سرپرست می گوید: حمله باج افزار به مدارس لس آنجلس: مجرمان سایبری داده های هک شده را منتشر می کنندCNN

بر اساس توئیتی از سوی آلبرتو ام. کاروالیو، سرپرست LAUSD، مجرمان سایبری که ناحیه یکپارچه مدرسه لس آنجلس، دومین منطقه بزرگ در کشور را با یک حمله باج افزار هدف قرار دادند، برخی از داده های هک شده را به صورت آنلاین منتشر کردند.

در این توییت آمده است: «متاسفانه، همانطور که انتظار می رفت، اخیراً داده هایی توسط یک سازمان جنایی منتشر شد. کارشناسان ما در همکاری با مجریان قانون در حال تجزیه و تحلیل کامل این انتشار داده‌ها هستند.

بر اساس این توییت، یک خط تلفن برای کمک به افرادی که سؤالی دارند یا نیاز به پشتیبانی دارند، ایجاد شده است.

این درز احتمالی زمانی منتشر شد که مقامات فدرال هشدار دادند که حملات باج افزار به مدارس ایالات متحده ممکن است افزایش یابد زیرا کودکان به مدرسه باز می گردند و مجرمان سایبری فرصت های بیشتری برای اخاذی مشاهده می کنند.

LAUSD در بیانیه قبلی خود گفت که با مجریان قانون کار می کند تا “تعیین کند چه اطلاعاتی تحت تاثیر قرار گرفته و به چه کسی تعلق دارد.” منطقه فاش نکرد که آیا می داند چه اطلاعاتی ممکن است منتشر شود یا نه.

منطقه مدرسه آنچه را که یک حمله باج افزار قابل توجه در آخر هفته روز کارگر خواند، به همراه پاسخ FBI و آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت وزارت امنیت داخلی اعلام کرد.

LAUSD باج درخواستی توسط این سازمان جنایی را فاش نکرده است.

بر اساس آمار شرکت امنیت سایبری Emsisoft، این حمله پنجاهمین حمله در سال جاری به بخش آموزش ایالات متحده بود.

این منطقه گفت که به نظر نمی رسد داده های مراقبت های بهداشتی یا حقوق و دستمزد کارمندان تحت تأثیر قرار گرفته باشد و «مکانیسم های ایمنی و اضطراری» نامشخص باقی مانده است. بر اساس این بیانیه، خدمات نظارت بر اعتبار ارائه خواهد شد.

منطقه گفت: «به جامعه مدرسه و شرکای خود، زمانی که اطلاعات مربوطه را داشتیم، شما را به‌روزرسانی می‌کنیم و اگر اطلاعات شخصی شما تحت تأثیر قرار گرفت، در صورت لزوم به شما اطلاع می‌دهیم».

تحقیقات ادامه دارد و منطقه گفت که پرداخت باج “هرگز بازیابی کامل داده ها را تضمین نمی کند” و “دلارهای عمومی بهتر است به جای تسلیم شدن در برابر یک سندیکای جنایتکار شرور و غیرقانونی برای دانش آموزان ما هزینه شود.”

منطقه مدرسه گفت که به رهبران آموزش و فناوری پیوسته و از کمیسیون ارتباطات فدرال خواسته است تا فوراً مجوز استفاده از بودجه برنامه E-Rate را برای تقویت زیرساخت امنیت فناوری اطلاعات بدهد. این برنامه به مدارس و کتابخانه های دارای دسترسی پهن باند کمک می کند تا قابلیت های مخابراتی را بهبود بخشند.

حملات باج افزار علیه مدارس رایج تر می شوند.

یک کالج عمدتا سیاهپوست در ایلینوی پس از کاهش پذیرش ناشی از بیماری همه گیر و پیامدهای حمله باج افزار به سیستم های کامپیوتری آن، مجبور به تعطیلی در ماه مه شد.

یک حمله جداگانه در ژانویه، سیستم مدارس دولتی آلبوکرکی، نیومکزیکو را مجبور به تعطیلی دو روزه کرد. هک سیستم‌هایی را تحت تأثیر قرار داد که اطلاعات مربوط به تماس‌های اضطراری برای دانش‌آموزان و بزرگسالانی را که مجاز به جمع‌آوری دانش‌آموزان هستند، داشت.

حمله باج‌افزار دیگری به یک ارائه‌دهنده نرم‌افزار در ژانویه، وب‌سایت‌های حدود 5000 مدرسه، عمدتاً در ایالات متحده، که از این نرم‌افزار استفاده می‌کردند، تحت تأثیر قرار داد.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

BuyPurchase guideخبرDigital currencyHome Appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialسایت ایرانیپوکر آنلایناخبار جدید
تماس با ما