بخشش وام دانشجویی بایدن باعث افزایش تورم و خطرات بودجه می شود

تصمیم پرزیدنت بایدن برای لغو 20000 دلار بدهی دانشجویی برای میلیون‌ها وام گیرنده، پیامدهای اقتصادی گسترده‌ای از جمله بر تورم، رفتار مصرف‌کننده و بودجه‌های دولت خواهد داشت، اگرچه میزان این تأثیرات نامشخص است.

اقتصاددانان می گویند با فرض اینکه این طرح از هر گونه چالش قانونی بالقوه جان سالم به در ببرد، حرکت برای لغو مبلغ یکجا بدهی برای بیش از 40 میلیون وام گیرنده و تغییر قوانین بازپرداخت می تواند باعث افزایش متوسط ​​تورم بلندمدت شود و منجر به کسری بودجه بیشتر فدرال شود.

در کوتاه مدت، برخی مانند جیسون فورمن، اقتصاددان دولت اوباما، می گویند که کاهش بدهی خطر «ریختن حدود نیم تریلیون دلار بنزین بر آتش تورم» را در پی دارد. در مقابل، تحلیلگران وال استریت می گویند که تأثیر کوتاه مدت احتمالاً محدود خواهد بود زیرا کاهش بدهی مانند سایر اشکال محرک نیست. افراد فوراً پول بیشتری برای خرج کردن نخواهند داشت زیرا تقریباً همه وام گیرندگان در طول تعلیق بازپرداخت دولتی در طول همه‌گیری کووید-19 پرداخت نکرده‌اند.

پرزیدنت بایدن روز چهارشنبه گفت که دولت او تا 20000 دلار بدهی وام دانشجویی فدرال را برای ده ها میلیون آمریکایی خواهد بخشید. برآوردهای مستقل نشان می دهد که این طرح در طی 10 سال بیش از 300 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. عکس: ایوان ووچی/AP

مایکل گپن، رئیس تحقیقات اقتصاد ایالات متحده در بانک آمریکا گفت: “شما در حال حاضر از پرداخت وام های دانشجویی خود انصراف می گیرید، بنابراین درآمد قابل تصرف شما لزوماً نسبت به وضعیت فعلی افزایش نمی یابد.” «آیا در شش ماه آینده آن را در آمار خواهیم دید؟ احتمالا نه،” آقای. گپن گفت.

بر اساس تحلیل گلدمن ساکس که روز پنجشنبه منتشر شد، اگر همه وام گیرندگانی که واجد شرایط ابطال بدهی هستند ثبت نام کنند، مانده وام های دانشجویی حدود 400 میلیارد دلار کاهش می یابد. اقتصاددانان آنها دریافتند که پرداخت وام دانشجویی از 0.4 درصد درآمد شخصی به 0.3 درصد کاهش می یابد. آنها دریافتند که ابطال بدهی تأثیر زیادی بر تورم نخواهد داشت و نوشتند که «بخشودگی بدهی که پرداخت‌های ماهانه را کاهش می‌دهد به تنهایی تورم‌زا است، اما از سرگیری پرداخت‌ها احتمالاً بیش از آن را جبران می‌کند».

آقای. بایدن، یک دموکرات، همچنین اعلام کرد که وام گیرندگان با مانده مانده باید خود را برای از سرگیری پرداخت از ژانویه پس از گذشت تقریباً سه سال از توقف بیماری همه گیر آماده کنند.

جمهوری خواهان بلافاصله لغو بدهی را به خطرات تورم بالاتر گره زدند. «طرح بخشودگی وام دانشجویی بایدن ممکن است آرای دموکرات‌ها را به دست آورد، اما باعث افزایش تورم می‌شود و مالیات‌دهندگان را با تعهدات مالی دیگران زیر پا می‌گذارد. [and] نسبت به کسانی که راه خودشان را پرداختند بی انصافی است. میت رامنی (رامنی، یوتا) چهارشنبه گفت.

تأثیر این طرح بر تورم یکی از نگرانی های اصلی آقای بود. به گفته مقامات دولت و دیگران آشنا به بحث های داخلی، بایدن و مشاورانش در ماه های اخیر، در حالی که میزان محبوبیت رئیس جمهور امسال به دلیل افزایش ناامیدی عمومی به دلیل افزایش قیمت مصرف کننده پایین آمده است.

