها را “کمپین دروغ” خواند. به گفته خبرنگاران نیویورک تایمز در محل، حداقل 12 خودروی جنگی زرهی دیروز در حال بازگشت از منطقه مرزی مشاهده شدند.

مقامات آمریکایی روز جمعه گفتند که آنها پیشروی نظامی “بی سابقه” صربستان را در امتداد مرز زیر نظر دارند و این نگرانی از شعله ور شدن درگیری چند دهه بین صربستان و کوزوو که هرگز استقلال خود را به رسمیت نشناخته است، افزایش داده است.

متن نوشته: ستیزه جویان صرب ماه گذشته به روستایی در شمال کوزوو یورش بردند و چهار نفر را کشتند که جدی ترین درگیری بین دو جامعه قومی در سال های اخیر محسوب می شود.

مقیاس مشکلات املاک چین – بدهی های هنگفت، عرضه بیش از حد مسکن و افزایش خرید مصرف کنندگان – به این معنی است که دولت ممکن است مجبور شود در سال های آینده مبالغ هنگفتی را برای نجات بانک ها هزینه کند.

این به دلیل این واقعیت است که سیستم بانکی بزرگ چین، بزرگترین سیستم بانکی جهان، به طور جدی تحت تأثیر بحران املاک و مستغلات قرار گرفته است: حدود 40 درصد از کل وام های بانکی در این کشور مربوط به املاک و مستغلات است. فشارها در حال افزایش است زیرا ده‌ها توسعه‌دهنده املاک و مستغلات در پرداخت‌های اوراق قرضه خارج از کشور، از جمله China Evergrande، بدهکارترین توسعه‌دهنده جهان، قصور یا نکول کرده‌اند.

تحلیل و بررسی: کنترل گسترده پکن بر این سیستم به این معنی است که احتمالاً می تواند از بحرانی به همان سرعتی که ایالات متحده در سال 2008 با آن مواجه شد، اجتناب کند.

ناسا قصد دارد خانه هایی در ماه بسازد که نه تنها برای فضانوردان، بلکه برای غیرنظامیان عادی نیز قابل استفاده باشد. دانشمندان ناسا بر این باورند که تا سال 2040، ایالات متحده اولین واحد خود را در فضا خواهد داشت.

برنامه این است که یک چاپگر سه بعدی در آنجا منفجر شود و ساختارهای لایه به لایه با استفاده از تراشه های سنگ، قطعات معدنی و گرد و غبار موجود در سطح ماه ساخته شود. برخی از جامعه علمی می گویند جدول زمانی ناسا بسیار بلندپروازانه است، اما چندین دانشمند ناسا می گویند که اگر آژانس بتواند به معیارهای خود ادامه دهد، می تواند به هدف 2040 خود دست یابد.

داستان آرنولد شوارتزنگر بعید است: او یک بدنساز مهاجر از اتریش است که تبدیل به یکی از بزرگترین ستاره های هالیوود و فرماندار کالیفرنیا شد.

شوارتزنگر معتقد است که زندگی و نگاه او می تواند سرمشقی برای دیگران باشد. حداقل این فرضیه کتاب خودیاری جدید او، مفید باش: هفت ابزار برای زندگی است که در 10 اکتبر منتشر شد.

او در مصاحبه ای به نیویورک تایمز گفت: “اینجا کاری است که انجام داده ام: ببینید، هرکسی که با آنها صحبت کرده، کمک کرده ام و به آنها رسیده ام، از من یاد گرفته اند که آسمان حد و مرز است.” “اگر شکست بخوری، [expletive] او این آخر دنیا نیست.”

این برای جلسه توجیهی امروز است. فردا می بینمت. – جاستین

PS The Times 16 نامزدی امی در 12 رشته دریافت کرد.

ما از بازخورد شما استقبال می کنیم. پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید briefing@nytimes.com.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

پاربرگ سایت

تماس با ما