سازمان جهانی بهداشت می گوید کمک های پزشکی به غزه “بار شده و آماده حرکت است”.

همانطور که هست

سازمان جهانی بهداشت روز پنجشنبه اعلام کرد که پنج کامیون تجهیزات پزشکی آماده ورود به منطقه تحت محاصره فلسطین در گذرگاه مرزی مصر و غزه هستند. اسرائیل اعلام کرد که مانع ورود 20 کامیون حامل مواد غذایی، آب و کمک های پزشکی نخواهد شد، اما مانع از عرضه سوخت نخواهد شد. آژانس های امدادی هشدار می دهند که پس از بیش از یک هفته بمباران اسرائیل، به کمک های بشردوستانه بیشتری برای 2.3 میلیون نفر غزه نیاز است. همه زمان‌ها به وقت پاریس (GMT+2) است.

مقامات امنیتی در گذرگاه رفح از مصر به غزه در 17 اکتبر 2023 نگهبانی می‌دهند.
مقامات امنیتی در گذرگاه رفح از مصر به غزه در 17 اکتبر 2023 نگهبانی می‌دهند. © عمر عزیز، AP

آخرین خبر به طور خلاصه:

  • هزاران تن کمک به مقصد غزه روز پنجشنبه پس از اعلام توافق جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با مصر و اسرائیل برای اجازه دادن به کمک های بشردوستانه محدود به منطقه تحت محاصره، در سمت مرز مصر باقی ماند. عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر موافقت کرد تا 20 کامیون را از روز جمعه در نوار غزه آزاد کند که به شدت بمباران شده است و به مقامات وقت برای تعمیر جاده‌ها می‌دهد.
  • ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا روز پنجشنبه آخرین رهبر غربی بود که پس از حمله حماس در 7 اکتبر به اسرائیل سفر کرد و با همتای اسرائیلی خود بنیامین نتانیاهو دیدار کرد.
  • وزارت بهداشت غزه روز پنجشنبه اعلام کرد که از زمان آغاز بمباران‌های رژیم صهیونیستی در غزه، تعداد کشته‌شدگان به 3785 نفر رسیده است.
  • در جریان حمله حماس در 7 اکتبر، بیش از 1400 نفر در اسرائیل کشته و بیش از 200 نفر به گروگان گرفته شدند. ارتش اسرائیل روز پنجشنبه اعلام کرد که خانواده های 203 زندانی را مطلع کرده است.

اگر وبلاگ زنده بلافاصله ظاهر نشد، لطفاً صفحه را بازخوانی کنید.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

پاربرگ سایت

تماس با ما