نرخ وام مسکن برای چهارمین هفته متوالی کاهش یافت


ایالت واشنگتن
CNN

بر اساس داده‌های فردی مک که روز پنجشنبه منتشر شد، خریداران خانه از یک هفته دیگر از کاهش نرخ‌های وام مسکن بهره بردند و میانگین نرخ برای چهارمین هفته متوالی کاهش یافت.

میانگین وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت 6.28 درصد در هفته منتهی به 6 آوریل بود که از 6.32 درصد در هفته قبل کاهش یافت. یک سال پیش، نرخ ثابت 30 ساله 4.72 درصد بود.

سام خاتر، اقتصاددان ارشد فردی مک، گفت: «نرخ وام مسکن با ورود به فصل سنتی خرید مسکن بهاره به روند کاهشی خود ادامه می‌دهد. متأسفانه، کسانی که در بازار برای خرید هستند، با چالش‌های متعددی روبرو هستند که کم‌ترین آنها موجودی کم خانه‌های برای فروش است، به ویژه برای خریداران مشتاق برای اولین بار.

میانگین نرخ وام مسکن بر اساس برنامه های وام مسکنی است که فردی مک از هزاران وام دهنده در سراسر کشور دریافت می کند. این نظرسنجی فقط وام گیرندگانی را شامل می شود که 20 درصد پایین آورده و اعتبار عالی دارند.

پس از رسیدن به بالاترین سطح سال 2022 یعنی 7.08 درصد در نوامبر، نرخ ها در سال 2023 روند نزولی را آغاز کردند. با این حال، پس از اینکه داده‌های اقتصادی قوی نشان داد فدرال رزرو در نبرد خود برای خنک کردن اقتصاد ایالات متحده تلاشی نکرده و احتمالاً به افزایش نرخ وام‌دهی خود ادامه خواهد داد، آنها دوباره در فوریه صعود کردند.

فدرال رزرو در جدیدترین نشست سیاست گذاری خود، در تلاش برای ادامه مبارزه با تورم سرسختانه و در عین حال در نظر گرفتن خطرات ثبات مالی ناشی از آشفتگی های اخیر در بخش بانکی، نرخ بهره را یک چهارم افزایش داد.

هانا جونز، تحلیلگر تحقیقات اقتصادی در Realtor.com، پنجشنبه در بیانیه‌ای گفت: پیامدهای رکود بانکی می‌تواند منجر به الزامات بالقوه سخت‌گیرانه‌تر وام و «محیط استقراض کمتر مهمان‌نواز» شود. وام‌های گران‌تر و سخت‌گیرانه‌تر به سلامت بلندمدت اقتصاد کمک می‌کند، اما نکته منفی این است که وام گرفتن برای خریدهای بزرگ، از جمله خرید خانه، ممکن است در کوتاه‌مدت نسبتاً چالش‌برانگیزتر باشد.

او گفت: «در پاسخ به بی‌ثباتی اخیر بانک‌ها، سرمایه‌گذاران به دنبال موقعیت‌های بالا در بازار اوراق قرضه بودند که باعث کاهش بازده اوراق قرضه شد. با این حال، با کاهش عدم اطمینان در بخش مالی، سرمایه‌گذاران از اوراق قرضه دور شدند و بازده اوراق قرضه را افزایش دادند. نرخ‌های وام مسکن با بازدهی 10 ساله خزانه‌داری که این هفته افزایش یافت، حرکت می‌کند، اما با کاهش نرخ‌های وام مسکن و ادامه نااطمینانی اقتصادی مداوم بازار، اختلاف بین این دو کاهش یافت.

جونز می‌گوید: «خریداران بالقوه همچنان با افزایش نرخ وام مسکن و قیمت مسکن مواجه هستند که باعث می‌شود خرید کمتر از یک سال گذشته در دسترس باشد. با این حال، قیمت مسکن همچنان نشانه‌هایی از نرم شدن را نشان می‌دهد که یک پیشرفت خوشایند برای خریداران است. نرخ این هفته همچنین فرصتی را برای خریداران بالقوه ایجاد می کند تا در حالی که نرخ ها کمی پایین تر هستند، وارد بازار شوند. تقاضای مسکن با هر افزایش قیمتی، چه کاهش قیمت‌ها یا کاهش نرخ وام مسکن، مشهود است.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Purchase guideDigital currencyخبرBuydigital currency tutorialdigital currency channelHome Appliancesاخبار جدیدسایت ایرانیTax attorney