ذوالنوری: قبول نکردن قانون حجاب مجلس برای جامعه سخت نیست/ خربزه خواران هم بنشینند و بلرزند.

مجتبی ذوالنوری در گفتگو با عصر ایرانی در پاسخ به این سوال که آیا جامعه اجرای طرح قانون جدید حجاب را منعکس می کند؟ وی گفت: قانون عفاف و حجاب قانون سختی نیست که جامعه نتواند آن را بپذیرد. قانون روان و آسان است و آنچنان که برخی دوستان می گویند سختگیرانه و قابل اجرا نیست.

قانون جدید مجلس درباره حجاب در حال حاضر در شورای حجاب با مشکلاتی مواجه است و مجلس برای رفع این مشکلات بازگشته است.
این لایحه شامل طیف وسیعی از مجازات های نقدی و غیر نقدی در حوزه های مختلف است. طرح مجلس در خصوص حجاب با انتقادات زیادی در محافل مختلف حقوقی، اجتماعی و سیاسی مواجه شده است.

نایب رئیس شورای اسلامی درباره جریمه های مالی پیش بینی شده در این طرح نیز گفت: فردی که خربزه می خورد باید تکان بخورد. متخلف نیز جریمه را پرداخت خواهد کرد.

وی در خصوص مشکلات هیات نظارت و هیات نظارت بر این لایحه گفت: مشکلات هیات نظارت جزئی و قابل رفع است. پس از تدوین لایحه برنامه هفتم توسعه، کمیسیون مجلس ایرادات شورای نگهبان را با جدیت بررسی و برای اطمینان از نظر شورای نگهبان اصلاحاتی را انجام خواهد داد.

نماینده مردم قم در شورای اسلامی تاکید کرد: ایرادات شورای نظارت و شورای نظارت به لایحه قانون زمینه ای نیست که بتواند ماهیت آن را تغییر دهد. برخی ایرادات وجود دارد که حتی در صورت رفع آنها، ماهیت قبض را تغییر چندانی نمی دهد.

وی تصریح کرد: حداکثر مدت کار لایحه برای رفع نواقص در کمیسیون دو هفته است. طبق روال طبیعی در صورت رفع شکایت حداکثر ظرف مدت دو ماه قانون اجرا می شود.

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

پاربرگ سایت

تماس با ما