بیانیه سازمان پزشکی قانونی در مورد درگذشت مهسا امینی

فرارو- سازمان نظام پزشکی روز جمعه 15 مهر 1401 درباره علت مرگ مهسا امین دختر 22 ساله کرد اطلاعیه ای منتشر کرده است. این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله رحمان رحیم

شرح مختصری از گزارش علت فوت مرحومه مهسا امینی بر اساس پرونده بیمارستانی جراحی مغز کرانیوفارنژیوما در بیمارستان میلاد در سال 1386، پرونده پزشکی بیمارستان در زمان فوت به مرجع قضایی ارائه شد. ، معنی شکل ظاهری جسد و کالبد شکافی، نتیجه آزمایشات سم شناسی به شرح زیر اعلام می شود:

متوفی پس از عمل جراحی تومور مغزی کرانیوفارنژیوم در سن 8 سالگی با اختلال در محور مهم هیپوتالاموس، غده هیپوفیز و غدد تحت امر آن (شامل غده فوق کلیوی و تیروئید) فوت کرد. به دلیل این بیماری، متوفی با هیدروکورتیزون، لووتیروکسین و دسموپرسین درمان شد.

در تاریخ 22/6/1401 ساعت 19:56 ناگهان از هوش رفت و متعاقباً به زمین افتاد که متوفی به علت بیماری زمینه ای توانایی لازم برای جبران و سازگاری با شرایط را نداشت. دارای اختلال ریتم قلب و کاهش فشار خون و متعاقب آن کاهش سطح هوشیاری است که دلیل بی اثر بودن احیای قلبی تنفسی در اولین دقایق حساس، هیپوکسی شدید و در نتیجه آسیب مغزی علیرغم بازگشت است. عملکرد قلب پس از عمل احیاء اورژانس شخصی، حمایت تنفسی موثر واقع نشد و علیرغم انتقال وی به بیمارستان و تلاش کادر درمانی بیمارستان، بیمار به دلیل نارسایی چند عضوی (MOF) ناشی از هیپوکسی مغزی فوت کرد. در تاریخ 1401/6/25.

ذکر آن با استناد به مدارک پزشکی بیمارستانی، بررسی si. اسکن مغز و ریه، نتایج معاینه فیزیکی و کالبد شکافی، تست های پاتولوژی، مرگ ناشی از ضربه به سر، اندام ها و عناصر حیاتی بدن نبوده است.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم