تابستان 2023 بهترین تابستان کالیفرنیا در بیش از یک دهه گذشته بود

تابستان گذشته گرم ترین تابستان ثبت شده در نیمکره شمالی بود.

در واقع، دانشمندان هفته گذشته اعلام کردند که ژوئن، ژوئیه و آگوست گرم ترین سال های جهان در سال جاری بوده اند و تایید می کند که امواج گرمای وحشتناک در بسیاری از نقاط به همان اندازه که به نظر می رسد وحشتناک هستند.

اما همانطور که احتمالاً می دانید، تابستان گرمای بی سابقه ای را برای کالیفرنیا به ارمغان نیاورد.

دن مک اووی از مرکز آب و هوای منطقه ای غربی گفت: برخی از رکوردهای دمای روزانه در ماه جولای در پالم اسپرینگز، آناهیم و ردینگ شکسته شد، اما در مجموع گلدن استیت از خنک ترین تابستان خود از سال 2011 لذت برد. پس از سه تابستان متوالی که همگی در بین 10 تابستان پر سر و صداترین تابستان رکورد ما قرار دارند، این یک آرامش بزرگ است.

مک اوی به من گفت که یک سوم شمالی کالیفرنیا گرمتر از حد معمول است (در مقایسه با 30 سال گذشته)، به دلیل اینکه یک سیستم فشار بالا در شمال غرب اقیانوس آرام به شمالی ترین بخش های ایالت می رسد. با این حال، کالیفرنیای جنوبی در طول تابستان دمایی کمتر از حد نرمال را به دلیل سیستم‌های کم فشار و اثر خنک‌کننده طوفان هیلاری تجربه کرد. (بسیاری از جنوب کالیفرنیا نیز در تابستان امسال به‌طور غیرمعمول ابری بود، و در مکان‌های معمولی آفتابی مانند سن دیگو، آسمان ابری طولانی وجود داشت.)

کالیفرنیا استراحت فصلی زیادی از گرما ندارد، به جز اینکه سال به سال در روند کلی گرمایش، به ویژه در سطح محلی، نوساناتی وجود دارد. کارشناسان می گویند کالیفرنیا هنوز اثرات تغییرات آب و هوایی را تجربه می کند و اگرچه ممکن است این ایالت در تابستان امسال رکوردشکنی نکند، اما هوا گرمتر می شود.

دانیل سواین، دانشمند آب و هوای دانشگاه UCLA، هفته گذشته به خبرنگاران گفت: «کالیفرنیا در سال‌های اخیر ضربه سختی خورده است، نه در تابستان امسال». اما این برای همیشه دوام نخواهد داشت.»

و یک هشدار مهم وجود دارد: تابستان 2023 در مقایسه با تابستان های ثبت شده در کالیفرنیا هنوز بسیار گرم بود. مک اوی به من گفت که سی و چهارمین تابستان گرم در 129 سال گذشته است.

به عبارت دیگر، شاید ما به شومینه‌ها عادت کرده‌ایم، زیرا این شومینه به‌طور غیرعادی جالب به نظر می‌رسید.

در اینجا 10 گرم ترین تابستان کالیفرنیا وجود دارد که با گرم ترین تابستان شروع می شود: 2021، 2017، 2018، 2022، 2006، 2016، 2015، 1961، 1996 و 2020.

نکته امروز کارول استدمن است که یکی از پارک های ملی کالیفرنیا را توصیه می کند:

«دست پایین، مکان مورد علاقه من پارک ملی سکویا است. در کودکی خانواده من برای فرار از گرمای فرزنو در آنجا چادر می زدند. ما در یکی از رودخانه ها شنا می کردیم.

این بسیار زیبا است و تا زمانی که از نزدیک نشوید نمی توانید تصور کنید که آن چوب های سرخ غول پیکر چقدر بزرگ هستند. تصاویر عدالت را رعایت نمی کنند. نشستن در کنارشان خفت است. جنگل‌ها آرام و دوست‌داشتنی هستند، جایی که تقریبا غیرممکن است به جایگاه خود در جهان فکر نکنیم.”

در مورد مکان های مورد علاقه خود برای بازدید در کالیفرنیا به ما بگویید. پیشنهادات خود را به CAtoday@nytimes.com ارسال کنید. اطلاعات بیشتر را در شماره های بعدی خبرنامه به اشتراک خواهیم گذاشت.


به‌عنوان پادزهر در برابر اخبار بد، داستان‌های شما را از بردهای بزرگ و کوچک در سال 2023 جمع‌آوری کرده‌ایم. لطفاً داستان‌های لذت‌بخش خود را به CAtoday@nytimes.com ارسال کنید و نام کامل و شهر خود را درج کنید.

لس آنجلس تایمز گزارش می دهد که امید جدیدی وجود دارد که جمعیت بیش از حد این ایالت پس از دیدن یک توله سگ بیش از حد در نهر ماتادرو در پالو آلتو دوباره بازگردد.

مشاهده اوایل این ماه اولین بار در دهه‌های اخیر است که جوندگان آمریکای شمالی در این منطقه از منطقه خلیج اقامت می‌کنند، یک پیشرفت امیدوارکننده برای جمعیت بیش‌سوار کالیفرنیا، که از زمان شکار خز در معرض تهدید شدید شکار خز قرار گرفته‌اند. اواخر دهه 1800 تجارت و کمپین های حذف تهاجمی

سال گذشته، ایالت برنامه بازیابی بیش از حد را راه اندازی کرد، اقدامی که توسط کارشناسان حیات وحش که مدت هاست این موجودات را برای حفظ یک اکوسیستم سالم و مهار اثرات تغییرات آب و هوایی ضروری می دانستند، مورد استقبال قرار گرفت. بیس‌هایی که توسط مقامات حیات‌وحش “قهرمانان آب و هوا” نامیده می‌شوند، سدها و حوضچه‌هایی می‌سازند که می‌توانند به جلوگیری از خشکسالی و آتش‌سوزی و تقویت تنوع زیستی محلی کمک کنند.

ورود اخیر بیور نقطه عطف احتمالی جالبی در تلاش‌های بازسازی جمعیت این ایالت است و باعث جشن و شادی در بین دوستداران محیط زیست و حافظان محیط زیست است.

امیلی فیرفکس، دانشیار دانشگاه مینه‌سوتا، می‌گوید: خلق آنها منحصر به فرد است. “این مهر تاییدی است برای ورود بیور.”


ممنون که خواندید. فردا برمیگردم – سومیا

PS اینجاست جدول کلمات متقاطع کوچک امروز.

مایا کلمن و برایانا اسکالیا در کالیفرنیا امروز مشارکت داشتند. می توانید با تیم تماس بگیرید CAtoday@nytimes.com.

برای دریافت این خبرنامه در صندوق پستی خود اینجا ثبت نام کنید.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

پاربرگ سایت

تماس با ما