مکزیک: گوترش خواستار “تحقیقات کامل” در مورد آتش سوزی در مرکز مرگبار مهاجران شد

به گفته مقامات محلی، آتش سوزی در مرکز مهاجران که بنا بر گزارش ها توسط موسسه ملی مهاجرت مکزیک در سیوداد خوارز اداره می شد، در جریان اعتراض به اخراج قریب الوقوع دوشنبه شب آغاز شد.

این موسسه گزارش داد که در مجموع 68 مرد بالغ در این مرکز اقامت داشتند.

گزارش های خبری حاکی از آن است که تصور می شود بیشتر قربانیان ونزوئلا، گواتمالایی و سایر اتباع آمریکای مرکزی باشند.

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس‌جمهور مکزیک، در یک کنفرانس خبری تلویزیونی گفت که به گفته منابع محلی، مهاجران تشک‌های خود را به آتش کشیده‌اند و پیش‌بینی می‌کردند که قرار است اخراج شوند – غافل از عواقب غم‌انگیز اعتراضشان.

شهری که درست در مرز ال پاسو، تگزاس واقع شده است، شاهد هجوم مهاجرانی بوده است که امیدوارند قبل از پایان پیش‌بینی شده محدودیت‌های موسوم به عنوان 42 مربوط به دوران کووید، که اخراج مهاجران در مواقع اضطراری را مجاز می‌کند، به ایالات متحده برسند. زمینه های بهداشتی

تابلویی بر روی دیوار مرزی با ایالات متحده آمریکا در سیوداد خوارز، چیهواهوا، مکزیک.

© Unsplash/Alejandro Cartagena

تابلویی بر روی دیوار مرزی با ایالات متحده آمریکا در سیوداد خوارز، چیهواهوا، مکزیک.

دبیرکل سازمان ملل «عمیقاً ناراحت است»

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد، در نشست عادی ظهر در نیویورک به خبرنگاران گفت که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد از کشته شدگان “عمیقاً متأسف” است و برای مجروحان آرزوی بهبودی سریع کرد.

سخنگوی سازمان ملل افزود که دبیرکل خواستار “تحقیقات کامل در مورد این رویداد غم انگیز است و البته همه ما تعهد خود را برای همکاری با مقامات کشورها تکرار می کنیم جایی که حرکات مختلط افراد رخ می دهد، برای ایجاد مسیرهای مهاجرت امن تر، منظم تر و سازمان یافته تر

استثمار توسط باندهای جنایتکار

در پاسخ به سوالی درباره اینکه چگونه سازمان ملل می تواند برای ایمن تر کردن شرایط مرز مکزیک و ایالات متحده برای مهاجران ناامید مداخله کند، اظهار نظر کند. دوجاریک گفت که کشورهای عضو به عنوان امضاکنندگان پیمان جهانی مهاجرت به رهبری سازمان ملل باید به تعهدات خود عمل کنند.

آنچه که اکنون داریم، به طور گسترده، باندهای جنایتکار هستند که اساساً مهاجرت جهانی را مدیریت می کنند، با نتایج وحشتناکی که هر روز شاهد آن هستیم.»

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

BuyPurchase guideخبرDigital currencyHome Appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialسایت ایرانیپوکر آنلایناخبار جدید
تماس با ما