برخی از سازندگان انرژی خورشیدی ایالات متحده از اعتبارات مالیاتی بایدن به عنوان سهل‌انگاری در مورد چین انتقاد می‌کنند

قوانین دولت بایدن که روز جمعه منتشر شد و تعیین می کند کدام شرکت ها و تولیدکنندگان می توانند از اعتبارات مالیاتی جدید صنعت خورشیدی بهره مند شوند، توسط سازندگان محصولات خورشیدی مستقر در ایالات متحده مورد انتقاد قرار گرفته است که می گویند این دستورالعمل ها به اندازه کافی برای فریب دادن تولید از چین پیش نمی رود. .

این قوانین از لایحه انرژی پاک پرزیدنت بایدن سرچشمه می‌گیرد که ترکیبی از اعتبارات مالیاتی و سایر مشوق‌ها را برای تلاش برای ایجاد کارخانه‌های خورشیدی بیشتر در ایالات متحده و کاهش اتکای این کشور به چین برای کالاهای انرژی پاک مورد نیاز برای کاهش آب و هوا ارائه می‌کند. تغییر دادن.

وزارت خزانه داری، در دستورالعملی که روز جمعه منتشر شد، گفت که 10 درصد اعتبار مالیاتی اضافی برای تأسیسات مونتاژ صفحات خورشیدی در ایالات متحده ارائه می دهد، حتی اگر ویفرهای سیلیکونی مورد استفاده برای ساخت این پانل ها را از کشورهای خارجی وارد کنند. بر اساس قانون جدید آب و هوایی دولت بایدن، مزارع خورشیدی و بادی می توانند برای هزینه های تاسیسات خود 30 درصد اعتبار مالیاتی درخواست کنند.

مقامات ارشد دولت روز پنجشنبه به خبرنگاران گفتند که در تلاش برای اتخاذ رویکردی متعادل هستند، رویکردی که متمایل به وادار کردن زنجیره‌های تامین به ایالات متحده است. اما تسلط چین بر صنعت جهانی خورشیدی، محاسبات دشواری را برای دولت بایدن ایجاد کرده است که می‌خواهد تولید محصولات خورشیدی ایالات متحده را ارتقا دهد و همچنین از عرضه فراوان پنل‌های خورشیدی ارزان قیمت برای کاهش انتشار کربن اطمینان حاصل کند.

این مقامات گفتند که دولت بایدن زمانی که زنجیره‌های تامین آمریکا قوی‌تر شوند، آزادی عمل برای تغییر قوانین را خواهد داشت.

جانت ال. یلن، وزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه ای گفت: پاداش محتوای داخلی تحت قانون کاهش تورم، تولیدات آمریکایی از جمله آهن و فولاد را تقویت می کند، بنابراین کارگران و شرکت های آمریکایی همچنان از دستور کار رئیس جمهور بایدن برای سرمایه گذاری در آمریکا سود می برند. این اعتبارات مالیاتی کلیدی برای هدایت سرمایه گذاری و حصول اطمینان از مشارکت همه آمریکایی ها در رشد اقتصاد انرژی پاک است.

منتقدان گفتند قوانین جدید آنقدر پیش نمی رود که به شرکت ها انگیزه بدهد تا زنجیره تامین انرژی خورشیدی را به خارج از چین منتقل کنند.

مایک کار، مدیر اجرایی ائتلاف تولیدکنندگان انرژی خورشیدی برای آمریکا، که شامل شرکت‌های انرژی خورشیدی با عملیات ایالات متحده مانند Hemlock Semiconductor، Wacker Chemie، Qcells و First Solar است، این اقدام را “فرصتی از دست رفته برای ایجاد زنجیره تامین داخلی تولید انرژی خورشیدی” خواند. “”

او در بیانیه‌ای گفت: «واقعیت ساده این است که اعلام امروز احتمالاً منجر به کاهش سرمایه‌گذاری‌های برنامه‌ریزی‌شده در مناطق حیاتی تولید ویفر خورشیدی، شمش و پلی‌سیلیکون خواهد شد.» چین 97 درصد از ویفرهای خورشیدی جهان را تولید می کند که به آنها کنترل قابل توجهی بر تولید پلی سیلیکون و سلولی می دهد. ما می ترسیم که این راهنمایی تسلط آنها را بر این قطعات حیاتی زنجیره تامین خورشیدی مستحکم کند.

