شمال غربی اروپا برای طوفان سیاران آماده می شود

بسیاری از شمال غرب اروپا روز سه شنبه در حالت آماده باش قرار گرفتند زیرا طوفان سیاران تهدید می کرد بادهای شدید و باران شدید را به منطقه بیاورد.

آژانس ملی Meteo-France اعلام کرد که سه بخش فرانسوی – Finistere، Cotes-d’Armor و Manche – در نیمه شب (2300 GMT) در بالاترین سطح هشدار طوفان قرمز قرار خواهند گرفت.

وی افزود که هر دوی آنها تحت اخطار حداکثر سیل قرار خواهند گرفت.

در مجموع 17 بخش در امتداد سواحل فرانسه، از منطقه Girond تا شمال Hauts de France، در حالت هشدار نارنجی درجه پایین قرار خواهند گرفت.

در بریتانیا، اداره هواشناسی اعلام کرد که رگبار باران شدید، خطر جاری شدن سیل در برخی مناطق و بادهایی با سرعت 60 تا 70 مایل در ساعت در سواحل جنوبی انگلیس وجود خواهد داشت.

فرانسوا گوراند پیش‌بینی‌کننده هوا-فرانس روز سه‌شنبه هشدار داد که در فرانسه، طوفان بادهایی با سرعت 170 کیلومتر (106 مایل) در ساعت، به‌ویژه در امتداد سواحل شمال غربی بریتانی و نرماندی خواهد داشت.

بر اساس اطلاعات سازمان هواشناسی، میزان بارش در آن مناطق تنها در 6 ساعت به 50 میلی متر می رسد.

انتظار می رود سیاران قبل از نیمه شب چهارشنبه با بادهای ساحلی تا 150 کیلومتر در ساعت و مرحله دوم طوفانی شدیدتر چند ساعت بعد با بادهای داخلی تا 130 کیلومتر در ساعت به بریتانی برسد.

خدمات راه آهن لغو شد

وزارت کشور فرانسه اعلام کرد که 3200 آتش نشان در آسیب پذیرترین مناطق مستقر خواهند شد.

مقامات نسبت به سقوط درختان و بسته شدن جاده ها هشدار دادند و از مردم خواستند در صورت امکان در خانه بمانند و از ساحل دوری کنند.

اپراتور ملی راه‌آهن SNCF قطارهای منطقه‌ای را در مناطقی که بیشترین آسیب را دیده‌اند به حالت تعلیق درآورد و همچنین تعدادی از خدمات ریلی پرسرعت TGV را لغو کرد.

یورواستار به خبرگزاری فرانسه گفت که انتظار اختلالات و تأخیر دارد، به مسافران توصیه می کند که سفرهای خود را که برای پنجشنبه برنامه ریزی شده اند به تعویق بیاندازند.

فرودگاه برست، در غرب بریتانیا، از بعدازظهر چهارشنبه تا اوایل پنجشنبه بسته خواهد بود و اکثر کشتی‌ها به جزایر برتون به حالت تعلیق در خواهند آمد.

فرودگاه کویمپر در بریتانی صبح چهارشنبه به مدت 24 ساعت بسته شد.

Olivier Caumont، همچنین در Meteo-France، به خبرنگاران گفت که امواج می توانند تا 10 متر (33 فوت) برسند.

مقامات دریایی نسبت به خروج قایق ها به دریا یا حتی نزدیک شدن به ساحل “با ماشین یا پیاده” هشدار جدی دادند.

“دراز بکشید، انگشتان دست دراز بکشید”

آنها همچنین گفتند که یک یدک کش قدرتمند برای کمک به هر کشتی در مضیقه مستقر خواهد شد.

اولیویه لابان، رئیس کمیته شیلات در حوزه آرکاشون در جنوب غربی فرانسه گفت: «تمام کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که دراز بکشیم و انگشتان خود را روی هم بگذاریم».

کیت مارکس، مدیر وظیفه سیل آژانس محیط زیست بریتانیا، به مردم هشدار داد که از رودخانه های متورم و رانندگان دوری کنند تا از سیلاب جلوگیری کنند و گفت که امکان وقوع سیل قابل توجه وجود دارد.

طوفان سیاران کمتر از دو هفته پس از آن رخ می دهد که طوفان بابت پنج نفر را در بریتانیا در نتیجه سیل شدید و بادهای شدید کشت.

دان سوری، معاون اداره هواشناسی اداره هواشناسی، گفت: بخش‌هایی از جنوب ولز و جنوب غربی انگلیس می‌توانند تا 80 میلی‌متر (بیش از سه اینچ) باران ببینند.

سیل ناشی از باران سیل آسا در شرق ایرلند شمالی تاکنون 12000 کیسه شن مستقر کرده است.

به کشورهای خودگردان بریتانیا در جزایر مانش، در سواحل شمال فرانسه، هشدار داده شده است که برای سیل آماده شوند.

تمام راه به اسپانیا

در بلژیک، اداره هواشناسی هشدار نارنجی برای سواحل فلاندری و هشدار زرد برای بقیه کشور صادر کرد و خواستار “احتیاط بزرگ” شد.

شهرهای بروکسل، آنتورپ و لیژ اعلام کردند که پارک‌ها در بعدازظهر چهارشنبه و تمام روز پنجشنبه تعطیل خواهند بود.

استان‌های فلاندرز غربی و فلاندر شرقی هر دو گفته‌اند که دسترسی به امکانات ورزشی در فضای باز را می‌بندند و ورود مردم به جنگل‌ها یا ذخایر طبیعی را ممنوع می‌کنند.

در همسایگی هلند، سرویس هواشناسی کد هشدار زرد را برای روز پنجشنبه صادر کرد، در حالی که به رانندگان توصیه شد برای جلوگیری از ترافیک از خانه کار کنند.

چندین مدرسه گفتند روز پنجشنبه تعطیل یا نیمه تعطیل خواهند بود.

انتظار می‌رود تاثیر سیاران در جنوب اسپانیا در روز پنجشنبه احساس شود، جایی که باد به سرعت 90 کیلومتر در ساعت رسید.

مقامات از مردم خواستند تا پارچه های برزنتی را بردارند، زیر درختان راه نروند و گلدان های گل را از بالکن نبرند.

اگرچه طوفان ها یک پدیده طبیعی هستند، اما دانشمندان می گویند تغییرات آب و هوایی ممکن است آنها را بدتر کند.

سیل احتمالاً با افزایش سطح اقیانوس ها در نتیجه ذوب شدن یخچال ها تشدید می شود.

(AFP)

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyBuyPurchase guideخبرdigital currency channelHome Appliancesdigital currency tutorialسایت ایرانیاخبار جدیدخرید فالوور اینستاگرام