بایرن مونیخ – بارسلونا; وعده ملاقات او فرا رسیده است

هواشناسی اعلام کرد که شب نسبتا سرد و بارش باران بسیار ضعیف در مونیخ پیش بینی می شود. مسئولان سرویس و کارشناسان آلیانز آرنا احتمالا صبح امروز وضعیت چمن ورزشگاه را بررسی کردند. مدیران شبکه های تلویزیونی در سراسر اروپا و به خصوص آلمان در حال هماهنگی و رضایت از پخش آنها هستند. دوستداران فوتبال در سرزمین باواریا امشب برای تیم شهر خود یک بلیت بازی ترتیب داده اند و گردشگران کاتالونیا برای حمایت از میهمان برای یک بازی بزرگ به شهر صنعتی مونیخ می آیند.

ساعت برای علاقه مندان به کندی پیش می رود و انتظار چهره تلخ و خسته کننده خود را نشان می دهد، اما این ساعت در نهایت مجبور به رفتن می شود و هر عاملی، ریز و درشت، از کارشناسان میدانی گرفته تا مدیران شبکه، از شهروندان باواریا به مسافران کاتالان ها از میزبان بازی بزرگ امشب تا میهمان این دیدار، همه در یک زمین جمع می شوند تا لیگ قهرمانان اروپا بار دیگر به وعده خود عمل کند و بایرن مونیخ را مقابل بارسلونا و لواندوفسکی قرار دهد. فوتبال در فصل جدید اخیرا بیش از هر زمان دیگری داغ شده است.

رقابتی و انتقام جویانه

قدرت های بزرگ گاهی باید شکست را بپذیرند، اما آن را فراموش نمی کنند. این حکایت بارسلونا است که علیرغم درخشش تاریخی اش مقابل تمامی قدرت های قاره سبز، دنیای فوتبال در شرایط بدی مقابل غول آلمانی قرار دارد. آبی ها و نارنجی ها هر چقدر هم که سخت باشند، به ندرت خاطرات خوب مقابل بایرن را به یاد می آورند. این همه سال تاریخ و این همه فرصت برای شکست دادن مونیخ و تنها 2 پیروزی با فاصله زیاد بین شکست ها، گاهی با 3 گل، 4 گل یا حتی 8 گل مقابل بارسلونا. این تاریخ تقابل نماینده پرافتخار لالیگا با تیم بزرگ بوندسلیگا است که بارسلونا را به قدرت بزرگی تبدیل می کند که شکست را پذیرفت اما آن را فراموش نکرد.

تیم ژاوی، گلزن متخصص، رقیب را نیز به اردوی خود کشیده و خطرناک ترین سلاح مونیخ را در اختیار گرفته است تا بایرن به جای شکستن رمز لواندوفسکی، از بارسا بترسد و تلخی ها را فراموش کند. خاطرات با شمردن لحظات شیرین در آن سوی میدان میزبانی است که در هر مسابقه رقیب خود را شکست داده و تاریخ باشگاهش را در تقابل با بارسا مقابل یکی از قطب های کلاسیک ثبت کرده است. باواریایی ها پس از 4 پیروزی متوالی مقابل بارسا به این دیدار می آیند که هر کدام حداقل 3 گل برای تیم برنده و حداکثر 8 گل برای خود دارند. همانقدر که بارسلونا تلاش می کند انتقام تمام اشکی که بایرن برای هوادارانش ریخت، مونیخ نیز تلاش می کند تا دوباره قدرت خود را نشان دهد و برتری خود را مقابل غول لالیگا تثبیت کند و به این قدرت افتخار می کند. رقابت بین انتقام و قدرت است و تاریخ ثابت کرده است که چنین مبارزه ای هرگز قابل پیش بینی نخواهد بود.

