جوکوویچ آلکاراز را در سینسیناتی شکست داد و اولین قهرمانی خود در مسابقات را در خاک ایالات متحده کسب کرد.CNN

نواک جوکوویچ روز یکشنبه با نتایج 5-7، 7-6(7)، 7-6(4) کارلوس آلکاراز را شکست داد تا انتقام شکست خود در فینال ویمبلدون را بگیرد و عنوان قهرمانی وسترن و ساترن اوپن را در سینسیناتی، اوهایو به دست آورد.

این بازیکن 36 ساله صربستانی که در اولین تورنمنت خود از سال 2021 در خاک ایالات متحده بازی می کند، از امتیاز قهرمانی خود در برابر شماره یک جهان دفاع کرد و سومین عنوان اوپن سینسیناتی و 95مین عنوان تور ATP را به دست آورد. از حرفه اش

پس از یک مسابقه سه ساعته و 49 دقیقه ای، طولانی ترین فینال سه ست در تور ATP از سال 1990، جوکوویچ چند ثانیه قبل از اینکه بلند شود و پیراهنش را پاره کند، زمین خورد.

جوکوویچ خسته پس از مسابقه گفت: “این یکی از سخت ترین و هیجان انگیزترین مسابقاتی بود که در هر تورنمنتی انجام داده ام.” صادقانه بگویم، این یک فینال گرند اسلم بود. هر مسابقه ای که ما در مقابل هم بازی می کنیم، خیلی پیشرفت می کند.”

جوکوویچ در پیش نمایش فینال اوپن آمریکا در ماه آینده گفت که امیدوار است بتواند “تا چند هفته دیگر در نیویورک” با این بازیکن 20 ساله بازی کند و قبل از اینکه “برای جمعیت” را اضافه کند، لحظه ای مکث کرد. من خودم نمی دانم، خوب نیست.”

آلکاراز در ست دوم 23 بار قهرمان اصلی را روی طناب داشت و 4-3 پیش افتاد قبل از اینکه خطاهای زنجیره ای از جمله چهار خطای غیراجباری جان تازه ای به جوکوویچ بخشید.

ست دوم به تساوی بریک می رفت که در آن صرب پس از پیروزی در رالی 25 شوت، یک امتیاز قهرمانی را حفظ کرد تا ست سوم تعیین کننده را مجبور کند.

در ست سوم، جوکوویچ نتوانست از چندین امتیاز قهرمانی استفاده کند و این دو به یک تای بریک دیگر رفتند که جوکوویچ برنده شد.

آلکاراز در مراسم اهدای جام به جوکوویچ گفت: “بازی مقابل شما، به اشتراک گذاشتن زمین با شما و یاد گرفتن از شما شگفت انگیز است.” این مسابقه بسیار نزدیک بود، اما من از قهرمانی مثل شما چیزهای زیادی یاد گرفتم. بنابراین من به شما و تیمتان تبریک می گویم.»

جوکوویچ در اولین تورنمنت خود در خاک ایالات متحده پس از آخرین باختش در US Open 2021 مقابل دانیل مدودف بازی می کرد. جوکوویچ در برابر کووید-19 واکسینه نشده است و در دو سال گذشته نتوانسته است وارد کشور شود.

با این حال، الزامات واکسیناسیون برای مسافران غیر آمریکایی در اوایل سال جاری برداشته شد و به جوکوویچ اجازه داد در سینسیناتی رقابت کند.

بعدی برای هر دو بازیکن، US Open است که از 28 اوت در نیویورک آغاز می شود. جوکوویچ به دنبال کسب بیست و چهارمین عنوان انفرادی گرند اسلم حرفه ای خود و پیشی گرفتن از مارگارت کورت برای بیشترین زمان – مردان و زنان است.

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

پاربرگ سایت

تماس با ما