تست سه پیت در دید، آزمون سخت صورت رعد و برق خلیج تامپا

دنور – آخرین دقایق برای رعد و برق خلیج تامپا همراه با رویای جاودانگی هاکی نزدیک بود. برنده دو جام اخیر استنلی، لایتنینگ در اواخر سومین دوره بازی حذفی دور اول ماه گذشته با یک گل از تیم با استعداد تورنتو میپل لیفز عقب افتاد.

اگر لایتنینگ نمی توانست راهی برای گلزنی در 11 دقیقه پایانی بازی 6 بیابد، تلاش آنها برای تبدیل شدن به اولین تیمی که در 40 سال اخیر موفق به کسب سه عنوان متوالی می شود، به شدت شکست می خورد.

اما با خوش شانسی چند پنالتی مطلوب، و یک گل قدرتمند توسط نیکیتا کوچروف، تامپا بای وقت های اضافه را مجبور کرد. از آن لحظه به بعد، لایتنینگ با نتیجه 10-2 پیش رفت و در سه سری پلی آف پیروز شد تا به دنبال بازی سه پیت خود بازگردد.

میخائیل سرگاچف، مدافع متفکر تیم تامپا بی، گفت: «به همین دلیل است که بازی 60 دقیقه و سریال هفت بازی است. “شما هرگز نمی دانید چه زمانی می آید. اما داره میاد.”

سه سال است که رعد و برق همچنان ادامه دارد و هیچ کس نتوانسته جلوی آنها را بگیرد. حالا نوبت بهمن کلرادو است که تلاش کند.

روز چهارشنبه در دنور، تامپا بی در بازی 1 اولین فینال جام استنلی بدون تغییر پس از تعطیلی مسابقات ورزشی در مارس 2020، بهمن را بازی خواهد کرد. اگر لایتنینگ راهی برای پیروزی پیدا کند، اولین تیمی خواهد بود که سه بار پیاپی پیروز شده است. قهرمانی جام استنلی از زمان جزیره نشینان، چهار قهرمانی متوالی از سال 1980 تا 1983.

گابریل لندسکوگ، کاپیتان 29 ساله کلرادو گفت: “آنها چیزهای زیادی برای آنها دارند.” “اما ما هم همینطور.”

اولین عنوان Tampa Bay در این رشته در برابر دالاس استارز در سال 2020 به دست آمد. این بازی در ماه سپتامبر به جای ژوئن در یک به اصطلاح حباب در ادمونتون آلبرتا برگزار شد و به دلیل محدودیت های مربوط به بیماری همه گیر هیچ طرفداری در آن حضور نداشت. سال گذشته، لایتنینگ پس از فصلی که در آن تقسیم بندی ها برای محدود کردن عبور از مرز بین ایالات متحده و کانادا تغییر یافت، در فینال مسابقات مونترال کانادا را شکست داد. هنگامی که بازی های فینال در مونترال برگزار می شد، تعداد تماشاگران به 3500 نفر محدود می شد.

امسال NHL اساساً به حالت عادی بازگشته است. طبیعی‌تر از همه، شاید این باشد که تامپا بی هنوز در حال بازی است. لایتنینگ قابل توجه 11 سری پلی آف متوالی را برد، که سومین تیم از همه تیم ها است. (جزیره‌ها از سال 1980 تا 1984 برنده 19 سریال متوالی شدند و کانادایی‌ها از سال 1976 تا 1980 برنده 13 سریال شدند.)

کسب دو عنوان متوالی موفقیت کوچکی نیست: از زمانی که ادمونتون اویلرز در سال‌های 1987 و 1988 این کار را انجام داد، تنها دو بار اتفاق افتاده است. دیترویت رد وینگز در سال‌های 1997 و 1998 عناوین متوالی را به دست آورد و پنگوئن پیتسبورگ در سال‌های 2016 و 2017 قهرمان شد.

پس از حضور در آنجا و انجام این کار، تامپا بی خجالت نمی کشد که به این فکر کند که چرا گرفتن یک سومی بسیار سخت تر بوده است.

