جزئیات حمله به آمریکایی ها در سوریه

تعداد نامعلومی از «سربازان آمریکایی» در دو حمله موشکی جداگانه به تأسیساتی که نیروهای آمریکایی در آن مستقر هستند، زخمی شدند.

به گزارش فارس، رسانه های آمریکایی روز پنجشنبه از مجروح شدن چند تن از نظامیان این کشور در حمله موشکی به دو پایگاه آنها در شرق سوریه خبر دادند.

به گفته یک مقام دولت آمریکا، «تعداد نامعلومی از سربازان آمریکایی در دو حمله موشکی جداگانه به تأسیساتی که نیروهای آمریکایی در سوریه مستقر هستند، مجروح شدند».

این منبع که نام و نشانی وی فاش نشده است، گفت که جراحات وارده سطحی و غیرکشنده بوده و هنوز تعداد دقیق مجروحان عملیات روز چهارشنبه گزارش می شود.

روز چهارشنبه دو پایگاه نظامی اشغالگران آمریکایی در میدان نفتی «العمر» و میدان گازی «کونیکو» در شرق سوریه چندین بار در فواصل زمانی مختلف مورد اصابت راکت قرار گرفتند.

در واکنش به این عملیات ها، شب گذشته ارتش آمریکا اعلام کرد که به بهانه حملات متعدد به پایگاه های این کشور به مواضع گروه های مقاومت در شرق سوریه حمله کرده است.

ساعتی بعد سازمان تروریستی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا موسوم به «سنتکام» در بیانیه‌ای تایید کرد که سه سرباز آمریکایی در این عملیات مجروح شده‌اند که جراحات آنها سطحی بوده است.

سنتاک همچنین گفت: نیروهای ما به حملات موشکی انجام شده از دو منطقه در سوریه پاسخ دادند و 3 خودرو و تجهیزات را منهدم کردند. ارزیابی اولیه این است که 2 یا 3 نیروی مسلح کشته شده اند.

پیشتر یک منبع آمریکایی به شبکه فاکس نیوز گفته بود که بالگردهای آپاچی این کشور به دو منطقه در شرق سوریه حمله کرده و مدعی شده بود که عملیات موشکی علیه پایگاه های این کشور در سوریه انجام شده است.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم