(تصاویر) دانش زینی با کوله بار زیدنگ بر دوش

در خیابان های یکی از محله های محروم اصفهان، مدرسه ای مثل همه مدارس از اول صبح درهای خود را به روی دانش آموزان باز می کند، مثل همه دانش آموزان شهر. اگرچه این مدرسه و این دانش آموزان تفاوت اساسی با سایر مدارس و دانش آموزان شهرستان دارند. ثبت نام در این مدرسه کاملا رایگان است و هیچ هزینه ای از دانش آموزان دریافت نمی شود، اما تسهیلاتی برای حمایت از خانواده های محروم در نظر گرفته شده است. در حالی که همه مدارس از داخل مدرسه شروع به ثبت نام می کنند، مدیر این مدرسه هم به سراغ بچه ها رفته، آنها را شناسایی و ثبت نام می کند.

از 460 دانش آموز این مدرسه، حدود صد نفر اتباع افغانستان و بقیه ایرانی هستند. هر کودک در سن مدرسه حتی بدون کارت شناسایی در این مدرسه ثبت نام می کند. وقتی کودک بدون شناسنامه به مدرسه می رود، ثبت نام انجام می شود، سپس شورا تشکیل می شود و پرونده به آموزش و پرورش ارسال می شود. حتی برای دانش آموزان بدون هویت پرونده ژنتیکی تشکیل می شود و پس از انجام تست های تشخیص ژنتیکی و شناسایی، اقدام به اخذ شناسنامه می شود، اما در حین انجام این وظایف، کودک در کلاس حاضر می شود و از تحصیل محروم نمی شود.

بیشتر دانش آموزان این مدرسه را کودکان کار تشکیل می دهند و برخی از آنها باید تا صبح کار کنند و صبح به مدرسه بیایند در حالی که ممکن است نیاز به نظافت داشته باشند. به همین دلیل حمام، آب گرم، حوله، صابون و لباس به صورت جداگانه در مدرسه ارائه می شود. همچنین آرایشگاه کودکان نیز با توجه به شرایط خاص در مدرسه حضور می یابد و دانش آموزان را به صورت رایگان تعمیر می کند. با توجه به وضعیت مالی خانواده ممکن است دانش آموزان زیادی بدون خوردن صبحانه به مدرسه بیایند به همین دلیل با حمایت خیرین نان در این مدرسه تهیه می شود تا دانش آموزان گرسنه نمانند.

عکاس: پیمان شاهسنایی

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Purchase guideDigital currencyخبرBuydigital currency tutorialdigital currency channelHome Appliancesاخبار جدیدسایت ایرانیTax attorney