رایان فاکس: وارث برتری کریکت و راگبی، گلف باز نیوزیلندی مسیر خود را می گذراندCNN

دنبال کردن حرفه ای در ورزش حرفه ای سخت است. دنبال کردن راه خانواده سخت است.

حالا تصور کنید هر دو را همزمان انجام دهید.

برای رایان فاکس، به دوش گرفتن میراث دو نسل از بزرگان ورزش نیوزلند، بسیار قبل از اینکه او به یکی از بهترین گلف بازان جهان تبدیل شود، یک واقعیت روزمره بود.

اول مرو والاس بود. برای فاکس، او پدربزرگ بود، اما برای بقیه کشور، او یک بازیکن مشهور سابق کریکت تیم ملی و بعداً مربی بود.

اگرچه یک حرفه پربار در اوکلند در سطح بین المللی به دلیل جنگ جهانی دوم مختل شد و والاس تنها 13 مسابقه آزمایشی انجام داد، میراث او در این ورزش همچنان قابل توجه بود. هنگامی که او در سال 2008 در سن 91 سالگی درگذشت، یک آگهی ترحیم او را به عنوان “یکی از بهترین خفاش‌بازانی که نیوزلند تا به حال تولید کرده است” توصیف کرد.

والاس در طول تور تیم نیوزلند در انگلستان، 1949.

سپس داماد والاس، گرانت فاکس آمد، نامی که نیازی به معرفی برای کسی که با راگبی آشناست ندارد.

برنده افتتاحیه جام جهانی در سال 1987، این فلای هاف افسانه ای 56 بار برای آل بلکز بازی کرد و شهرت خود را به عنوان یکی از بهترین گلزنان در این بازی به دست آورد و پس از بازنشستگی به عنوان برترین امتیاز آزمون کشور در تمام دوران بازنشسته شد.

والاس و فاکس هر دو در دوران سلطنت ملکه الیزابت به دلیل خدمات به ورزش خود مورد تجلیل قرار گرفتند.

اگر این میراث ورزشی خانوادگی کافی نبود، برادر و پسر والاس – جورج و گرگوری – هر دو برای اوکلند کریکت درجه یک بازی کردند.

Grant Fox در طول تور All Blacks در بریتانیا در سال 1989 شروع به بازی می کند.

حالا، پسر گرانت، رایان وجود دارد. پیروی از این یک اقدام خانوادگی سخت است، اما با کسب رتبه 26 جهانی و سه پیروزی در تور جهانی DP، این بازیکن 35 ساله به خوبی پیشروی می کند.

فاکس به The Jazzy Golfer از CNN گفت: «خیلی جالب است که سومین نسل از خانواده‌ام باشم که نماینده نیوزلند هستم. «فکر نمی‌کنم خانواده‌های دیگری باشند که بتوانند این حرف را بزنند.

مطمئنم خانواده‌هایی هستند که این کار را در یک ورزش انجام داده‌اند، اما ورزش‌های مختلف بسیار جالب هستند.

بزرگ شدن، کریکت و راگبی برای فاکس انتخاب های طبیعی به نظر می رسید، و او هر دو را در سال های تحصیلی خود به خوبی بازی می کرد.

او حتی تا 10 سالگی باشگاه هم نگرفت. به سبک واقعی خانوادگی، این بود که یک دور در اوکلند در میان اعضای سلطنتی ورزشی بازی کنیم. پدر گرانت به همراه سه بازی کریکت یان بوتهام، مارتین کرو و مارک نیکلاس. اندکی بعد، والاس اولین چماق های نوه اش را از چوب ساخت و فاکس قلاب شد.

آخر هفته‌ها و تعطیلات مدرسه با گلف مصرف می‌شد، و وقتی نوجوان از مهمانی‌ها می‌گذرد تا به خیابان‌ها برود، متوجه شد که در اعماق زمین است.

در زمانی که او در دانشگاه اوکلند شروع به تحصیل در رشته حقوق کرد، گلف به سرعت در حال پیشی گرفتن از تحصیل و همچنین سایر ورزش ها بود.

کریکت مردان لذت یکسانی را ارائه نمی‌کرد و در مورد راگبی، «تکان‌های مغزی بیش از حد» وجود داشت.

فاکس گفت: «با نگاهی به گذشته، گلف ورزشی بود که من از آن بیشتر لذت بردم.

“من همیشه دوست داشتم یک ورزشکار حرفه ای باشم، فقط زمان زیادی طول کشید تا بفهمم قرار است چه ورزشی باشد.”

فاکس در مسابقات قهرمانی آماتور نیوزلند در سال 2008 یک توپ را به خط می زند.