جان کوپر که از سال 2013 مربی لایتنینگ بوده و آنها را از طریق این روند قابل توجه هدایت کرده است، گفت: “یکی از چیزهایی که ما در مورد آن صحبت می کنیم، نه تنها امسال، بلکه سال قبل، این است که چرا تیم های دیگر به آنجا باز نمی گردند.” “آیا فقط کافی است که نام خود را در جام بیاورید، نفس خود را بیرون می دهید و اشکالی ندارد، تا چند سال آینده چند مولگان دریافت می کنید؟”

با دو قهرمانی، بازیکنان لایتنینگ می توانستند در 10 دقیقه پایانی مقابل تورنتو نفس خود را بیرون بیاورند. آن‌ها می‌توانستند پس از عقب افتادن، دو بازی بدون هیچ‌کدام، در فینال‌های کنفرانس شرق در برابر رنجرز، مالگان‌ها را به جان بخرند، و از فراخوان آن تلاش‌های مضاعف در هر تغییر، که برای پیروزی در بالاترین سطح ضروری بود، دست بردارند.

افکار مشابه در مورد رضایت و تسلیم شدن ممکن است تیم های موفق دیگر را با نزدیک شدن به موانع در مسیر سه پیت از مسیر خارج کرده باشد. رعد و برق، تا کنون، جاده ای را انتخاب کرده اند که می تواند مستقیماً به جاه طلبی های سلسله ای آنها منتهی شود.

کوپر گفت: «برای رسیدن به اینجا خیلی طول کشید. “چرا ادامه نمی دهیم؟ این یک چیز بزرگ ما بود و مهر ما را بر تاریخ گذاشت.»

کسب سه عنوان متوالی در واقع در این قرن اتفاق افتاده است، حداقل برای یک فرد. اگر هر یک از اعضای لایتنینگ کنجکاو هستند که بدانند چه چیزی لازم است، فقط باید به یک هم تیمی، وینگر کبود، پت مارون مراجعه کنند.

مارون جام استنلی 2019 را با جام St. لویی بلوز، سپس به عنوان بازیکن آزاد با لایتنینگ قرارداد امضا کرد. اگر او امسال دوباره قهرمان شود، چهل و پنجمین بازیکنی خواهد بود که چهار جام متوالی را به دست آورده و تنها بازیکن فعالی خواهد بود که موفق به این کار شده است.

مارون گفت: “این برای من دیوانه کننده است که دوباره دارم از سر این موضوع می گذرم.” “من بسیار خوش شانس و خوش شانس هستم که بخشی از این هستم.”

برعکس، پیروزی سال گذشته مقابل مونترال به ضرر کوری پری، که اکنون یکی از اعضای لایتنینگ است، تمام شد. پری نوعی فویل موفقیت عجیب مارون بوده است. پری 37 ساله در سومین فینال متوالی خود بازی می کند. اما او دو بازی آخر را به عنوان عضوی از استارز و سپس کانادایی ها از دست داد.

پری گفت: “شما برای بردن این بازی را انجام می دهید.” “شما فقط برای رسیدن به اینجا بازی نمی کنید. این چیزی است که من را نگه می دارد.”

حداقل او در سال 2007 با آناهیم داکس جام را برد. اما اکنون افزایش بهمن مانعی دارد. الکس کیلرن، مهاجم کهنه کار تیم تامپا بی، گفت که کلرادو بهترین تیمی خواهد بود که تامپا بای در دوره سه ساله خود با آن روبرو شده است. با بازیکنانی مانند ناتان مک کینون مرکز و کیل ماکار مدافع، که هر دو از نظر امتیاز در فصل عادی در رده 20 تیم برتر قرار گرفتند، بهمن‌ها استعداد و عمقی دارند که حریفان قبلی تامپا بی فاقد آن بودند.

در برخی مواقع، لایتنینگ احتمالاً خود را در یک بازی یا سریال عقب می‌بیند. آنها می توانند دوباره از خود بپرسند که آیا بازدم کنند و رضایت دهند یا به عظمت خود بیفزایند. برای کوپر، بازیکنانش قبلاً تمایل شدیدی برای گذاشتن مهر رعد و برق در تاریخ هاکی نشان داده‌اند.

کوپر گفت: “در سری تورنتو، زمانی که ما 3-2 شکست خوردیم و هیچ فردایی وجود نداشت، آنها دو ماه دیگر از فرداها را به ما دادند.”

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

BuyPurchase guideخبرDigital currencyHome Appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialسایت ایرانیپوکر آنلایناخبار جدید
تماس با ما