فضانورد آمریکایی و دو فضانورد روسی در حالی به ایستگاه فضایی می‌رسند که جنگ در اوکراین ادامه دارد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

ناسا روز چهارشنبه اعلام کرد یک فضانورد آمریکایی و دو فضانورد روسی پس از منفجر شدن در یک پرواز روسیه در یک نمونه نادر از همکاری بین مسکو و واشنگتن، سالم به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) رسیده اند.

آژانس فضایی روسیه و ناسا هر دو فیلم زنده از پرتاب از قزاقستان را پخش کردند و مفسرانی که از طریق فید صحبت می کردند، گفتند که این پرتاب پایدار است و خدمه “احساس خوبی دارند”.

این سه نفر به همراه سه فضانورد روسی دیگر، سه فضانورد دیگر آمریکایی و یک فضانورد ایتالیایی، شش ماه را در ایستگاه فضایی بین المللی سپری خواهند کرد.

در پاسخ، پایتخت‌های غربی از جمله واشنگتن با تحریم‌های بی‌سابقه‌ای به مسکو ضربه زدند و روابط دوجانبه به پایین‌ترین حد خود رسیده است.

انتظار می‌رود تنها فضانورد زن فعال روسیه، آنا کیکینا، در اوایل اکتبر با فضاپیمای SpaceX Crew Dragon به ایستگاه مداری سفر کند.

فضانوردان روسی و فضانوردان غربی به دنبال دوری از درگیری هایی هستند که بر روی زمین در حال وقوع است، به ویژه هنگامی که با هم در مدار هستند.

روسیه ISS را ترک می کند

تنش‌ها در حوزه فضایی از زمانی که واشنگتن تحریم‌ها علیه صنعت هوافضای مسکو را اعلام کرد، افزایش یافته است – که هشدارهای دیمیتری روگوزین، رئیس سابق فضایی روسیه، از حامیان سرسخت جنگ اوکراین را برانگیخت.

آژانس فضایی ایالات متحده ناسا این تصمیم را “توسعه ای ناگوار” خواند که مانع از کار علمی در ایستگاه فضایی بین المللی می شود.

ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال 1998 و در زمان امیدواری برای همکاری ایالات متحده و روسیه پس از مسابقه فضایی آنها در طول جنگ سرد به فضا پرتاب شد.

کارشناسان می گویند Roscosmos اکنون سایه ای از خود سابق خود است و در سال های اخیر متحمل یک سری شکست ها شده است، از جمله رسوایی های فساد و از دست دادن تعدادی از ماهواره ها و سایر فضاپیماها.

(AFP)

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Purchase guideDigital currencyخبرBuydigital currency tutorialdigital currency channelHome Appliancesاخبار جدیدسایت ایرانیTax attorney