دولت بایدن یک هدف بلندپروازانه برای تولید 100 درصد برق کشور از منابع انرژی بدون کربن تا سال 2035 تعیین کرده است، هدفی که ممکن است به بیش از دو برابر کردن سرعت سالانه تاسیسات خورشیدی نیاز داشته باشد.

ایالات متحده همچنان به شدت به تولیدکنندگان چینی برای تولید ماژول های خورشیدی ارزان قیمت متکی است، اگرچه بسیاری از کارخانه های چینی اکنون این کالاها را در ویتنام، مالزی و تایلند تولید می کنند.

چین همچنین بسیاری از اجزای کلیدی پنل های خورشیدی، از جمله بیش از 80 درصد پلی سیلیکون جهان را تامین می کند، که اکثر پنل های خورشیدی از آن برای جذب انرژی از نور خورشید استفاده می کنند. و بخش قابل توجهی از پلی سیلیکون چین از منطقه سین کیانگ می آید، جایی که دولت ایالات متحده واردات را به دلیل نگرانی از کار اجباری ممنوع کرده است.

سایر شرکت‌های زنجیره تامین خورشیدی که به قطعات وارداتی متکی هستند، نسبت به راهنمایی‌های وزارت خزانه‌داری مثبت‌تر بودند.

ابیگیل راس هاپر، مدیر اجرایی انجمن صنایع انرژی خورشیدی، گفت که این راهنمایی یک گام مهم رو به جلو است که “جرقه سیل سرمایه گذاری در تجهیزات و قطعات انرژی پاک ساخت آمریکا را خواهد زد.”

او گفت: «صنعت خورشیدی و ذخیره‌سازی ایالات متحده قویاً از برپایی زنجیره تأمین انرژی پاک داخلی حمایت می‌کند و دستورالعمل امروز مکمل رنسانس تولید است که با تصویب قانون تاریخی کاهش تورم در تابستان گذشته آغاز شد».

جمهوری خواهان کنگره قبلاً قانون آب و هوای دولت بایدن را هدف قرار داده اند و گفته اند که این قانون دستورالعمل های سختگیرانه ای را علیه تولید در چین تنظیم نمی کند و ممکن است دلارهای فدرال را به شرکت های چینی که در ایالات متحده راه اندازی شده اند منتقل کند.

دولت بایدن همچنین بودجه ای را برای ایجاد صنایع نیمه هادی و باتری خودروهای الکتریکی اختصاص می دهد. دستورالعمل‌های مربوط به این پول شامل محدودیت‌هایی برای دسترسی به نهادهای به اصطلاح خارجی نگران کننده مانند شرکت‌های متعلق به چین است. اما قانون کاهش تورم حاوی نرده‌های محافظ در برابر دلارهای فدرال نیست که به عملیات ایالات متحده شرکت‌های خورشیدی چینی می‌رسد.

در جلسه استماع کنگره در 25 آوریل، نماینده جیسون اسمیت، رئیس کمیته راه و روش مجلس نمایندگان، به تاسیسات فلوریدا JinkoSolar، یک تولید کننده متعلق به چین، به عنوان واجد شرایط برای دریافت اعتبار مالیاتی فدرال اشاره کرد.

برگه اطلاعاتی که توسط آقای دکتر منتشر شده است، «کار در این نیروگاه شامل قرار دادن رشته‌هایی از سلول‌های خورشیدی توسط روبات‌ها – که عمدتاً از چین تامین می‌شود – روی یک پایه پنل خورشیدی است.» اسمیت گفت.

آقای. بایدن همچنین با تولیدکنندگان داخلی انرژی خورشیدی بر سر یک پرونده تجاری جداگانه که شامل تعرفه های گمرکی بر محصولات خورشیدی وارداتی از شرکت های چینی مستقر در جنوب شرقی آسیا می شود، درگیر شده است.

آقای. تصمیم بایدن برای چشم پوشی از تعرفه ها به مدت دو سال خشم جمهوری خواهان و برخی دموکرات ها در کنگره را برانگیخت که گفتند تولیدکنندگان مستقر در آمریکا مستحق حمایت بیشتری هستند. در هفته‌های اخیر، مجلس نمایندگان و سنا اقدامی را برای لغو تصمیم رئیس‌جمهور تصویب کردند، که آقای آقای. انتظار می رود بایدن وتو کند.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

BuyPurchase guideخبرDigital currencyHome Appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialسایت ایرانیپوکر آنلایناخبار جدید
تماس با ما