طراحی ربات های ماکرو هوشمند و دائمی با مغز الکترونیکی است!

فرارو- محققان دانشگاه کلنل آمریکا قبلاً توانسته‌اند ربات‌های میکروسکوپی بسازند که می‌توانند بخزند، شنا کنند، راه بروند و خودشان را جمع کنند. برای جابجایی ربات ها، آنها باید رشته هایی را به آنها متصل می کردند یا پرتوهای لیزر را مستقیماً به قسمت های ربات نشان می دادند.

बह रोगल फरारो बह निकल अग रहनामातो، آنها اکنون توانسته اند مغزهای الکترونیکی را روی ربات های خورشیدی با اندازه 100 تا 250 میکرومتر (کوچکتر از سر مورچه)، امکان راه رفتن روبات های خورشیدی با اندازه 100 تا 250 میکرومتر (کوچکتر از سر مورچه) نصب کنند. یک مورچه) بدون کنترل خارجی و غیره.

این نوآوری راه را برای نسل جدیدی از دستگاه های میکروسکوپی هموار می کند. دستگاه‌هایی که می‌توانند باکتری‌ها را ردیابی کنند، مواد شیمیایی را استشمام کنند، آلاینده‌ها را از بین ببرند و جراحی ماکروسکوپی را انجام دهند.

مقاله این تیم با عنوان “ربات های میکروسکوپی با کنترل دیجیتال داخلی” در مجله Science Robotics در تاریخ 21 سپتامبر منتشر شد. مغز این ربات در واقع یک مدار ساعت کامل اکسید فلز-نیمه هادی (CMOS) است که از هزار ترانزیستور و همچنین آرایه هایی از دیودها، مقاومت ها و خازن ها تشکیل شده است. مدار CMOS یک سیگنال یکپارچه تولید می کند که با تولید یک سری امواج مربع فرکانس با تغییر فاز، حرکت ربات را تنظیم می کند.

انتهای ربات محرک‌های مبتنی بر پلاتین است و مدار و انتهای آن توسط فتوولتائیک تغذیه می‌شوند. فیزیکدان «اتای کوهن» می گوید: «توانایی حفظ یک فرمان به ما این امکان را می دهد که به ربات دستوراتی بدهیم. سپس مغز به صورت درونی تشخیص می دهد که چگونه این دستورات را اجرا کند. ربات ممکن است چیزی در مورد محیط خود بگوید. در این صورت نمی‌توانیم به او بگوییم چه کار کند.»

ربات های مدرن تقریباً 10000 برابر کوچکتر از ربات های مجهز به CMOS هستند و می توانند با سرعت بیش از 10 میکرومتر در ثانیه حرکت کنند. ربات های میکروسکوپی بسیار پیچیده، کاربردی و قابل برنامه ریزی هستند. آنها علاوه بر محرک ها به سنسورهایی نیز مجهز هستند.

این روبات ها انقلاب بزرگی در پزشکی ایجاد خواهند کرد. چیزی که بتواند بین بافت های بدن حرکت کند، سلول های خوب و بد را شناسایی کند و سلول های بد را از بین ببرد. در اصطلاح محیط زیست، ما می توانیم رباتی داشته باشیم که می داند چگونه آلاینده ها و مواد شیمیایی خطرناک را شناسایی کرده و آنها را از بین ببرد.

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

BuyPurchase guideخبرDigital currencyHome Appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialسایت ایرانیپوکر آنلایناخبار جدید
تماس با ما