لبنان: طرح 3.2 میلیارد دلاری برای حمایت از خانواده ها و پناهندگان محلی راه اندازی شد |

هدف برنامه واکنش به بحران 2022 لبنان (LCRP) ارائه کمک های اساسی به بیش از سه میلیون نفر با افزایش آسیب پذیری ها و حمایت از زیرساخت های عمومی، خدمات و اقتصاد محلی است.

این طرح رویکردی یکپارچه برای پاسخگویی به نیازهای پناهجویان سوری و فلسطینی دارد که در اثر درگیری ریشه‌کن شده‌اند و اکنون در یازدهمین سال خود قرار دارند و جوامع لبنانی میزبان آنها هستند.

خانواده ها قادر به مقابله نیستند

نجات روچدی، مقیم و هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در لبنان، گزارش داد از هر 10 سوری نه نفر در کشور l هستندزندگی در فقر، در حالی که سطح فقر نیز افزایش یافته است بطور قابل ملاحظه ای برای شهروندان لبنانی، مهاجران سوگند پناهندگان فلسطینی.

«این شرایط مکانیزم‌های مقابله‌ای منفی را به وجود می‌آورد، زیرا خانواده‌ها مجبور می‌شوند فرزندان خود را به جای مدرسه به سر کار بفرستند، وعده‌های غذایی را حذف کنند یا بدهی بدهند. این مهم است که شهرداری‌ها برای حفظ خدمات اساسی در میان شکاف‌های ظرفیت عظیم، حمایت شوند.»

خانم. روچدی در کنار نجیب میقاتی، نخست وزیر لبنان و هکتور حجار، وزیر امور اجتماعی، در مراسم افتتاحیه این طرح در بیروت، پایتخت، سخنرانی می کرد.

اولویت بالا

به گفته آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، لبنان با جمعیت کلی حدود 6.7 میلیون نفر، همچنان کشوری است که میزبان بیشترین تعداد پناهندگان سرانه و در هر کیلومتر مربع است.

لبنان بیش از 11 سال است که میزبان آوارگان سوری است. همانطور که منابع به دلیل بحران اقتصادی بیشتر می شوند، افزایش پشتیبانی برای آوارگان و برای جوامع میزبان لبنان، باقی بماند یک اولویت برای دولت لبنان و شرکای آن.” حجار.

ما از شما می‌خواهیم که در کنار لبنان، مردم و دولت آن، و در کنار آوارگان برای پاسخگویی به نیازهای فوری آنها بایستید و برای غلبه بر موانع بر سر راه بازگشت امن آنها به وطن خود، با یکدیگر همکاری کنید.»

پاسخگویی به نیازهای فزاینده

LCRP بیش از 126 شریک بشردوستانه را برای کمک به 3.2 میلیون نفر در کشور در سال جاری گرد هم می آورد. هدف از این طرح حمایت از 1.5 میلیون لبنانی، 1.5 میلیون آواره سوری و بیش از 209000 پناهنده فلسطینی است.

این طرح مکمل سایر ابتکارات بشردوستانه و توسعه ای تحت حمایت بین المللی در لبنان است، مانند طرح اصلاح، بازیابی و بازسازی که در پی انفجارهای مرگبار و ویرانگر بندر بیروت در اوت 2020 آغاز شد.

نمایی از منطقه بندری که در اثر انفجار مهیبی که در 4 اوت در بیروت لبنان رخ داد ویران شده است.

نمایی از منطقه بندری که در اثر انفجار مهیبی که در 4 اوت در بیروت لبنان رخ داد ویران شده است.

مردم سراسر کشور امسال به دلیل کاهش ارزش پول، تورم بالا، افزایش قیمت ها و از دست دادن درآمد در فقر عمیق تر فرو می روند.

شکاف‌ها در زنجیره‌های تامین، از جمله سوخت، گندم و برق، همچنان بر شرکای LCRP تأثیر می‌گذارد، آنها همچنین با فشار فزاینده‌ای از سوی مقامات محلی و جوامع برای ارائه کمک در میان نیازهای فزاینده مواجه هستند.

دولت لبنان متعهد شده است که تعداد خانواده های محلی را که از کمک های نقدی منظم بر اساس برنامه ملی هدف گذاری فقر که توسط مقامات رهبری می شود و توسط کمک کنندگان تحت LCRP تامین می شود، افزایش دهد. هدف این است که طی دو ماه آینده از 36000 خانواده به 75000 خانواده برسد.

دولت همچنین یک استراتژی ملی را برای تقویت حمایت اجتماعی از آسیب پذیرترین گروه ها در لبنان تأیید کرده است.

خارج از LCRP، مقامات ملی نیز متعهد به اجرای برنامه شبکه ایمنی اجتماعی اضطراری شده اند که با وام بانک جهانی تامین می شود.

این برنامه کمک نقدی ماهانه به حدود 60,000 از فقیرترین خانواده های لبنانی را برای یک دوره یک ساله ارائه کرده است و هدف این است که در مجموع به 150,000 خانواده برسد.

ارائه با نتایج

بشردوستانه گزارش می دهند که کمک 9 میلیارد دلاری ارائه شده از طریق LCRP از سال 2015 نتایج ملموسی را در لبنان برای جمعیت میزبان و افراد آواره نشان داده است.

به عنوان مثال، در سال گذشته نزدیک به 2.3 میلیون مشاوره بهداشتی یارانه ای از طریق مراکز مراقبت های اولیه بهداشتی ارائه شده است.

علاوه بر این، بیش از 375 میلیون دلار از طریق مداخلات مبتنی بر پول نقد برای حمایت از خانواده‌های آسیب‌پذیر سوری، لبنانی و فلسطینی به اقتصاد تزریق شد. حدود 2.1 میلیون نفر از این جوامع نیز کمک های غذایی نقدی و غیرنقدی دریافت کردند که 45 درصد افزایش نسبت به سال 2020 نشان می دهد.

در میان نیازهای رو به رشد سلامت روان، بیش از 26300 کودک سوری، لبنانی و فلسطینی و همچنین 10000 مراقب از فعالیت های متمرکز حمایت روانی اجتماعی بهره مند شدند.

علاوه بر این، نزدیک به 120 شهرداری برای تقویت ارائه خدمات اساسی از طریق پروژه های اجتماعی در مناطق پرخطر، از جمله بازسازی زیرساخت ها برای معیشت، آموزش و زمین های کشاورزی، حمایت دریافت کردند.

سازمان ملل و لبنان همکاری خود را در زمینه اصلاحات تقویت کردند

در بیانیه ای بیشتر در روز دوشنبه، سازمان ملل و لبنان توافق نامه ای را برای تقویت همکاری ها در زمینه های کلیدی و دستیابی به توسعه پایدار امضا کردند.

هدف “معامله مشارکت” تضمین حمایت هماهنگ و منسجم از پارلمان لبنان در دستیابی به اولویت های اصلی اصلاحات، با حمایت فنی تیم کشوری سازمان ملل متحد (UNCT) در لبنان است.

این توافقنامه به امضای نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان، و خانم نبیه بری رسیده است. روچدی، مقیم و هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در کشور.

هر دو مقام از پیشرفت های حاصل شده در تقویت همکاری های موجود بین UNCT و پارلمان لبنان استقبال کردند. آنها همچنین بر اهمیت تقویت و نهادینه سازی این مشارکت و افزایش تلاش های مشترک در ایجاد اصلاحات تاکید کردند.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Purchase guideDigital currencyخبرBuydigital currency tutorialdigital currency channelHome Appliancesاخبار جدیدسایت ایرانیTax attorney