سفر به کدام کشور خارجی ارزان تر است؟

سفر به کشورهای خارجی یکی از سفرهای جذابی است که افراد زیادی در دنیا به آن علاقه مند هستند. با سفر به خارج از کشور می توانید کشورهای جدید، فرهنگ های جدید، سبک های زندگی متفاوت و موارد دیگر را تجربه کنید. می توانید ملاقات کنید و تجربیات جدیدی کسب کنید.

افراد زیادی در کشور ما علاقه مند به سفر به خارج از کشور هستند، اما متاسفانه به دلیل مشکلات اقتصادی در کشور ما، هزینه سفر به کشورهای خارجی برای ایرانی ها می تواند بسیار بالا باشد. به همین دلیل بسیاری از مردم به دنبال کشورهای ارزانتر از ایران هستند. برای پاسخ به این سوال که سفر به کدام کشور خارجی ارزانتر است، با ما همراه باشید تا شما را با چند کشور ارزان آشنا کنیم.

کشورهایی که هزینه سفر پایینی دارند

اگر بخواهیم کشورهایی که سفر در آنها ارزان است را به شما معرفی کنیم، کشورهای دنیا از چند جنبه قابل بررسی و ارزیابی هستند. برخی از کشورها به ایران نزدیک و همسایه هستند و بنابراین نیازی به پرداخت مبلغ زیادی برای خرید بلیط هواپیما خارجی و سفر به این کشورها نیست. از سوی دیگر، برخی از کشورها اقتصاد ضعیفی دارند و به همین دلیل هزینه سفر پایین است. با توجه به این عوامل، اگر بخواهیم کشورهایی را با هزینه های سفر کم به شما معرفی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارمنستان

ارمنستان یکی از ارزان ترین کشورهای همسایه ایران است. ارمنستان نیازی به ویزا ندارد و هزینه بلیط هواپیما و اقامت بسیار پایین است. این امکان را به شما می دهد تا با کمترین قیمت به این کشور سفر کنید.

اگر قصد سفر به ارمنستان را دارید بهترین زمان برای سفر به این کشور فصل بهار و پاییز است. هوا در این فصول معتدل است. در مجموع ارمنستان کشوری زیبا و جذاب با جاذبه های گردشگری فراوان است و انتخاب خوبی برای سفرهای ارزان و مقرون به صرفه است.

گرجستان

یکی دیگر از کشورهای ارزان قیمت برای سفر، گرجستان است. گرجستان نیز یکی از کشورهای همسایه ایران است و از نظر اقتصادی برای سفر مقرون به صرفه است. هزینه بلیط هواپیما و اقامت در گرجستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار کمتر است.

آنچه باید به آن توجه کنید این است که بهترین زمان برای سفر به گرجستان بهار و پاییز است. آب و هوای این کشور در این فصول معتدل است. البته از این نکته هم نباید غافل شد که اگر قصد بازدید از دیدنی های تاریخی و طبیعی گرجستان را دارید، فصل بهار و پاییز بهترین انتخاب هستند; اما اگر قصد دارید از فعالیت های زمستانی مانند اسکی و اسنوبورد لذت ببرید، فصل زمستان بهترین گزینه برای سفر به گرجستان است.

بوقلمون

سفر به کدام کشور خارجی ارزان تر است؟

یکی دیگر از مقاصد گردشگری محبوب ایرانیان ترکیه است. با توجه به سیاست جذاب گردشگری دولت ترکیه، قیمت بلیط از تهران به استانبول پایین است. همچنین می توانید با قیمت ارزان تری نسبت به سایر کشورهای اروپایی به این کشور سفر کنید.

استانبول یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در بین ایرانیان ترکیه است و پیشنهاد ما این است که اگر قصد سفر به این منطقه را دارید در ماه های بهار و پاییز به این کشور سفر کنید. همچنین در صورت خرید بلیط ارزان پرواز استانبول به تهران برای رفت و برگشت، باز هم می توانید در هزینه های سفر خود صرفه جویی کنید.

هند

هند یکی از ارزان ترین کشورهای جهان است و با وجود اینکه مرز مشترکی با کشورمان ندارد، در مقایسه با سایر کشورهای شرق آسیا فاصله زیادی بین این کشور و ایران وجود ندارد. هزینه کم غذا، حمل و نقل عمومی و اقامت در هند، این کشور را به انتخابی عالی برای افرادی که می خواهند با بودجه کم سفر کنند، تبدیل کرده است.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که ایرانیان برای سفر به هند به ویزای توریستی نیاز دارند و ویزای توریستی این کشور 30 ​​روزه صادر می شود. بهتر است بدانید که بهترین زمان برای سفر به این کشور بهار و پاییز است.

ویتنام

اگر قصد سفر به کشوری دور از ایران را دارید، ویتنام یکی دیگر از کشورهای ارزان قیمت است. این کشور در شرق آسیا واقع شده و مهم ترین ویژگی آن هزینه کم حمل و نقل عمومی و اقامت است.

مانند هند، برای سفر به ویتنام باید ویزای توریستی دریافت کنید. همچنین تابستان‌های این کشور گرم و مرطوب و زمستان‌ها سرد و خشک است، بنابراین بهار و پاییز بهترین زمان برای سفر به این کشور است.

راهکارهایی برای کاهش هزینه های سفر به خارج از کشور

نکته ای که برای کاهش هزینه های سفر باید به آن توجه کنید این است که با رعایت برخی توصیه ها علاوه بر انتخاب کشوری که به آن می روید، می توانید هزینه های سفر خود را کاهش دهید. از مهمترین نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سفر در فصول کم سفر: سفر در فصول کم توریستی می تواند هزینه بلیط هواپیما و رزرو هتل را کاهش دهد.
  • استفاده از تخفیف برای رزرو بلیط هواپیما و هتل: بسیاری از خطوط هوایی و هتل ها در دوره های کم گردشگری تخفیف های جذابی را به گردشگران ارائه می دهند و شما می توانید از این تخفیف ها برای کاهش هزینه های خود استفاده کنید.
  • استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی: استفاده از وسایل نقلیه عمومی می تواند هزینه های سفر شما را در کشورهای خارجی کاهش دهد.
  • خوردن غذاهای محلی: خوردن غذاهای محلی می تواند هزینه های غذا را کاهش دهد.
  • اجاره آپارتمان یا خانه: اجاره آپارتمان یا خانه به جای رزرو هتل از دیگر مواردی است که می تواند هزینه های اقامت در خارج از کشور را کاهش دهد.

آخرین کلمه

در این مقاله کشورهایی را که سفر در آن ها ارزان تر است را به شما معرفی کردیم. چیزی که باید به آن توجه داشته باشید این است که بخش قابل توجهی از هزینه های سفر شما مربوط به خرید بلیط هواپیما است. با خرید بلیط ارزان هواپیما از سایت معتبر اسنپ تریپ می توانید در هزینه های سفر خود صرفه جویی کنید.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

پاربرگ سایت

تماس با ما