تنها گلایه لیونل مسی در اینترمیامی رطوبت هواست

نسخه فلوریدا جنوبی از لیونل مسی، که به پادشاه ورزش حاکم تبدیل شده است، بازیساز نهایی او برای بارسلونا یا کاپیتان شکنجه شده تحت فشار برای آرژانتین نیست. مسی میامی به قول خودش خوشحال است. خیلی خوشحال.

او خوشحال است که خانواده اش را به شهری که قبلاً در آن تعطیلات می گذراندند نقل مکان می کند. از استقبال از طرفداران لژیون خوشحالم. یانگ خوشحال است که به تیم جدید خود نشان می دهد که چگونه اینتر میامی MLS را شکست دهد. مواجهه با رطوبت شدید تابستان فلوریدا جنوبی چندان خوشحال کننده نیست.

اینها افکار مسی در اولین کنفرانس مطبوعاتی دوران حرفه‌ای‌اش در ایالات متحده بود، مراسمی برای ستاره‌های تازه به‌دست‌آمده که قرار بود حدود یک ماه پیش با ورود او برگزار شود. اما مسی هر بازیکنی نیست. او به ندرت با خبرنگاران صحبت می کند. حتی زمانی که دیوید بکهام در سال 2007 وارد این شهر شد، فضای سیرک پیرامون روزهای اولیه او در شهر، شبیه چیزی بود که MLS تا به حال دیده بود.

بنابراین، لحظه دیدار مسی با مطبوعات آمریکایی پس از شش برد متوالی و زدن 9 گل برای تیم جدیدش و زدن 9 گل، تا کنون به تعویق افتاده است. اینتر میامی که قبل از جذب مسی کمترین امتیاز را در بازی های فصل عادی MLS داشت، حالا روز شنبه در فینال مسابقات جام لیگ جدید مقابل نشویل اس سی بازی خواهد کرد.

مسی خوش زبان به زبان اسپانیایی گفت: فکر می کنم تیم خیلی پیشرفت کرده است و جراردو مارتینو آرژانتینی معروف به تاتا که مربی مسی در بارسلونا و تیم ملی آرژانتین بود به مربی جدید کمک می کرد. برای چرخاندن (دو تن از هم تیمی های سابق او در بارسلونا، هافبک سرخیو بوسکتس و مدافع جوردی آلبا نیز در اینتر به او پیوسته اند.)

این یکی از چندین اظهارات کم‌اهمیت مسی در یک کنفرانس مطبوعاتی 20 دقیقه‌ای بود که در آن تنها 10 سوال از اتاقی مملو از بیش از 70 خبرنگار، ده‌ها دوربین تلویزیونی و سخنرانان آرژانتین، برزیل و اسپانیا پرسید. («بهترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان همین الان اینجا نشسته است!» مردی به زبان اسپانیایی برای تماشاگرانش فریاد زد و کمی بعد از رفتن مسی به صندلی اشاره کرد.)

مسی در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد اینکه مسی و اینتر میامی چگونه حریفان MLS و لیگ MX خود را در این تورنمنت به راحتی شکست دادند، از تعیین اهداف دشوار برای اینتر صحبت کرد و به سطح پایین رقابتی که در حال حاضر در مقایسه با اروپا با آن روبرو هستند اشاره کرد. و رقابت تیم های لیگ MX و MLS را ستود.

او گفت: “لیگ مکزیک یک لیگ بسیار رقابتی با بازیکنان بزرگ و در کلاس جهانی است.”

مسی 36 ساله که سال گذشته آرژانتین را به اولین قهرمانی خود در جام جهانی پس از 30 سال رساند، به وضوح در مرحله آرام تری از دوران حرفه ای خود قرار داشت. وقتی از او پرسیده شد که آیا فکر می‌کند می‌تواند برای هشتمین بار توپ طلا، جایزه سالانه‌ای که به بهترین بازیکن جهان داده می‌شود، ببرد، گفت که چنین فکری نمی‌کند، به‌خصوص «پس از قهرمانی در جام جهانی».

مسی اعتراف کرد که جدایی اشکبار از بارسلونا و رفتن به پاری سن ژرمن در سال 2021 یک انتقال دشوار بود. او گفت که این انتقال “عملاً یک شبه” اتفاق افتاد و سازگاری او با یک باشگاه جدید و شهری که برای خانواده‌اش مناسب نبود را برای او دشوار کرد.

در مقابل، او گفت که همسر و سه پسرش از آمدن به میامی خوشبخت شدند و آن را تصمیمی توصیف کرد که خانواده با هم گرفتند. مسی میامی را برای بازگشت احتمالی به بارسلونا انتخاب کرده است که با مشکلات مالی و قراردادی مواجه است و عربستان به دنبال استعدادهای برتر بیشتر است.

او گفت: «این یک شهر بسیار لاتین است و این کار را آسان‌تر می‌کند. “آنها همیشه عشق و صمیمیت را به شما نشان می دهند. این مهم ترین، سالم ترین و زیباترین چیز است که بتوانید با کاری که انجام می دهید سازگار شوید و از آن لذت ببرید.”

با وجود بارش باران، بیش از صد هوادار با لباس “اینتر” و آرژانتین بیرون از ورزشگاه منتظر ماندند تا ماشین او را بعد از کنفرانس خبری ببینند.

مسی دقایقی پیش گفت: «هیچ‌وقت نمی‌توان به‌طور کامل با این آب و هوا سازگار شد.

جیمز واگنر به گزارش کمک کرد.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

پاربرگ سایت

تماس با ما