ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی، ولیعهد ام بی اس را به عنوان نخست وزیر معرفی کرد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی، شاهزاده محمد بن سلمان را به عنوان نخست وزیر و پسر دوم خود را شاهزاده خالد را به عنوان وزیر دفاع منصوب کرد.

فرمان سلطنتی که توسط خبرگزاری دولتی SPA منتشر شد، گفت که این تعدیل باعث شد پسر دیگری به نام شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان به عنوان وزیر انرژی باقی بماند.

این فرمان نشان داد که شاهزاده فیصل بن فرحان آل سعود وزیر امور خارجه، محمد الجدان وزیر دارایی و خالد الفالح وزیر سرمایه گذاری بدون تغییر باقی ماندند.

ولیعهد، معروف به MbS، وزیر دفاع بوده و بالفعل حاکم عربستان سعودی، بزرگترین صادرکننده نفت جهان و متحد اصلی ایالات متحده در خاورمیانه بوده است.

شاهزاده خالد بن سلمان، برادر کوچکتر ام اس، پیش از این معاون وزیر دفاع بود.

در این فرمان آمده است که ملک سلمان همچنان بر جلسات کابینه که در آن شرکت می کند، ریاست خواهد کرد.

پادشاه 86 ساله، متولی اماکن مقدس اسلام، پس از گذراندن بیش از 2 تا 1/2 سال به عنوان ولیعهد، در سال 2015 حاکم شد. او در دو سال گذشته چندین بار در بیمارستان بستری شده است.

شاهزاده محمد از زمانی که در سال 2017 به قدرت رسید، عربستان سعودی را به شدت تغییر داده است، زیرا او تلاش‌ها را برای تنوع بخشیدن به اقتصاد از وابستگی به نفت رهبری کرد، به زنان اجازه رانندگی داد و قدرت روحانیون بر جامعه را محدود کرد.

اما اصلاحات او با سرکوب گسترده مخالفان همراه شد و فعالان، خاندان سلطنتی، فعالان حقوق زنان و بازرگانان زندانی شدند.

قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی در کنسولگری پادشاهی در استانبول در سال 2018، اعتبار وی را خدشه دار کرده و روابط پادشاهی با ایالات متحده و دیگر متحدان غربی را تیره کرده است.

(رویترز)

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

پاربرگ سایت

تماس با ما