فاجعه سد Kakhovka یک بحران بهداشتی در حال ساخت: WHO

نماینده سازمان جهانی بهداشت در اوکراین دکتر. Jarno Habicht به خبرنگاران گفت که پس از فروپاشی سد که باعث سیل شدید و جابجایی گسترده شد، نگرانی اصلی آژانس شیوع احتمالی بیماری بود. بیماری های منتقله از آب مانند وبا و حصبه و همچنین بیماری های منتقله از طریق جوندگان.

تیم‌های آژانس وضعیت را در زمین زیر نظر داشتند و بودند آماده برای افزایش پشتیبانی، او گفت.

ترس از امنیت آب و غذا

دکتر. هابیشت خاطرنشان کرد که در بهار، WHO کیت های وبا را به مردم منطقه خرسون و مناطق همجوار ارائه کرده بود. اقدامات پیشگیرانه“. پیام‌های ایمنی آب با همکاری وزارت بهداشت اوکراین در رسانه‌های اجتماعی به همراه مطالب اطلاعاتی در مورد چگونگی جلوگیری از بیمار شدن در اثر آب آلوده به اشتراک گذاشته می‌شد.

اما وضعیت به سرعت در حال پیشرفت بود، دکتر. هابیشت گفت و صدها هزار نفر به آب آشامیدنی نیاز داشتند.

وی همچنین خاطرنشان کرد که WHO و شرکای خود در این زمینه در حال نظارت بر تأثیر طولانی مدت این بیماری هستند انتشار مواد شیمیایی خطرناک داخل آب. امنیت غذایی یکی دیگر از نگرانی های عمده در شهرک های سیل زده بود.

به گفته دفتر هماهنگی کمک های سازمان ملل متحد (OCHA) تا روز دوشنبه، سازمان ملل و شرکا آب، اقلام بهداشتی و غذا را به نزدیک به 180000 نفر در مناطق آسیب دیده تحویل داده اند.

دکتر. هابیشت همچنین از گفتگوهای جاری با مقامات درباره خطوط لوله برای حمایت از شهرهای همسایه مانند کریوی ریه و میکولایف که با کمبود آب مواجه هستند، خبر داد.

“اورژانس در شرایط اضطراری”

نماینده سازمان بهداشت جهانی تلفات سلامت روان ناشی از ویرانی بر روی جمعیت را “قابل توجه” توصیف کرد و توضیح داد که رودخانه دنیپرو در تابستان بسیار مورد تردد مردم محلی بود و فاجعه انسانی در این منطقه “خاطرات مردم را خراب کرد”.

این وضعیت به دنبال ماه‌ها حمله به زیرساخت‌های غیرنظامی و «زمستان تاریک و سرد» در میان قطع برق، ناراحتی مردم را تشدید کرده است. هابیشت گفت.

به طور کلی، بیش از 10 میلیون نفر در کشور به سلامت روان نیاز دارند. وی تاکید کرد: این یک اورژانس در شرایط اضطراری است.

دسترسی به مراقبت

دکتر. هابیشت همچنین عدم مراقبت از بیماری‌های غیرواگیر را به دلیل آبگرفتگی بسیاری از مراکز بهداشتی و مشکلات تامین آب و برق که زنجیره سرما را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اعلام کرد. او گفت که آسیب آب بر تأسیسات بهداشتی تأثیرات مشابهی با حملات روسیه در اکتبر گذشته به زیرساخت های انرژی کشور داشت. بسیاری از افراد مسن در منطقه به دلیل عدم مراقبت در معرض خطر خاصی قرار داشتند.

تجهیزات پزشکی، از جمله کیت های ذات الریه و کیت های کودکان، بخشی از کاروان های بشردوستانه به خرسون در هفته گذشته بود و این هفته، دکتر دکتر. هابیشت گفت. سازمان جهانی بهداشت و شرکا نیز در حال ارزیابی نیازهای مربوط به بازسازی امکانات بهداشتی بودند.

کار به عنوان یک

دکتر با تشریح سازماندهی عملیات روی زمین. هابیشت تاکید کرد که کل سازمان ملل تحت رهبری دنیس براون، هماهنگ کننده امور بشردوستانه و مقیم، با هم کار می کنند. هر روز یک جلسه هماهنگی برگزار می شد در مورد چگونگی حمایت از صدها هزار غیرنظامی ناامید همراه با دولت اوکراین و شرکا.

وی همچنین یادآور شد که هنوز دسترسی بشردوستانه به بخش‌هایی از مناطق آسیب‌دیده تحت اشغال روسیه وجود ندارد و تضمین‌های امنیتی مورد نیاز «برای رفتن به آنجا و نجات جان انسان‌ها» در حال حاضر مورد بحث قرار گرفته است.

حمله به Kryvyi Rih

در همین حال، بر اساس گزارش رسانه‌ها، روز سه‌شنبه، حمله موشکی روسیه به شهر کریوی ریه در منطقه دنیپروپتروفسک اوکراین به یک ساختمان مسکونی اصابت کرد و دست‌کم ۱۱ غیرنظامی کشته شدند.

شهر مرکزی اوکراین زادگاه رئیس جمهور ولدیمیر زلنسکی است.

دنیز براون این حمله را محکوم کرد و گفت: «تهاجم روسیه بار دیگر، جان مردم را گرفت و برای مردم اوکراین رنج آوردو اصرار بر این که غیرنظامیان و زیرساخت های غیرنظامی هرگز نباید هدف قرار گیرند، مطابق با قوانین بین المللی بشردوستانه.

این شهر همچنین تحت تأثیر تخریب سد کاخوفکا قرار گرفته است زیرا آبرسانی به ساکنان به شدت محدود شده است.

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

BuyPurchase guideخبرDigital currencyHome Appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialسایت ایرانیپوکر آنلایناخبار جدید
تماس با ما