تیم وضعیت 2؛ بارسلونا شایسته موفقیت است و بایرن به آن نیاز دارد

شرایط فعلی تیم های این رقابت ها اما دور رفت برخلاف تاریخ بازی های بارسلونا و بایرن مونیخ است. میزبان آلمانی با 3 تساوی متوالی در لیگ داخلی، عنوان قهرمانی فصل گذشته خود را در خطر می بیند و ناگلزمن و شاگردانش برای بازگرداندن روحیه به تیم به شدت نیازمند یک نمایش درخشان دیگر مقابل بارسلونا هستند. در عین حال بارسلونا بر تخت نشسته و برای قهرمانی در لالیگا با مادرید رقابت می کند و به این ترتیب اسپانیا به فوتبال بزرگ و کوچک رحم نمی کند. بارسلونا آنقدر خوب عمل کرده که مشکلات مالی باشگاه به حاشیه کشیده شده است و مدیران بدون فشار رسانه ای این مشکلات را حل می کنند و بایرن آنقدر لغزش کرده که مدیریت کاریزماتیک و تئوری محور باشگاه بوندسلیگا با آن مواجه شده است. انتقادات و شایعاتی مبنی بر جلب توجه بایرن در حال گسترش است.

در واقع بر اساس عملکرد 2 تیم تا اینجای فصل، بارسلونا تیمی است که شایسته پیروزی در این مسابقه است و بایرن مونیخ کاملاً به این پیروزی نیاز دارد. خط حمله بارسلونا با ستاره درخشانش در این فصل تنها در یک بازی حداقل 3 گل به ثمر رسانده است و بارسلونا به جز تساوی ابتدای فصل مقابل رایو ویکانو کمتر از 3 گل دریافت نکرده است. گل در سایر مسابقات خط حمله بوندسلیگا نیز بدون متخصص در سال های گذشته و با جای خالی روبرت لواندوفسکی کار خود را طوفانی آغاز کرد؛ اما طوفانی که آرام شده و کم کم نشان می دهد که جای یک ستاره برتر تیم واقعا خالی است.

Azmon безжорный брай мардан жоан нимкт

مربیان 2 تیم پیش از این بازی بدی با یکدیگر داشته اند و این اولین بازی ژاوی و ناگلزمن به عنوان سرمربی 2 تیم نیست. مبارزه قبلی با یک مرد آلمانی همراه بود و ژاوی تا اینجای کار روی نیمکت بایرن یک صفر پشت سر گذاشته است. صرف نظر از این نتیجه، هر دو سرمربی در بایرن و بارسا تازه کار محسوب می شوند. جولیان ناگلزمن 35 ساله و ژاوی هرناندز 42 ساله جوانانی هستند که امشب یکی از مهم ترین دیدارهای تاریخ کارشان را روی نیمکت تجربه خواهند کرد. اگر تا به حال مراقب بزرگان نبوده اند، اما شاید حساسیت و جنبه های خاص این مسابقه، تجربه متفاوتی را برای آنها رقم بزند. آنهایی که در قاره فوتبال خود را سبز نشان می دهند، احتمالا سال ها بعد با ویترین افتخارات و عناوین به عنوان سرمربی بزرگسالان شناخته می شوند، اما هر کاری می خواهند بکنند، می شود از همین جا شروع کرد. خیلی شب و در مقابل هم بایستند ژاوی و ناگلزمن یکی از مهم ترین آزمون های اولین سال های نیمکت نشینی را پیش رو دارند و برنده نبرد برای رسیدن به جرگه بهتر از بازنده خواهد بود.

وقتی فوتبال سایه اش را گسترده می کند

خبرگزاری های ورزشی مملو از عناوین مربوط به بازی بارسلونا و بایرن هستند و خبرگزاری های غیرورزشی نمی خواهند لیست خالی این دیدار داشته باشند. شبکه های فوتبال دیگر مسابقات را فراموش کرده اند و شبکه های غیرفوتبالی بازی امشب را فراموش کرده اند. عکاسان، نویسندگان، خبرنگاران و خبرنگاران به دنبال رقابتی نفس گیر برای پوشش نبرد بایرن و بارسلونا هستند و امشب یکی از آن شب هایی است که فوتبال و لیگ قهرمانان اروپا توسط دو ابرقدرت و دو ابرقدرت مقابل هم قرار می گیرند. لیگ های معتبر.حساسیت آنها سایه خود را بر اروپا می گستراند و این سایه همه کوه های جوان و دره های شیب دار قاره جنوبی، رشته کوه های سالخوردا، تپه های مخملی آلپ و تمام سرزمین های سرسبز اروپا را می پوشاند.

فوتبال 360

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت

تماس با ما