برزیل: دبیرکل سازمان ملل «کاملاً به قدرت دموکراتیک این کشور اطمینان دارد».

در نظرات روز دوشنبه برای خبرنگاران، آقای. گوترش گفت که از گزارش هایی مبنی بر ورود گروهی از مردم و غارت ساختمان های دولتی در روز یکشنبه در برازیلیا شوکه شده است.

اما او گفت که “کاملاً متقاعد شده است.” برزیل می تواند با این وضعیت کنار بیاید» و اطمینان حاصل کند که مسئولین در قبال اقدامات خود پاسخگو هستند.

دموکراسی “به جلو حرکت می کند”

عملکرد دموکراتیک برزیل ادامه خواهد داشتدبیرکل سازمان ملل متحد گفت: آنچه مهم است این است که حاکمیت قانون عمل کند و دموکراسی به جلو حرکت کند.

آقای. گوترش هشدار خود را در مورد صحنه های خشونت آمیز روز یکشنبه در برازیلیا در توییتر اعلام کرد و تیم کشوری سازمان ملل در آنجا نیز بیانیه ای صادر کرد که به شدت این حمله را محکوم کرد.

هزاران معترض – عمدتاً حامیان ژایر بولسونارو، رئیس‌جمهور راست‌گرای سابق این کشور، که در ماه اکتبر در رقابت‌های شدید انتخاباتی با اختلاف اندکی از رقیب چپ‌گرای دیرینه‌اش و لولا داسیلوا، رئیس سابق سابق خود، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا باخت – کنگره و دادگاه عالی را زیر پا گذاشتند. و بخش هایی از کاخ ریاست جمهوری.

بر اساس گزارش های خبری، پس از ناآرامی ها حدود 1200 نفر بازداشت شدند که بسیاری از حامیان آقای. بولسونارو که بدون مدرک معتقد است که انتخابات به سرقت رفته است. برخی از هواداران از زمان شکست در انتخابات سال گذشته کمپ زدند.

آقای. بولسونارو چند روز قبل از مراسم تحلیف رئیس جمهور لولا در اول ژانویه برزیل را ترک کرد و در حال حاضر در ایالات متحده به سر می برد. او به شدت نتایج دور دوم انتخابات 30 اکتبر را به چالش کشید.

در پاسخ به اتهامات رئیس جمهور مبنی بر دامن زدن به خشونت روز یکشنبه، آقای. بولسونارو این کار را تکذیب کرد و در توییتی نوشت که حامیانش از خط اعتراض مسالمت آمیز عبور کرده اند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد (در مرکز) در یک کنفرانس مطبوعاتی در کاخ ملل، ژنو، درباره حمله به نهادهای دموکراتیک برزیل اظهار نظر کرد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد (در مرکز) در یک کنفرانس مطبوعاتی در کاخ ملل، ژنو، درباره حمله به نهادهای دموکراتیک برزیل اظهار نظر کرد.

اوج “تحریف پایدار”

فولکر ترک، مسئول حقوق بشر سازمان ملل متحد، در بیانیه‌ای که روز دوشنبه توسط دفترش منتشر شد، صحنه‌های یکشنبه در پایتخت برزیل را «تکان‌دهنده» توصیف کرد.

وی افزود: «من این حمله به قلب دموکراسی برزیل را محکوم می‌کنم» و آن را «نقطه‌ی تحریف مستمر حقایق و تحریک به خشونت و نفرت توسط بازیگران سیاسی، اجتماعی و اقتصادی» توصیف کرد. دامن زدن به فضای بی اعتمادی، تفرقه و تخریب با رد نتیجه انتخابات دموکراتیک».

رئیس OHCHR گفت که پذیرش نتایج انتخابات پس از انتخابات آزاد، عادلانه و شفاف “در قلب اصول اساسی دموکراتیک است.” اتهامات بی اساس در مورد تقلب در انتخابات حق مشارکت سیاسی را تضعیف می کند.

اطلاعات نادرست باید متوقف شود

وی افزود: «اطلاعات نادرست و دستکاری باید متوقف شود. من از رهبران سراسر طیف سیاسی برزیل می خواهم که با یکدیگر همکاری کنند برای بازگرداندن اعتماد به نهادهای دموکراتیک و ترویج گفتگو و مشارکت عمومی تلاش کنند.»

آقای آقای گفت که در جریان ناآرامی‌های روز یکشنبه، دست‌کم هشت خبرنگار مورد حمله قرار گرفتند یا تجهیزات آنها نابود شد. تورک، که آنچه را که او «روند افزایش تهاجم فیزیکی علیه روزنامه‌نگاران در زمینه خشونت سیاسی بالا» خواند، تأیید کرد.

او از مقامات خواست تا تحقیقات سریع، بی‌طرف، مؤثر و شفاف را در مورد خشونت روز یکشنبه انجام دهند و مسئولان را به حساب بیاورند.

دفتر من آماده حمایت از دولت جدید است در برخورد با مسائل حقوق بشری که برزیل با آن مواجه است.»

صحنه های “خشن و غم انگیز”: سفیر

رونالدو کاستا فیلهو، سفیر برزیل، روز دوشنبه در مقر سازمان ملل در خارج از شورای امنیت پس از تمدید 6 ماهه کمک‌های سوریه، گفت که دولت رئیس‌جمهور لولا خشونت‌ها را به شدیدترین وجه ممکن رد کرد.

او گفت که دولت از همه پیام‌های “حمایت و همبستگی” دریافت شده، از جمله از سوی دبیر کل سازمان ملل متحد، سپاسگزار است.

ما مطمئن هستیم که قدرت نهادهای برزیل به ما اجازه می دهد تا بر حوادث خشونت بار و غم انگیز دیروز غلبه کنیم.او گفت، “و به ما اجازه دهید تا با قدرت نهادهای دموکراتیک خود به جلو برویم.”

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Purchase guideDigital currencyخبرBuydigital currency tutorialdigital currency channelHome Appliancesاخبار جدیدسایت ایرانیTax attorney