راه اندازی آزمایشگاه علمی مریخ با دو سال تاخیر

واشنگتن (سی ان ان) – مقامات ناسا روز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن گفتند که پرتاب آزمایشگاه علمی مریخ توسط ناسا به دلیل مشکلات فنی و هزینه های زیاد تا پاییز 2011 به تعویق افتاده است.

تصویری از وسیله نقلیه مجهز به لیزر که بخشی از آزمایشگاه علوم مریخ خواهد بود.

تصویری از وسیله نقلیه مجهز به لیزر که بخشی از آزمایشگاه علوم مریخ خواهد بود.

این ماموریت قرار بود در پاییز 2009 به فضا پرتاب شود.

آزمایشگاه علمی مریخ یک مریخ نورد بزرگ با انرژی هسته ای است که برای طی مسافت های طولانی با مجموعه ای از ابزارهای علمی طراحی شده است.

بر اساس وب سایت ناسا، این بخشی از یک “تلاش اکتشافی رباتیک طولانی مدت” است که برای “مطالعه تاریخچه اولیه محیطی مریخ” و ارزیابی اینکه آیا مریخ تا به حال می توانسته از حیات پشتیبانی کند یا هنوز این کار را انجام می دهد، طراحی شده است. .

به گفته ناسا، تاخیر پرتاب به دلیل تعدادی از “مشکلات تست و سخت افزاری است که (هنوز) برای اطمینان از موفقیت ماموریت باید حل شوند.”

چارلز الاچی، مدیر آزمایشگاه رانش جت ناسا در پاسادنا، کالیفرنیا، گفت: «پیشرفت در هفته های اخیر در حل مشکلات فنی و جمع آوری تجهیزات به اندازه کافی سریع نبوده است.

اد ویلر، دستیار مدیر ناسا، گفت: حرکت به سمت پرتاب در سال 2011 “به حل دقیق مسائل فنی باقیمانده، آزمایش صحیح و کامل، و جلوگیری از تیررس دیوانه‌وار پرتاب می‌پردازد.”

به گفته دواین براون، سخنگوی ناسا، مجموع هزینه آزمایشگاه علمی مریخ اکنون حدود 2.1 میلیارد دلار پیش بینی می شود. هزینه اولیه این پروژه 1.6 میلیارد دلار بود.

به گفته براون، کل بودجه ناسا برای سال مالی جاری حدود 15 میلیارد دلار است.

ناسا گفت: مریخ‌نورد از فناوری‌های جدید استفاده می‌کند و برای کاوش در فواصل دورتر در زمین‌های خشن‌تر از مأموریت‌های قبلی به این سیاره طراحی خواهد شد. این امر تا حدی با معرفی یک سیستم حمل و نقل زمینی جدید انجام خواهد شد.

ویلر گفت: «شکست یک گزینه در این ماموریت نیست. “علم بسیار مهم است و سرمایه گذاری مالیات دهندگان آمریکایی ما را کاملاً مطمئن می کند که هر کاری ممکن است انجام می دهیم تا موفقیت این ماموریت سیاره ای پیشگام را تضمین کنیم.”

ویلر استدلال کرد که بر اساس برآوردهای اولیه آژانس، هزینه اضافی تاخیر در راه اندازی آزمایشگاه علوم منجر به لغو سایر برنامه های ناسا در دو سال آینده نخواهد شد. با این حال، او اذعان کرد که این امر منجر به تاخیرهای نامشخص دیگری در برنامه خواهد شد.

منتقدان ادعا می‌کنند که تاخیرها و مازاد بر هزینه‌های مرتبط با آزمایشگاه علمی مریخ، نشان‌دهنده یک آژانس است که با فقدان مسئولیت‌پذیری و ناکارآمدی در مدیریت زمان و دلار مالیات‌دهندگان گرفتار شده است.

آلن استرن، معاون سابق ناسا در مقاله ای در نیویورک تایمز در 24 نوامبر نوشت: “آزمایشگاه علوم مریخ فقط آخرین نشانه فرهنگ ناسا است که کنترل هزینه ها را از دست داده است.” سرطان آژانس فضایی ما را سبقت می‌گیرد: رضایت مشترک برای افزایش هزینه‌های عمده در پروژه‌ها.»

استرن مدعی شد که هزینه های بیش از حد آژانس توسط “مدیرانی که میزان افزایش هزینه ها را پنهان می کنند” و “اعضای کنگره که افزایش های شدید را برای محافظت از مشاغل محلی می پذیرند” تقویت شده است.

براون در بیانیه ای کتبی پاسخ داد که مدیران ناسا “به طور مستمر برای بهبود قابلیت های هزینه (آژانس) کار می کنند… ما به طور مستمر پروژه های خود را بررسی می کنیم تا ریسک واقعی را از نظر عملکرد، هزینه و زمان بندی درک کنیم.”

براون گفت: «یک واقعیت زندگی در ناسا، جایی که ما وظیفه داریم اولین مأموریت های اکتشاف علمی را ایجاد کنیم، این است که … برآورد هزینه های علم می تواند تقریباً به اندازه انجام علم دشوار باشد. .

آخرین پروژه مریخ ناسا، کاوشگر مریخ فینیکس، ماه گذشته پس از پایان یافتن باتری های وسیله نقلیه خورشیدی در نتیجه طوفان گرد و غبار و شروع زمستان مریخی به پایان رسید. دو ماه پس از اولین ماموریت سه ماهه خود عملیاتی شد.

مقامات ناسا این مریخ نورد را در دشت قطبی فرود آوردند که مشاهدات ماهواره ای مقادیر زیادی آب یخ زده در این منطقه را نشان داد که احتمالاً به شکل یخ های دائمی است. آنها فکر می کردند چنین مکانی مکانی امیدوارکننده برای جستجوی مواد شیمیایی آلی است که نشان دهنده یک محیط قابل سکونت است.

ناسا روز پنجشنبه اعلام کرد که دانشمندان توانسته اند وجود آب و یخ را در زیرسطح مریخ آزمایش کنند، غلظت های کمی از نمک را پیدا کنند که می تواند غذای حیات باشد و بارش برف از ابرها را مشاهده کند.

در مورد همه چیز کاوش مریخ • ناسا

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

BuyPurchase guideخبرDigital currencyHome Appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialسایت ایرانیپوکر آنلایناخبار جدید
تماس با ما