فاکس که اولین تورنمنت خود را تا 18 سالگی انجام نداده بود، دیر شکوفا شد، اما زمان از دست رفته را با قاطعیت جبران کرد. دو سال بعد او به تیم ملی راه پیدا کرد و به عنوان یک جوان 24 ساله در سال 2011 در بازی سکته مغزی نیوزیلند با کسی جز بابا به عنوان کادرش قهرمان شد. در عرض یک سال، او حرفه ای شد.

با شروع تور PGA استرالیا و تور چالش، تا سال 2019، فاکس یک چهره معمولی در تور اروپا بود که در سراسر جهان شناور بود. 100 مارک با این حال، پس از اولین پیروزی او در تور جهانی در سوپر 6 پرث در ماه فوریه، این رتبه به طور پیوسته به رتبه شماره سقوط کرد. 211 تا اوایل سال 2022.

پیامدهای سفر ناشی از واکنش سخت نیوزلند به همه‌گیری باعث کاهش حضور فاکس در مسابقات شد و تولد دخترش در دسامبر 2020 تأثیر مشابهی بر طرز فکر بازی او داشت.

«وقتی این را اضافه می‌کنید با تمام محدودیت‌های سفر و نمی‌دانم آیا می‌توانم برای دیدن آنها به خانه برگردم یا نه [family]فاکس گفت، من بدون دانستن اینکه چه زمانی دوباره آنها را خواهم دید، خانه را ترک می کردم.

“من فکر می کنم که بازی گلف خوب در زمین با تمام این چیزها در پس ذهن شما بسیار دشوار است.”

گرانت فاکس در اوایل دوران حرفه ای خود در مسابقات مختلف برای پسرش کادید می کرد.

اینکه بگوییم فاکس از آن زمان به بعد، حتی به قول خودش، بازنشسته شده است.

او که در ماه فوریه در مسابقات راس الخیمه کلاسیک به پیروزی پنج زمانه دست یافت، قبل از کسب مدال نقره بیشتر در مسابقات قهرمانی مشهور Alfred Dunhill Links در اوایل این ماه، هفت رتبه برتر را در 10 جدول به دست آورد.

درآمد حدوداً 2,621,000 یورویی (2,627,000 دلار) او در 22 رویداد تور اروپا در این فصل، افزایش تقریباً دو برابری کیف‌هایی را که در سه کمپین قبلی به دست آورده بود، نشان می‌دهد.

فاکس پیروزی در راس الخیمه کلاسیک در امارات متحده عربی را جشن گرفت.

تنها روری مک‌ایلروی و مت فیتزپاتریک بالاتر از او در رده‌بندی تور اروپا و در رتبه اول جهان قرار دارند. در 26 سالگی، او تنها گلف باز نیوزیلندی در بین 250 گلف برتر است. در مجموع، فاکس معتقد است که به راحتی بهترین گلف دوران حرفه ای خود را بازی می کند.

او گفت: “وقتی چیزهای زمین گلف را از آن خارج می کنید، مطمئناً بازی خوب را آسان تر می کند و من فکر می کنم این بزرگترین اتفاق امسال بوده است.”

“من تکه هایی داشته ام که در تورنمنت ها شرکت کرده ام و احساس می کنم با بهترین بازیکنان جهان رقابت کرده ام، اما مطمئناً ثابت نبوده است.

من در خارج از کشور خیلی راحت‌تر بودم، در رقابت‌ها خیلی راحت‌تر بودم و هفته به هفته احساس می‌کردم که بازی گلف هرگز آنقدر دور نیست که مطمئناً مکان خوبی برای بودن بوده است.»

فاکس با جایزه قهرمانی لینک‌های آلفرد دانهیل به همراه مادرش، آدل فاکس، پدر گرانت فاکس، همسر آنک فاکس و دخترشان ایزابل فاکس روی پل سویلکان در سنت پتروشیمی ژست می‌گیرد.  اندروز

با توجه به فرم او، زمانی که فاکس پیش از تورنمنت سپتامبر، تروور ایملمن، کاپیتان تیم بین‌المللی را دعوت به کاپ رئیس‌جمهور نکرد، چند تا ابرو بالا رفت.

نیوزیلندی از آن زمان از ناامیدی خود در از دست دادن فرصت صحبت کرده است، اگرچه او مصمم است از این آسیب به عنوان انگیزه در تعقیب اهداف دیگر استفاده کند – مهمتر از همه، مهر بلیط خود را برای مسابقات مسترز در آگوستا در ماه آوریل.

“من هدف قرار گرفتن در بین 50 تیم برتر را مشخص کردم، اما مهم این است که تا پایان سال در 50 تیم برتر بمانم و دعوت مسترز برای سال آینده را دریافت کنم. یک برد دیگر مطمئناً به تضمین آن کمک خواهد کرد.”

بدیهی است که بازیکنان خوب زیادی وجود دارد و هنوز گلف زیادی در راه است، اما امیدواریم که فرم خوب امسال تا آن زمان ادامه پیدا کند.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

پاربرگ سایت

تماس با ما