قانون آب و هوای بایدن سرمایه گذاری خصوصی در ایالات متحده را تغییر می دهد

سرمایه گذاری خصوصی در پروژه های انرژی پاک مانند پانل های خورشیدی، انرژی هیدروژنی و وسایل نقلیه الکتریکی از زمانی که پرزیدنت بایدن لایحه گسترده آب و هوا را در سال گذشته امضا کرد، افزایش یافته است، تحولی که نشان می دهد چگونه معافیت های مالیاتی و یارانه های فدرال به تغییر شکل بخشی از هزینه های مصرف کنندگان و شرکت ها در جهان کمک می کند. ایالات متحده. ایالت ها.

داده های جدید منتشر شده در روز چهارشنبه نشان می دهد که قانون آب و هوا و سایر بخش های برنامه اقتصادی آقای بایدن به تسریع توسعه زنجیره های تامین خودرو در جنوب غربی آمریکا کمک می کند و قطب های سنتی تولید خودرو در این صنعت را در غرب میانه و جنوب شرقی تقویت می کند. قانون 2022، که تنها با حمایت دموکرات ها تصویب شد، به سرمایه گذاری در مناطق مستحکم محافظه کار مانند تنسی، میشیگان و نوادا کمک کرد. این قانون همچنین به کاهش هزینه‌های خودروهای الکتریکی و پنل‌های خورشیدی خانگی در کالیفرنیا، آریزونا و فلوریدا کمک کرد.

داده‌ها نشان می‌دهد که در سالی که از تصویب قانون آب و هوا می‌گذرد، هزینه‌های مربوط به فناوری‌های انرژی پاک 4 درصد از کل سرمایه‌گذاری کشور در سازه‌ها، تجهیزات و کالاهای بادوام مصرف‌کننده را تشکیل می‌دهد که بیش از دو برابر سهم چهار سال قبل از آن است.

این قانون تاکنون نتوانسته است صنعت کلیدی را در گذار از سوخت‌های فسیلی که آقای بایدن در تلاش برای تسریع آن است، تقویت کند: انرژی بادی. علیرغم مشوق های قوی قانون آب و هوا برای تولیدکنندگان، سرمایه گذاری داخلی در تولید باد در سال گذشته کاهش یافته است. و تا به امروز، قانون مسیر هزینه های مصرف کننده برای برخی از فناوری های صرفه جویی در انرژی، مانند پمپ های حرارتی با راندمان بالا را تغییر نداده است.

اما این گزارش که به سطح ایالتی ارائه می‌شود، اولین نگاه دقیق به نحوه تأثیرگذاری سیاست‌های صنعتی آقای بایدن بر تصمیمات سرمایه‌گذاری انرژی پاک در بخش خصوصی را ارائه می‌کند.

این داده ها از Clean Investment Monitor، یک ابتکار جدید از شرکت مشاوره Rhodium Group می آید. و مرکز تحقیقات انرژی و سیاست زیست محیطی در موسسه فناوری ماساچوست. یافته های آن فراتر از تخمین های ساده کاخ سفید و جاهای دیگر است و جامع ترین نگاه را به اثرات برنامه اقتصادی آقای بایدن بر اقتصاد رو به رشد انرژی پاک آمریکا ارائه می دهد.

در میان محققانی که اولین برش داده ها را انجام دادند، ترور هاوسر، مقام سابق دولت اوباما، شریک رودیوم بودند. و برایان دیز، مدیر سابق شورای اقتصاد ملی آقای بایدن، که یکی از همکاران نوآوری در MIT است.

قانون کاهش تورم، که توسط آقای بایدن در آگوست 2022 امضا شد، حاوی انگیزه‌های سودآور بسیاری برای تشویق تولید داخلی و تسریع روند گذار کشور از سوخت‌های فسیلی است. این شامل مشوق های مالیاتی گسترده برای تولید باتری پیشرفته، نصب پنل های خورشیدی، خرید وسایل نقلیه الکتریکی و سایر ابتکارات است. بسیاری از این معافیت‌های مالیاتی تقریباً نامحدود هستند، به این معنی که اگر بتوانند سرمایه‌گذاری جدید کافی را جذب کنند، ممکن است صدها میلیارد دلار یا حتی یک تریلیون دلار برای مالیات دهندگان هزینه داشته باشند.

مقامات دولت بایدن با شمارش اعلامیه‌های شرکت‌ها مبنی بر هزینه‌های جدید مرتبط با این قانون، تلاش کرده‌اند تأثیرات این قانون را در کنار زیرساخت‌های دوحزبی و قوانین نیمه‌رسانا که قبلاً توسط رئیس‌جمهور امضا شده بود، بسنجند. بر اساس برآوردهای وب سایت کاخ سفید، شرکت ها تاکنون متعهد شده اند 511 میلیارد دلار برای هزینه های جدید مربوط به قوانین، از جمله 240 میلیارد دلار برای وسایل نقلیه الکتریکی و فناوری انرژی پاک، هزینه کنند.

تجزیه و تحلیل رودیوم و MIT از داده‌های آژانس‌های فدرال، گروه‌های تجاری، اعلامیه‌های شرکتی و پرونده‌های اوراق بهادار، گزارش‌های خبری و سایر منابع استفاده می‌کند تا در زمان واقعی تخمین بزند که چه میزان سرمایه‌گذاری در فناوری‌های کاهش انتشار هدفمند انجام می‌شود. با دستور کار آقای بایدن. در مقایسه، داده های آن به سال 2018 در دوره ریاست جمهوری دونالد جی. ترامپ برمی گردد.