در اوایل امسال، برخی در دولت فکر می کردند که آقای … برخی از مردم می‌گویند که بایدن به دلیل واکنش‌های سیاسی مورد انتظار برای بخشش وام پیش نرود. مردم گفتند که رئیس جمهور اعلام کرد که آماده است تا انتقادات را تحمل کند.

آقای. بایدن به دستیاران خود دستور داد تا پیامدهای احتمالی این طرح را بر کسری بودجه و تورم بررسی کنند. به گفته مردم، مدلینگ به او ارائه شد که در نهایت نگرانی های او را کاهش داد. دستیاران به رئیس جمهور گفتند که اثر کلی بر تورم خنثی یا حتی کاهش دهنده خواهد بود اگر آنها بخشودگی هدفمند را با از سرگیری پرداخت وام ظرف چند ماه همراه کنند. آنها استدلال کردند که این پرداخت ها اثر تورمی بالقوه افزایش تقاضا را که ممکن است پس از دریافت تسهیلات بدهی توسط وام گیرندگان رخ دهد، جبران می کند.

برخی از تحلیلگران با تحلیل دولت مخالف هستند.

مارک گلدوین، مدیر ارشد سیاست کمیته بودجه فدرال مسئول، یک اندیشکده غیرحزبی، گفت: «این استدلال هم ساختگی است و هم از نظر ریاضی اشتباه است. وی خاطرنشان کرد: حتی 23 میلیون وام گیرنده با مانده مانده از چهار ماه دیگر از پرداخت های معوق بهره مند می شوند و در آینده کمتر وام های خود را پرداخت می کنند که هر دوی این وام ها احتمالا مصرف آنها را افزایش داده و به تورم کمک می کند.

سایر اقتصاددانان اثرات فوری کمتری می بینند.

«احتمالاً چندین چهارم یا بیشتر طول می‌کشد تا هزینه‌های شخصی به طور معنی‌داری تسریع شود، آقای. گپن گفت. او گفت که اثر افزایش مصرف احتمالاً “در حاشیه پیش بینی رشد تولید ناخالص داخلی یا تورم در طول زمان” خواهد بود.

علاوه بر رد بدهی، آقای. طرح بایدن همچنین نحوه پرداخت وام گیرندگان را در آینده با تعدیل برنامه‌های بازپرداخت مبتنی بر درآمد برای نیاز به پرداخت‌های کمتر و محدودیت بهره، به‌ویژه برای وام‌گیرندگان کم‌درآمد، تغییر می‌دهد.

این تغییرات، همراه با تسکین بیشتر برای دریافت کنندگان گرنت پل، احتمالاً باعث می شود که این طرح بیشتر از آنچه که برخی از اقتصاددانان از آن می ترسیدند، برای وام گیرندگان با درآمد پایین تر هدف قرار دهد. بدون چنین سیاست‌هایی، کاهش بدهی دانشجویان به سمت افراد ثروتمندتر که احتمال بیشتری نسبت به آمریکایی‌های معمولی دارند مدرک پیشرفته‌تری را دنبال می‌کنند، منحرف می‌شود. اما همچنین این طرح را گران‌تر از دریافت‌کنندگان گرنت پل همان 10000 دلار تسهیلات مانند سایر وام‌گیرندگان می‌کند.

کمیته بودجه فدرال مسئول دریافت که کل هزینه کمک‌های وام دانشجویی در طی 10 سال حدود 500 میلیارد دلار خواهد بود که شامل 360 میلیارد دلار بدهی لغو شده، 120 میلیارد دلار از تغییرات در برنامه‌های بازپرداخت و 20 میلیارد دلار از تمدید چهار ماهه دیگر است. به توقف پرداخت CRFB دریافت که احتمالاً مزایای کاهش کسری بودجه قانون کاهش تورم را که دموکرات‌ها در اوایل ماه جاری از طریق کنگره به تصویب رساندند، از بین خواهد برد. با گذشت زمان، از آنجایی که وام ها بازپرداخت نمی شوند، دولت فدرال پولی را که در غیر این صورت ممکن بود بازپرداخت می شد، از دست بدهد.

بنویسید گابریل تی روبین در gabriel.rubin@wsj.com

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Purchase guideDigital currencyخبرBuydigital currency tutorialdigital currency channelHome Appliancesاخبار جدیدسایت ایرانیTax attorney