“صاحب خانه وگان” به دنبال مستاجر برای آپارتمان آفتابی است. گرفتن وجود دارد.

فهرست املاک و مستغلات که هفته گذشته برای مدت کوتاهی در بروکلین ظاهر شد، فریبنده به نظر می‌رسید: دو آپارتمان بزرگ، آفتاب‌گرفته و تمام طبقه در یک خانه شهری بزرگ آجری در فورت گرین با فضاهای بیرونی تماشایی و جزئیات دوره.

دلال نوشت: “صاحبخانه شگفت انگیز وگان” تنها یک قانون خانه داشت: “در ساختمان گوشت یا ماهی وجود ندارد.”

حتی در شهری که اجاره‌دهندگان برای زندگی در آپارتمانی با وان حمام در آشپزخانه یا استودیویی آنقدر باریک که بتوانید هر دو دیوار را به یکباره لمس کنید، قیمت‌های عمارتی می‌پردازند، پیاده‌روی بدون گوشت غیرعادی است.

اما در یک خانه باز فقط با قرار ملاقات در روز یکشنبه، جریان ثابت مستاجران احتمالی – که فقط برخی از آنها گفتند گیاهخوار هستند – نشان داد که این قانون یک معامله خودکار نیست. (ظاهراً قیمت هم نبود: آپارتمان ها، هر دو یک خوابه، با قیمت 4500 و 5750 دلار اجاره داده می شوند.)

در واقع، کارگزار، آندریا کلی، به یکی از مشتریان بالقوه توضیح داد که گوشت خواران ممنوع نشده بودند. در حال پختن گوشت و ماهی بود. او گفت: “این فقط گیاهخواری نیست، اما مالک در ساختمان زندگی می کند و نمی خواهد بوی گوشت پخته شده به طبقه بالا سرازیر شود.”

بنابراین، سوشی، استیک تارتار و بیرون آوردن: بله. کباب کردن مرغ: نه.

مالک، میکال آریه لرر، از صحبت با خبرنگار خودداری کرد و خانم. کلی و کارفرمایانش در داگلاس الیمن از اظهار نظر خودداری کردند. غرفه خانم شوهر سابق لرر که مالک این ساختمان است و همچنین گیاهخوار است، گفت که هر دو از زمان خرید خانه در سال 2007 از اجاره دادن به گوشتخوارانی که آشپزی می کنند خودداری کرده اند.

شوهر سابق، موتی لرر، گفت: «این در مورد تبعیض نیست. “شما باید در ساختمان جا شوید.”

همه اینها این سوال را ایجاد می کند: آیا این قانونی است؟

به نظر می رسد. قانون حقوق بشر این شهر 14 ویژگی را فهرست می کند که مالکان اجازه ندارند در تصمیم گیری برای اجاره آپارتمان به شخصی در نظر بگیرند، از جمله سن، نژاد، وضعیت خانوادگی، شغل، منبع درآمد و گرایش جنسی. علاقه به همبرگر یکی از آنها نیست.

ساختن قانون ضد تبعیض «مجاز مگر اینکه به طور خاص ممنوع باشد» است که امتناع مالکان از اجاره به سیگاری‌ها را کاملاً قانونی می‌کند – آنها نیز طبقه‌ای تحت حمایت نیستند.

لوکاس آ. فرارا، استاد کمکی در دانشکده حقوق نیویورک و یکی از نویسندگان کتاب چند جلدی “روش صاحبخانه و مستاجر در نیویورک”، گفت که یک مستأجر بالقوه ممکن است بتواند با ممنوعیت گوشت مبارزه کند، اگر مثلاً نشان دهد آنها یک وضعیت پزشکی داشتند که مستلزم نوعی “مسکن معقول” از طرف صاحبخانه بود.

آقای “غایب استثنایی از این نوع.” فرارا نوشت: “محدودیت در غیر این صورت مجاز خواهد بود.”

فهرستی که این قانون را در nextdoor.com ذکر می‌کرد، روز جمعه، یک روز پس از انتشار حذف شد، اما داگلاس الیمن همچنان آپارتمان‌ها را در سایت خود فهرست می‌کند، هرچند بدون اشاره به سیاست گوشت. در فهرست‌ها ذکر شده است: «گربه‌ها به صورت موردی استقبال می‌کنند (لطفاً فقط یک مورد)».

یک زوج کنجکاو که از قانون گوشت اطلاعی نداشتند، وقتی در مورد آن شنیدند، ابهام کردند.

زن، تسا روبن، گفت: “اوه، ما این الزامات را برآورده نمی کنیم.”

سپس او و شریک زندگی اش، داریان قاسمی، کمی بیشتر فکر کردند.

خانم گفت: «به هر حال ما خیلی سفارش می دهیم. روبن، 29 ساله، که برای یک سازمان غیرانتفاعی کار می کند.

آقای می‌گوید: «تراس باحال به نظر می‌رسد. قاسمی 31 ساله که در زمینه فروش فعالیت می کند.

آنها به دلیل نداشتن وقت ملاقات برای مشاهده آپارتمان ها نتوانستند وارد ساختمان شوند. پس از کمی بحث، آنها به این نتیجه رسیدند که این احتمالاً برای بهترین است.

خانم “چه چیزی من را عصبی تر از خود قانون می کند.” روبن گفت: “این است که بدانی یک نفر در طبقه بالا هست که مطمئن شود دنبالش می کنی.”

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

BuyPurchase guideخبرDigital currencyHome Appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialسایت ایرانیپوکر آنلایناخبار جدید
تماس با ما