این ارقام نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری واقعی تجاری و مصرف‌کننده فاش نشده در فناوری‌های انرژی پاک، در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ و نیمه اول سال ۲۰۲۳، پس از امضای قانون آب و هوا توسط آقای بایدن، بالغ بر ۲۱۳ میلیارد دلار بوده است. این رقم در مقایسه با 155 میلیارد دلار در سال قبل در زمان آقای ترامپ و 81 میلیارد دلار در سال اول داده ها افزایش یافته است.

روند در داده ها نشان می دهد که تأثیر دستور کار آقای بایدن بر سرمایه گذاری در انرژی پاک بسته به اقتصاد فعلی هر فناوری هدف متفاوت است.

بزرگ‌ترین دستاوردهای آقای بایدن تشویق افزایش سرمایه‌گذاری در تولید آمریکایی و تسریع سرمایه‌گذاری در فناوری‌هایی است که در بازار نسبتاً جدید هستند.

داده‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری واقعی در تولید انرژی پاک، که تا حدی توسط سرمایه‌گذاری خارجی پشتیبانی می‌شود، مانند کارخانه‌های باتری گرجستان، بیش از دو برابر شده است و در مجموع به 39 میلیارد دلار رسیده است. در سال 2018، تقریبا هیچ سرمایه گذاری وجود نداشت.

بخش عمده ای از این هزینه ها بر روی زنجیره تامین وسایل نقلیه الکتریکی، از جمله یک خوشه جدید عملیات جنوب غربی در کالیفرنیا، نوادا و آریزونا متمرکز شده است. قانون کاهش تورم شامل مشوق های مالیاتی متعددی برای چنین سرمایه گذاری هایی با الزامات محتوای محلی با هدف تشویق تولید مواد معدنی حیاتی، باتری ها و مجموعه های خودرو در ایالات متحده است.

برندگان بزرگ سرمایه گذاری در تولید، به عنوان سهمی از اقتصادهای ایالتی، ایالت های سنتی خودرو باقی می مانند: تنسی، کنتاکی، میشیگان و کارولینای جنوبی.

همچنین به نظر می رسد که قانون آب و هوا سرمایه گذاری در به اصطلاح هیدروژن سبز را که اتم های آب را برای تولید سوخت های صنعتی تقسیم می کند، سنگین کرده است. همچنین به مدیریت کربن اشاره دارد که تلاش می‌کند انتشار گازهای گلخانه‌ای از نیروگاه‌های موجود را جمع‌آوری و ذخیره کند یا کربن را از جو حذف کند. همه این فناوری‌ها قبل از اینکه قانون به آنها معافیت‌های مالیاتی بدهد، برای جلب توجه در ایالات متحده تلاش کردند.

بیشتر سرمایه گذاری در جذب هیدروژن و کربن در امتداد سواحل خلیج مکزیک متمرکز شده است، منطقه ای پر از شرکت های سوخت فسیلی موجود که شروع به انشعاب در این فناوری ها کرده اند. بخش عمده دیگری از سرمایه گذاری جذب کربن در ایالت های غرب میانه مانند ایلینویز و آیووا متمرکز شده است، جایی که شرکت هایی که اتانول ذرت و سایر سوخت های زیستی تولید می کنند شروع به سرمایه گذاری در تلاش هایی برای جداسازی انتشار آنها کرده اند.

آقای هاوسر در مصاحبه ای گفت: مشوق های این فناوری ها در قانون کاهش تورم، همراه با حمایت های دیگر در قانون زیرساخت های دو حزبی، “به طور اساسی اقتصاد این دو فناوری را تغییر می دهد و برای اولین بار آنها را به طور گسترده رقابت می کند.” .

انگیزه‌های دیگر هنوز به اقتصاد فناوری‌های حیاتی، به‌ویژه انرژی بادی، که در سال‌های اخیر رونق گرفته است، اما با گران‌تر شدن تامین مالی پروژه‌ها با مشکلات جهانی مواجه شده‌اند، تضعیف نشده است.

سرمایه گذاری باد در نیمه اول سال جاری کمتر از هر زمان دیگری از زمان راه اندازی پایگاه داده بود.

پروژه‌های بادی در ایالات متحده برای هدایت فرآیندهای دولت برای صدور مجوز، انتقال و مکان‌یابی پروژه‌ها، از جمله مخالفت برخی از قانون‌گذاران ایالتی و محلی، با چالش‌هایی مواجه هستند. آقای هاوسر خاطرنشان کرد که سرمایه گذاری در پروژه های خورشیدی و فضای ذخیره سازی خورشیدی را می توان نزدیک به مصرف کنندگان انرژی ساخت و موانع کمتری برای غلبه بر آنها وجود داشت و سرمایه گذاری در آنها در سه ماهه دوم سال 2023 نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش یافته است.

برخی از بازارهای مصرفی تحت تأثیر وعده معافیت های مالیاتی برای فناوری های جدید انرژی قرار ندارند. آمریکایی ها هزینه های خود را برای پمپ های حرارتی افزایش نداده اند، حتی اگر قانون 2000 دلار برای خرید پمپ جدید پوشش دهد. به گفته آقای هاوسر، تمام ایالت هایی که اقتصاد آنها در سال گذشته بیشترین هزینه را برای پمپ های حرارتی کرده اند، در جنوب شرقی متمرکز شده اند – جایی که مصرف کنندگان احتمالاً قبلاً آنها را دارند و به آنها نیاز دارند. از جدید.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

BuyPurchase guideخبرDigital currencyHome Appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialسایت ایرانیپوکر آنلایناخبار جدید
تماس با ما