تمریناتی برای بهبود حافظه توصیه شده توسط دانشمندان علوم اعصاب MIT

بعد – آیا همیشه فراموش می کنید که کلیدهای خود را کجا گذاشته اید؟ آیا در حفظ اطلاعات برای امتحان یا ارائه مشکل دارید؟ حافظه نقش مهمی در بسیاری از فعالیت های روزانه ما دارد. با این حال، گاهی اوقات آموزش مغز برای به خاطر سپردن اطلاعات خاص ممکن است دشوار باشد. خوشبختانه، راه‌هایی برای بهبود حافظه وجود دارد، اما برخی عوامل می‌توانند در مسیر شما قرار بگیرند.

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط “فرارو” با استناد به نشریه “نیوزویک”، تارا سوارت بیبر، عصب شناس و پزشک در موسسه فناوری ماساچوست (MIT)، به نیوزویک گفت:حافظه قابل یادگیری با استفاده از نوروپلاستیسیته، توانایی مغز برای انعطاف پذیری در طول زندگی.“.

نوروپلاستیسیته به مغز این امکان را می دهد که مسیرها را دوباره سازماندهی کند و ارتباطات جدیدی در فرآیندهای عصبی ایجاد کند که زمینه یادگیری و حافظه را فراهم می کند. موسسه مغز کوئینزلند در استرالیا اشاره می کند حافظه با فعال شدن مجدد مسیرهای عصبی خاص کنترل می شود. بسته به اینکه چند بار از مسیرهای عصبی خاصی استفاده می شود، حافظه می تواند در طول زمان تقویت یا ضعیف شود. ماهیت مدار محور حافظه به این معنی است که خاطرات زمانی که با محرک های دیگر مرتبط هستند، اغلب راحت تر به یاد می آیند. مثلا، اگر مادرتان همیشه از عطر خاصی استفاده کرده است، احتمالاً هر بار که آن عطر را استشمام می‌کنید به او فکر می‌کنید، حتی اگر آن را به تنهایی استشمام کنید.. ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما این خاطرات تداعی کننده ابزار مفیدی برای به خاطر سپردن اطلاعات جدید هستند.

او می گوید: «سوارت بیبر». یکی از بهترین تمرینات مغزی که می توانید برای بهبود یادآوری خود انجام دهید، تکنیک قصر حافظه است همچنین به عنوان روش قرار دادن شناخته می شود. این روش که توسط شرلوک هلمز محبوب شده است، به این صورت عمل می کند: مکانی را تصور کنید که به خوبی می شناسید. این مکان می تواند خانه شما، محل کار شما، جایی که در آن بزرگ شده اید یا هر جایی که همیشه می توانید در ذهن خود تصور کنید باشد. سپس از آن مکان یک مسیر بکشید. برخی از نکات برجسته را در طول مسیر انتخاب کنید، مانند یک کاسه میوه یا یک گربه زشت که خواهرتان کشیده است. در طول مسیر انتخابی خود، نکات اصلی را یادداشت کنید. گام بعدی بسیار مهم است: به هر یک از این نکات کلیدی یک اطلاعات اختصاص دهید. با این حال، شما باید ارتباطات به یاد ماندنی بین آنها پیدا کنید. به عنوان مثال، فرض کنید می خواهید سه رئیس جمهور اول ایالات متحده را به یاد بیاورید. به عنوان مثال، اگر تصویر زشتی از یک گربه ببینید، به فکر گربه ای به نام تام و سومین رئیس جمهور ایالات متحده، توماس جفرسون می افتید.

هنگامی که همه اشیاء خود را شناسایی کردید، وقت آن است که در قصر حافظه خود قدم بزنید و هر یک از این تداعی ها را ترکیب کنید. هر چه بیشتر تمرین را تکرار کنید، ترکیب قوی تر می شود. این ترفند مخصوصاً برای به خاطر سپردن لیست ها یا بلوک های داده به خوبی کار می کند. با این حال، اگر می خواهید به یاد داشته باشید که کلیدهای خود را کجا گذاشته اید، توجه بیشتر به رفتارتان می تواند کمک کننده باشد..

“سوارت بیبر” می گوید: آنچه را که به آن توجه می کنید به یاد می آورید. بنابراین، با دانستن این موضوع، می توانید روی چیزهایی که می خواهید به خاطر بسپارید تمرکز کنید و چیزهایی را که ممکن است حواس شما را پرت می کند نادیده بگیرید. “

سوارت بیبر می افزاید: “سبک زندگی و محیط شما می تواند بر روی حافظه شما نیز تاثیر بگذارد: استرس، کم خوابی، رژیم غذایی ناسالم، کم آبی بدن و کم تحرکی همگی می توانند تاثیر منفی بر حافظه ما داشته باشند. اصول اولیه سلامت مغز که منجر به بهبود حافظه می شود عبارتند از: داشتن مدت خواب کافی. و با کیفیت، یک رژیم غذایی گیاهی سالم با چربی های امگا 3، هیدراته ماندن، فعالیت بدنی و مدیریت استرس.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

BuyPurchase guideخبرDigital currencyHome Appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialسایت ایرانیپوکر آنلایناخبار جدید
تماس با ما